Neler Yeni

Mi 12Pro mu? IPhone 13 mü?

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,902
İsim
Enver Eryalçın
İphone 13 pro tabi ki.

şahin doğan

80+ Platinum
sorunları bitmeyen bir arayüzden kastınız nedir hocam ?
Hiçbir zaman tamamen sorunsuz bir arayüz sunamadılar.
Örnek 1 : pil sorunu MIUI arayüzünde her zaman mevcut olan bir sorundu hâla'da sorunlu, şöyle diyebilirsiniz; hayır, ben gayet iyi pil performanslı alıyorum. Tamam sen iyi bir pil performansı alıyorsun ama o işlemci ve o batarya ile alabileceğin Max pil performansı o kadar mı ? Hayır. Pil optimizasyonunu hiçbir zaman çözemediler.
Örnek 2 : Özellikle MIUI 13'den sonra neredeyse bütün Xioami cihazlarda ısınma, donma, kasma, uygulamadan atma, hata uyarıları vermeye başladı.
Örnek 3 : Arayüz hareketleri MIUI arayüzünde hiçbir zaman smooth çalışmadı her zaman ufak bir takılma, atlama yapıyor.

lcecube

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
Gürol kara
Yüksek bütçede android tercih etmezdim.iPhonenun yarı fiyatı olsa tercih ederdim mi 12 pro.

Mustafa Zahid

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,181
İsim
Mustafa Zahid Önder
İlgilendiği Kategoriler
Her şeye maydanoz olur.
Instagram
@mustyonder
Steam
id/mustyonder
Discord
mustyonder#0007
+18.000₺ fiyatlarda telefon bakıyorsan sadece iPhone bakmak daha mantıklı. Ben neden Android'e 15-20.000₺ ve üstü fiyat vereyim ki? Cevabım iP13 serisi olur.

GeZgiN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Mevlüt Yıldırım
Hiçbir zaman tamamen sorunsuz bir arayüz sunamadılar.
Örnek 1 : pil sorunu MIUI arayüzünde her zaman mevcut olan bir sorundu hâla'da sorunlu, şöyle diyebilirsiniz; hayır, ben gayet iyi pil performanslı alıyorum. Tamam sen iyi bir pil performansı alıyorsun ama o işlemci ve o batarya ile alabileceğin Max pil performansı o kadar mı ? Hayır. Pil optimizasyonunu hiçbir zaman çözemediler.
Örnek 2 : Özellikle MIUI 13'den sonra neredeyse bütün Xioami cihazlarda ısınma, donma, kasma, uygulamadan atma, hata uyarıları vermeye başladı.
Örnek 3 : Arayüz hareketleri MIUI arayüzünde hiçbir zaman smooth çalışmadı her zaman ufak bir takılma, atlama yapıyor.
Peki bu ekonomide malum apple ürünlerinin fiyatları bayağı bi tuzlu orta segmen bir android telefon alacağım dediğim zaman hangi markayı tercih etmeliyim en azından kısaca sebeplerini açıklayabilirsen sevinirim eğer buradan olmaz dersen instagramımı verip özeldende konuşabilir .

Salihefes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Salih Efes
İphone 13 çok daha iyi tasarımı olsun kamerası olsun özellikleri panel olsun her yönden çok hoş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ŞAGUMİ NE OGLUM TABİİ Kİ 13 YAPIŞTIR GEÇ LA
En son 2 sene önce şarja taktım.

LethaX

80+ Bronze
F/P olarak sizce Mi 12 Pro mu? yoksa IPhone 13/Pro/Max mi? (Mi 12 pro : 25k / IPhone 13 : 22k / IPhone 13 pro : 30k / IPhone 13 pro max : 33K )

IPhone'un marka adı var yani ileride satmaya çalışsam alıcısı illa olur ama android'de bu durum söz konusu değil fakat mi 12 pro'nun özellikleri bence çok daha akıcı özellikle 120Watt hızlı şarj
Kamera,ekran panel kalitesi,premium hissiyatı,malzeme kalitesi, üst seviye teknik servis,uzun süre güncelleme garantisi ve ikinci elde rahat satabilme gibi özellikler varken Mi 12 Pro alınmaz. Üstelik arayüz ve optimizasyon konusundada Xiaomi'nin sorunlarını çoğu kişi bilir. iOS optimizasyon ve arayüz olarakta bir başka. Fırsatınız varken kesinlikle 13 Pro. Max modeline gerek yok kendi kanaatimce

şahin doğan

80+ Platinum
Peki bu ekonomide malum apple ürünlerinin fiyatları bayağı bi tuzlu orta segmen bir android telefon alacağım dediğim zaman hangi markayı tercih etmeliyim en azından kısaca sebeplerini açıklayabilirsen sevinirim eğer buradan olmaz dersen instagramımı verip özeldende konuşabilir .
Samsung orta seviyeyi işgal etmiş durumda aklı olan Samsung alır geçer, tabi samsung dışında 1-2 cihaz var orta segment pazarında ama xiaomi orta segment'de bile tutunamıyorken hiçbir xiaomi cihaza para verilmez.
Samsung önermemim sebebi android tarafında en sorunsuz arayüzü sunması ve cihazlarında her zaman kaliteli ekran, düzgün ana kamera performansı sunması.

ARDELENO

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
enes
Xiaomi mi 8 pro kullanıyorum. 2 yıldır hiçbir problemi olmadı çok akıcı. İphone almak mantıksız değil, değerini korur, instagrama görsel yüklüyorsan ios çözünürlüğü kısmadan yüklüyor.

Ama ben olsam ikisini de almam çünkü o paraya verecekleri özelliklerin az daha düşüğünü 10kya alacağım bir cihaz da veriyor.

Kısacası senin ihtiyacına göre değişir.

GeZgiN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Mevlüt Yıldırım
Samsung orta seviyeyi işgal etmiş durumda aklı olan Samsung alır geçer, tabi samsung dışında 1-2 cihaz var orta segment pazarında ama xiaomi orta segment'de bile tutunamıyorken hiçbir xiaomi cihaza para verilmez.
Samsung önermemim sebebi android tarafında en sorunsuz arayüzü sunması ve cihazlarında her zaman kaliteli ekran, düzgün ana kamera performansı sunması.
Ama xiaomi nin hızlı şarjı veya ekran yenileme hızı işlemci farkıda olabiliyor o yönden xiaomiye akyıyorum mesela 10.000 TL bandındaki xiaomi ve samsung cihazlarda ekranlardada aman aman bi fark olmuyor hatta bazen xiaominin sunduğu renk kapasitesi 1.07 milyarken samsung genelde 16 milyonda kalıyor

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,242
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
İlla almak istiyorum diyorsan 13 ama şuan için pahalı bence bekle derim biraz acelen yoksa

Top Bottom