Neler Yeni

microsoft'un önüne geleni alması

YGT56

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
Yiğitalp
yaklaşık 30 tane bethesda dahil olmak üzere oyun firması ve şimdi de discord eğer iyi exculusive oyunlar çıkarsa xbox'a ps'i koltuğundan edebilir. Ben normalde ps tutan birisiydim fakat bu jenerasyon hem series s hem gamepass sistemiyle xbox'ın yanındayım

Lütfen fanboyluğu bir kenara bırakın ve nesnel bir yorum yapın sizce xbox bu jenerasyon ps'i geçebilek mi?

Türk DRK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
930
İsim
‏‏‏‏‏‏‏‏ ‏‏‏‏‏‏Türk DRK
İlgilendiği Kategoriler
Undertale,evcil hayvanlar, film, dizi, oyun
Sanmam, ama ps6 döneminde geçebilirler

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
yaklaşık 30 tane bethesda dahil olmak üzere oyun firması ve şimdi de discord eğer iyi exculusive oyunlar çıkarsa xbox'a ps'i koltuğundan edebilir. Ben normalde ps tutan birisiydim fakat bu jenerasyon hem series s hem gamepass sistemiyle xbox'ın yanındayım

Lütfen fanboyluğu bir kenara bırakın ve nesnel bir yorum yapın sizce xbox bu jenerasyon ps'i geçebilek mi?
öznel yorumum olarak geçemeyeceğini düşünüyorum. sebebi olarak da abonelik sistemine çıkan oyunların kar amacı ile baştan özenilmeden yapacağını düşünüyorum. abonelik sisteminde oyun kalitesinden çok oyun sayısı önemli. oyunları herkesin aylık 10 dolara bütün oyunlara erişebildiği bir platforma çıkarmak tamamen oyun kalitesini düşürüreceğini düşünenlerdenim. sony tarafına baktığımızda ise oyun fiyatlarının yüksek olduğunu görüyoruz. ancak oyunların hepsi teker teker bütün detaylarıyla özenilmiş oyunlar. çünkü oyunların satması gerek ve satması için iyi olması gerek. kötü olma lüksü yok. aynısı nintendo için de geçerli. oyunlar iyi olmalı ki satsın. satmazsa zarar eder. gamepass tarafında ise iyi olma şartı yok. zaten bir sürü oyunun olduğu ucuz bir abonelik ücretine sahip platform için çıkacak oyunlar.

biraz uzun oldu ama umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Kapatılmış Hesap

80+ Bronze
microsoft çok zengin istese sony yi bile alır ama sony satmaz
Alamaz, Sony'nin şimdiki piyasa değerinin düşük gözükme sebebi Japonya'nın borsayı yabancılar için çok zor hale getirmesi ve dış etkenlerin çok fazla filtrelenmesi. Yani ortada reel bir değeri gözükmüyor, Sony çok büyük bir firma normalde.

YGT56

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
Yiğitalp
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
öznel yorumum olarak geçemeyeceğini düşünüyorum. sebebi olarak da abonelik sistemine çıkan oyunların kar amacı ile baştan özenilmeden yapacağını düşünüyorum. abonelik sisteminde oyun kalitesinden çok oyun sayısı önemli. oyunları herkesin aylık 10 dolara bütün oyunlara erişebildiği bir platforma çıkarmak tamamen oyun kalitesini düşürüreceğini düşünenlerdenim. sony tarafına baktığımızda ise oyun fiyatlarının yüksek olduğunu görüyoruz. ancak oyunların hepsi teker teker bütün detaylarıyla özenilmiş oyunlar. çünkü oyunların satması gerek ve satması için iyi olması gerek. kötü olma lüksü yok. aynısı nintendo için de geçerli. oyunlar iyi olmalı ki satsın. satmazsa zarar eder. gamepass tarafında ise iyi olma şartı yok. zaten bir sürü oyunun olduğu ucuz bir abonelik ücretine sahip platform için çıkacak oyunlar.

biraz uzun oldu ama umarım derdimi anlatabilmişimdir.
ps'deki her oyun güzel değil ve zaten exculusive olmayan AAA oyunlar xbox'a çıkıyor ayrıca kötü exculusive oyunlarda var mesela killzone gibi ve gamepass'in diğer abonelik hizmetlerine farkı tam burda ortaya çıkıyor sen dedin ya kalitesiz olur diye bencede kalitesiz olmalı çünkü bu kadar ucuza kar edemezler fakat içindeki tüm oyunlar kalburüstü oyunlar mesela

forza
halo
gears of war
tüm ea oyunları
wolfeinten
ori
warband
gta 5
sea of theives
ve daha fazlası

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
ps'deki her oyun güzel değil ve zaten exculusive olmayan AAA oyunlar xbox'a çıkıyor ayrıca kötü exculusive oyunlarda var mesela killzone gibi ve gamepass'in diğer abonelik hizmetlerine farkı tam burda ortaya çıkıyor sen dedin ya kalitesiz olur diye bencede kalitesiz olmalı çünkü bu kadar ucuza kar edemezler fakat içindeki tüm oyunlar kalburüstü oyunlar mesela

forza
halo
gears of war
tüm ea oyunları
wolfeinten
ori
warband
gta 5
sea of theives
ve daha fazlası
ben kendi adıma oyunlar kalitesiz olacağına pahalı olmasını tercih ederim. bunun yanında bu oyunlar evet kalbur üstü oyunlar ama hepsi kalburun azıcık üstünde. neden en tepeye oynayacak oyunlar yok? bunun yanında bu oyunların hepsi satılması için yapılmış oyunlar. yani abonelik sistemi için çıkan oyunlar değil. buna rağmen ödüllü bir oyun yok aralarında. şöyle ki;
455062557260ac292a72ee299c1115f5.jpeg

Ellie Williams

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,408
İsim
Meriç erbay

Konsolların eskiden amacı ucuza konsol satıp özel oyunlarından kazanmaktı artık xbox'ın fabrika gibi çok detaylı olmıyan oyunları gamepass'e getirmesini doğru bulmuyorum her oyunun iyi olması lazım , hızlı çıksın gamepass'e mantığıyla yapılan oyunları piyasaya hakaret olarak görüyorum.

Top Bottom