Neler Yeni

Konsol Savaşları Bitti Kazanan PlayStation "Xbox 3. Parti Yayıncı Oluyor"

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Judgment Cut

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Xbox'a özel olduğu söylenen 13 tane oyun var. Bunların kaçı konsol aldırır? Starfield'ın PlayStation'a çıkmasını engellemek için Bethesda'yı satın aldıklarını söylediler ama şimdi oyunun PS'ye gelme ihtimali var. Ayrıca Nintendo Switch'e bu oyunlar MK1 gibi gelirse şaşırmam. Geleceği söylenen Switch 2'ide durum değişir tabii.

leggate

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Eren ak
PS5 alabiliyorum da ona oyun alamıyorum o sıkıntı. Adam akıllı 10 yeni çıkmış oyun alsam bir konsol parası daha ediyor. PC işini düşündüm aslında da benim PC yi upgrade etmek baya masraflı olur sanırım. 8K gibi bir fiyata XSS almaktan daha mantıklı bir şey gelmedi aklıma. Türkiyede piyasası 8K nın altına düşmez gibi geldi en kötü aldığım fiyata satılmaz mı?
Series s den başka bir alternatif yok o fiyata forza horizon 5 falan baya iyi oyunlar var gamepass de ben olsam alırdım store fiyatları da baya düşük zaten

Elmeryy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
920
İsim
Ömer Yılmaz
Steam
#forEF Elmeryy
Discord
elmeryy

Haklının Acelesi Yoktur​

(Para alıyor kanzi) (Sony ajanı kanzi) (Köyün delisi kanzi) (Yalan söylüyor kanzi) (Zortbox en büyük kanzi) (Microzort bu kadar firmayı boşuna mı aldı yeni Zortbox konsolu geliyor oyunlar ona özel olacak kanzi) (Zortbox Windows'tan büyüktür kanzi) (Sony batacak kanzi) (Ruh hastası bu kanzi) (Bu konunun moderatörler tarafından silinmesi gerek kanzi) (Dünyanın en gereksiz konusu kanzi)
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
283215a09313775dab6b91c00687b07b-jpg.640847

Konsol savaşları bitti Xbox bükemediği eli öptü kazanan PlayStation Xbox artık yavaş yavaş konsol sektöründen ayrılıp Sega gibi 3. parti yayıncı oluyor 15 şubat günü yapılan Xbox'ın geleceği ile ilgili iş güncellemesi sunumunda artık tüm Xbox özel oyunlarının PlayStation ve Nintendo konsollarına geleceği resmen doğrulandı.

Phil Spencer ilk olarak bu yıl içinde dört tane isim vermediği Xbox özel oyununu PlayStation ve Nintendo konsollarına yayınlayacaklarını resmen doğruladı Microsoft'un planlarını bilen kaynaklar ilk iki oyunun Hi-Fi Rush ve Pentiment olacağını, ardından Sea of Thieves ve Grounded'un geleceğini söylüyor.

Sunumun en önemli kısmı ise diğer Xbox özel oyunları hakkında sorulan sorulara ise Phil Spencer şu şekilde cevap veriyor.
SORU: Söylentilere rağmen Starfield ve Indiana Jones'un bu dörtlünün parçası olmadığını söylemiştiniz ama bunlar PS5'e gelecek mi? Bunu göz ardı edebilir misin?
Phil Spencer: Sektör olarak bir oyunun başka bir platforma çıkmasını asla göz ardı etmememiz gerektiğini düşünüyorum. Şuan 4 oyuna odaklandık.

Yani diğer sızan Xbox özel oyunlarının da sırasıyla hepsinin yavaş yavaş PlayStation'a geleceğini Phil Spencer doğrulandı.

Microsoft, her ekranın bir Xbox olduğu yeni bir geleceğe hazırlanıyor Microsoft'un dünkü Xbox özel oyunlarının PlayStation'a geleceği duyurusundan iki saat önce Xbox CEO'su Phil Spencer çalışanlara şirket içi bir not gönderdi. Bu yazıda Spencer "her yerde Xbox" ve "her ekranın bir Xbox olduğu bir gelecek" vizyonunu detaylandırıyor

Bu arada Xbox özel oyunları artık PlayStation ve Nintendo konsollarına geliyor diye PlayStation veya Nintendo özel oyunlarının da Xbox'a geleceğini hayal bile etmeyin Xbox'ın başındaki adam bile beklemiyor bunu.
Xbox'ın CEO'su Phil Spencer, Sony ve Nintendo oyunlarının Xbox'ta olmasını istiyor ancak bunu beklemediğini söylüyor

Ayrıca Xbox Game Pass üyelik saysında ise hiç artış yaşanmamış önceden Xbox Live üyeleride dahil 33 milyon Game Pass kullanıcısı vardı şu an ise Xbox Live'ın yerini alan CORE üyeleride dahil 34 milyon Game Pass kullanıcısı olmuş.
Game Pass kullanıcı sayısında hiç artış yaşanmaması Xbox Series X|S konsollarının satışlarda yerin dibini görüp rezil Xbox One döneminden bile daha az satması ile Xbox'ın 3. parti yayıncı olmaktan başka şansı yoktu çünkü satmayan konsol ve üyelik servisi ile anacak bir yere kadar gidebilirsiniz.

Yakında PlayStation İçin Duyurusu Gelecek Tüm Xbox Özel Oyunları Listesi
gfqsys9wcaac7as-jpg.640848

- Indiana Jones and the Great Circle
- Hellblade 2
- Starfield
- Gears of War Series
- Doom Year Zero
- Forza Series
- Microsoft Flight Simulator
- Halo Infinite
- Halo : Master Chief Collection
- Hi-Fi Rush
- Pentiment
- Sea of Thieves
- Grounded

Microsoft Xbox'a özel dört oyununu PlayStation ve Nintendo konsollarına getiriyor ancak gelecekte çok daha fazlası olabilir The Verge'e göre, Xbox Microsoft Flight Simulator, Gears of War ve hatta bir sonraki DOOM oyunu da dahil olmak üzere diğer seçenekleri değerlendiriyor

Starfield ve Indiana Jones Artık Xbox'a Özel Değil

Microsoft, Podcast Öncesinde Çalışanlarına 'Her ekran bir Xbox'tır' Diyor

Microsoft'un PC ve Xbox'a Özel Pentiment Oyununun PS5 ve Switch'e Geleceği Bildirildi.

Microsoft Xbox'ı Her Yere Götürmeye Hazırlanıyor

Halo'nun PlayStation'a Heleceği Hayran Kitlesini Tamamen İkiye Böldü

Tüm Xbox Oyunlarının Yakında Çoklu Platforma Geçeceği Söyleniyor

Microsoft'un Gears of War'u PlayStation'a Getirmeyi Düşündüğü Bildiriliyor

Microsoft Görünüşe Göre 3. Parti Yayıncı Olmaya Hazırlanırken Indiana Jones and the Great Circle'ın PS5'e Geleceği Bildiriliyor

Starfield'ın diğer Xbox özel oyunlarıyla birlikte PS5'e geleceği bildiriliyor

Xbox'ın Megahiti 'Hi-Fi Rush' Kesinlikle PS5 ve Switch'e geliyor

Zaten bundan yaklaşık bir ay önce Microsoft CEO'su Satya Nadella tüm Xbox özel oyunlarını Nintendo Switch ve PS5'in de dahil olduğu tüm platformlara koymayı hedeflediklerini açıklamıştı.
Microsoft CEO'su Satya Nadella Sony ve Nintendo için 'İyi Bir Yayıncı' Olmak İstiyor

Ayrıca Xbox CEO'su Phil Spencer'ın önceki açıklamalarından Xbox'ın sonunun böyle olacağı çoktan belliydi yok Sony ve Nintendo ile rekabet edemiyoruz yok özel oyunlarımız kaliteli olursa bu Xbox'ı birinci yapmayacak yok biz yenilgiyi kabul ettik yeni stratejiler arıyoruz yok Game Pass abone sayısı 2027'ye kadar artmaz ise Xbox'ı kapatıp oyun işinden çıkıyoruz gibi gibi tonla açıklaması vardı hadi Phil Spencer'ın bu açıklamalarında geçtim bu adamlar bildiğin Xbox konsollarına ihtiyacınız yok diye pazarlama yaptılar yani işin özeti Xbox'ın sonun böyle olacağı bariz belliydi.
F281peNWkAAK6yE
F281pREWoAAjja6

Microsoft Xbox Almanıza Gerek Olmadığını Söylüyor, Bu Yüzden İnsanlar Almıyor

Microsoft Xbox'ın Konsol Savaşlarını Kaybettiğini Söyledi

Microsoft Xbox'ın 2001'den Beri Konsol Savaşlarını Kaybettiğini Söylüyor

Xbox, PlayStation Karşısında Yenilgiyi Kabul Eden İlk Konsol Oldu!

Konsol Dışındaki Game Pass Aboneleri 2027'ye Kadar Yeterince Artmazsa Microsoft Oyun İşinden Çıkabilir

Tüm Xbox özel oyunlarının resmi olarak PlayStation'a geleceği açıklandıktan sonra Xbot şaklabanları doğal olarak olmayan akıllarını da kayıp ettiler kimisi ağladı kimisi sövdü kimisi ağlayarak şarkılar söyledi ama hepsinin ortak yanı konsollarını satıp PlayStation'a geçmeleri oldu.Alıntıyı görüntüle

DOC_ DARK1985 adlı Xbox fanboyu ise ağlayarak Xbox bitti diye şarkı söyledi.

Xbox Game Pass marşını yapan KidSmoove adlı Xbot fanboyu ise X'de kapak fotoğrafını Xbox'ı..... (siz anladınız) diyerek değiştirdi.
Alıntıyı görüntüle

Eğer KidSmoove adlı Xbot fanboyunun yaptığı Xbox Game Pass marşını merak edip dinleyip beyin kanseri olup erken ölmek istiyorsanız.

Bu şaklabanlar arasında en önemli ve köklü takipçisi olan Xbox fanboyu Timdog artık Xbox fanboyu olmadığını açıkladı ve kendisini eleştiren Xbot şaklabanları ile dalga geçti. Yine de bazı Xbox fanboylarının hala beyni varmış Timdog bana bunu hatırlattı.Alıntıyı görüntüle

Ben ise bütün bunlar olurken Thanos'un evrenin yarısını yok ettikten sonraki aldığı zevk ve tatminkarlık seviyesinde bir haz yaşadım bu 16-17 yaş gurubu maddi durumu yerlerde ellerine zar zor bir Xbox Series X|S patatesi geçmiş şaklabanlar gelip bana hayır böyle olmayacak, sen yalancısın, köyün delisisin, Xbox düşmanı, Sony ajanı, para alıyor bu, ruhsal sorunları var şöyle böyle hakaretler ederken ne dedim bekleyin benim açtığım bu konu forumda her zaman efsane olarak kalacak ve burası internet ve internetin en çok sevdiğim özelliği bir şey yazdıktan ve söyledikten sonra asla silinmemesi siz şaklabanlar yaş olarak olgunlaşıp ve büyüdüğünüzde her bu konuya gelip yazdıklarınızı gördüğünüzde utançtan cringe fest yaşayacaksınız ne kadar anonim olsanız da kimse sizi tanımasa da siz kendinizi tanıyacaksınız.

Bazıları benim gerçek hayattan nasıl bir statüde olduğumu merak edip kendi olmayan kapasiteleri ile yorumlamış madem bu kadar merak ediyorlar onu da açıklayayım.
Bu foruma üye olan %98 kullanıcının hayatında ulaşamayacağı bir statüdeyim insan bazen hayatında çok tatmin olunca böyle abuk sabuk eğlenceler arayabiliyor kendine ki zira ben de öyle bir şey yaptım her şey başından beri planladığım gibi oldu ve sonuçlandı hayatım boyunca çok iyi analiz yeteneğim vardı bu konuyu açtığımdan beri hiç bir sahte veya fanboyların orasından burasından uydurduğu kaynak kullanmadım zaten öyle bir şey yapsaydım bazıları gibi kendi kendime çalıp kendi kendime oynamış olurdum ama sonuç ben ne yazdıysam bire bir aynısı oldu ve size bir şey söyleyeyim mi haklı olmanın verdiği tatminkarlık ve haz mükemmel.

Bana bir diğer sorulan soru ise neden Xbox ve Xbox'ı neden bu kadar eleştiriyorsun diyorlar bu soruyu soranların bu sektör ile ilgili zır cahil olduğunu ve yaşının max 16-17 yaşında bir ergen olduğunu anında anlıyorsun doğru düzgün oyun oynayan biri olsa ve konsolların geçmişini çok iyi bilse Xbox'ın 2013'te Xbox One konsolunu tanıtırken TV, SPOR, TV, SPOR, TV, TV, SPOR, SPOR.. diye yaptığı rezil sunumdan sonra öldüğünü çok iyi bilirdi zaten Xbox Series X|S patatesleri gelmiş geçmiş en kötü ve işe yaramaz oyun konsollarıydı düşünün bir konsol alıyorsun hem özel oyunları rezalet derecede kötü hem de 3. parti oyunları rakibi PS5'den daha düşük çözünürlük ve FPS'de oynatıyordu bu tür sebeplerden dolayı doğal olarak konsol satışları ve Game Pass satışlarında yerin dibini görüp 3. parti yayıncı oldular.

Bu arada Xbox bölümünde 2 tane hit ve beğeni almış konum var ve sadece kendi konularımda yazı yazmadığım halde Xbox bölümündeki toplam mesaj sayım 823 sadece bu konunun mesaj sayısı ise yani işin özeti bazı foruma yeni üye olmuş Xbot şaklabanlarının söylediği gibi 138 sayfanın çoğu benim mesajım falan değil ben bu konuda sadece doğrulanmış gündem haberlerini paylaştım.
Alıntıyı görüntüle

Ayrıca sadece bu forumda değil DonanımHaber Forumun'da 4 yıldır süren PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSU'nun adı güncellenecek dünya çapında artık resmi olarak PlayStation ve Xbox arasındaki konsol savaşı bitti bunu uzatmanın hiç bir manası yok bu foruma sadece bu konu için 18 aralık 2023'de üye olan hola adlı Xbot şaklabanı yalan haberler ve yazdığı şizofrenik mesajları ile meşhur kendisi bu Xbot müritinin DonanımHaber Forumundaki PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSUNDAN Caped ve tayfasından olduğunu resmi olarak söyleyebilirim kendileri DonanımHaber Forumun'da ki PLAYSTATION VS XBOX TARTIŞMA KONUSUNDA defalarca rezil olmuş şahıslardır zaten yazdığı yazılardan bile aynı kişiler olduğunu anlayabilirsiniz God of War gibi bir oyuna baltalı deli kadir demesi Marvel's Spider-Man 2 için zıplama simülasyonu demesi The Last of Us Part II'ye lezboların aşkı deyip gelmiş geçmiş en iyi oynanışa ve hikaye anlatımına sahip olan oyun ile dalga geçmesi Xbox'da klavye mouse desteği web taraycı olmasını mükemmel bir şey zannetmesi PS5'de klavye mouse destekliyor orası da ayrı konu da neyse Xbox müritlerinin uydurduğu yalan ve kaynağı olmayan haberleri gerçek zannedip paylaşması gibi gibi bire bir aynı kişiler aynı yazılar.
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Ve hala bu şaklaban Xbox'dan konsol bekliyor ben bizzat Microsoft'un tetikçisi The Verge editörü Tom Warren'ın paylaştığı konsolun haberini vereyim Xbox Sony ile konsol da rekabet edemeyince el konsolu yapmayı düşünüyoruz gibi bir açıklama yaptı yani eğer PS6 döneminde Xbox bir konsol yaparsa ki hala bu kesin değil o konsol PS6 ile yarışacak bir konsol değil bildiğin Steam Deck Asus Rog Ally gibi bir el konsolu olacak ve sonuç olarak müritlikten gözleri kör olmuş arkadaş Xbox PS6'nın karşısına bir konsol koymayacak ve ben ne dediysem bire bir yazdığım gibi oldu şimdi sana bu yangın yeter zaten senin yazdıklarının bir ciddiyeti yoktu ama o kadar iddia ettin Xbox 3. parti olmayacak şöyle böyle diye sonuç ne oldu Xbox 3. parti oldu puahahahha bu yangın sana ömrün boyunca yeter de artar hadi evine ayrıca bu Xbox'ın yapcağını düşündüğün el konsolu değil de normal bir konsol olsaydı bile insanların zaten şu an bile yüzüne bakıp almadığı Xbox konsolunun artık Xbox özel oyunlarının hepsi PlayStation'a geleceğini bildikleri halde alcaklarına o beyin nöronların inanıyormu ama var sende baya sıkıntılar inanıyorsundur sen buna işin en komiği ise yurt dışında en kral Xbot fanboyları bile Xbox konsollarını parçalayıp Xbox'a söve söve PS5'e geçtiler ve bunları X hesaplarında hala paylaşmaya devam ediyorlar sen ise hala müritliğe devam ediyorsun Can Sungur geçenki canlı yayınında Türkiye'de Xbox fanboyu mu var gurur duyuyorum PlayStation ülkesi falan diyordu seni görse çarpılır adam sen ABD'deki müritlerden bile betersin ailene sabır diliyorum özetle senin gibi bir şaklabanın emin ol fikrinin zerre önemi yok burada yazı yazarak hiç bir şey değiştirmiyorsun ister kabul et ister kabul etme PlayStation her türlü ezerek yok etti Xbox'ı yeni Segamız herkese hayırlı uğurlu olsun.

Son olarak bu şaklabanın PlayStation oyunları ilk gün PC'ye geliyor diye verdiği yalan bilgiler tabi ki gerçek değil böyle haber yapan herkese X'de topluluk notu eklenip yanlış haber olduğu uyarısı aldı.

YANLIŞ BILGILERIN DÜZELTILMESI
Sony/PlayStation'ın FY2023 3. Çeyrek Raporundaki yanlış yorumlar üzerine:

Yanlış bilgi #1) 'Sony'den Hiroki Totoki'nin açıklamalarına göre PlayStation 3. Partiye geçiyor ve gelecekteki tüm PS oyunları PC'ye ilk günden çıkacak'

Gerçek #1) Özellikle 3. Partiye geçme planlarıyla ilgili yeni bir şey belirtilmedi. PlayStation, oyunlarını Xbox veya Nintendo'ya koymuyor.

PC ile ilgili olarak: Totoki'den gelen açıklamalar, zaten sahip oldukları planı hızlandırmak niyetinde oldukları anlamına geliyordu. PlayStation, tüm 1. Parti Oyunlarını 1. Gün PC'de yayınlama niyetinde DEĞİLDİR ve asla yayınlamayacaktır. Çok oyunculu oyunlarını (Helldivers 2, Concord ve Fairgame$ gibi) 1. Gün PC'de yayınlama niyetindeler ancak bunu zaten biliyorduk. Tek Oyunculu Hikaye Odaklı Oyunlar PC'ye ilk gün gelmeyecek. Çeşitli faktörlere bağlı olarak 1-2 Yıl sonra PC'ye gelebilirler. Soru-Cevap bölümündeki bir başka soruda Totoki, odak noktalarının PS5'lerin sürekli olarak yaygınlaştırılması olduğunu açıkça belirtti. PS5'in veya genel olarak PlayStation Donanımının sürekli büyümesine zarar verecek iş kararları almak niyetinde değiller.

Yanlış bilgi #2) 'PlayStation'ın gelecek yıla kadar önemli bir AAA 1. Parti oyunu yok. PlayStation'ın oyunu yok, 2024 kuru bir yıl olacak'

Gerçek #2) Bu yıl herhangi bir AAA 1. Parti oyun olmayacağını kastetmiyorlar, bu yıl kendi serilerinin devam oyunlarının olmayacağını kastediyorlar ki bunu hepimiz zaten biliyorduk çünkü bu yıl Spider-Man 3, God of War Egypt, Last of Us 3 veya Horizon 3'ü almayacağımız açıktı çünkü bu serilerdeki önceki oyunlar tam anlamıyla yeni çıktı.

Bunlar, bu yıl PlayStation'dan herhangi bir AAA oyunu veya 1. Parti Stüdyolardan YENİ IP'ler olmayacağı anlamına GELMİYOR çünkü Concord'un bu yıl çıkacağını zaten biliyoruz. Ve eğer 2. Parti Stüdyolardan 1. Parti Oyunları sayarsanız, Helldivers 2 daha yeni çıktı ve Stellar Blade, Pacific Drive, Lost Soul Aside, Convelaria ve Rise of the Ronin'in de bu yıl çıkacağını zaten biliyoruz ve Final Fantasy 7 Remake Part 2 Rebirth gibi devasa 3. Parti Ayrıcalıklarını saymıyoruz bile.

Ve yaklaşan PlayStation Showcase'de hala birçok şaşırtıcı özel duyuru var.

Yanlış Bilgi #3) 'Sony, PS5 konsol satışlarına ilişkin tahminlerini bu Mali yıl için 25 Milyondan 21 Milyona düşürüyor. PS5 başarısız oluyor'

Gerçek #3) PlayStation'ın bu mali yılda 25 Milyon PS5 satma tahminini 21 Milyon PS5 satma tahminine düşürdüğü doğru olsa da, bu tahmin ilk etapta biraz yüksekti. Üçüncü çeyrekte 10 Milyon PS5 satacakları umuduna dayanıyordu, bunun yerine 8.2 Milyon PS5 sattılar. Bu bir ıskalama olsa da, bu hala 3. Çeyrekte satılan PS5'lerin tüm zamanların en yüksek seviyesi ve 2023 Mali Yılındaki her Çeyrek rekor yüksek PS5 satışlarına sahne oldu ve konsol neslinin sonunda PS4'ün ömür boyu satışlarını geçme yolunda ilerliyor. Rakipleriyle kıyaslandığında, PS5 hala Xbox Serisi Konsolları 2'ye 1'den daha fazla satıyor.

Yanlış Bilgi #4) 'Sony PS5'i öldürüyor, zaten yaşam döngüsünün son aşamalarında olduğunu söylediler. PlayStation'da oyun yok'

Gerçek #4) Kullanılan ifade, PS5'in konsol yaşam döngüsünün ikinci yarısına başladığı yönündeydi ki bu doğrudur. Bir konsolun yaşam döngüsü tipik olarak 8 yıldır. PS5 2020'de piyasaya sürüldü, şimdi 2024'te. Oyunlarının ve yaşam döngüsünün 2. Aşamasına girmek üzere ama sadece herkesin endişelerini gidermek için ... Her konsoldaki EN İYİ 1. Parti oyunlar, o konsolun yaşam döngüsünün ikinci yarısında gelir. PS4'teki en iyi oyunların neredeyse tamamı piyasaya çıktıktan 4 yıl sonra çıktı (Uncharted 4, God of War 2018, Spiderman 1, Horizon Zero Dawn)

Adamın paylaştığı yanlış bilgilerin düzeltilmesi gönderisi çok uzun ve detaylı diğer PlayStation hakkındaki yanlış bilgilerin doğrusunu okuyup PlayStation tarafındaki gelişmeleri takip etmek isteyen arkadaşlar buradan bakabilir.

Bu arada PlayStation 5'in satış sayısı 55 milyona ulaştı.
Sony Gelir Rekorları Kırarken PS5 Satışları 55 Milyona Ulaştı

Hala aranızda bu olan olaylardan sonra Xbox özel oyunlarının tamamının PlayStation'a gelmeyeceğini düşünen şaklabanlar var ise sizleri 2016 yılında Xbox CEO'su Phil Spencer'ın yaptığı açıklamaya götüreyim.
Phil Spencer her Xbox oyununun PC'ye gelmeyeceğini söyledi
Alıntıyı görüntüle

Konu artık kapanmıştır.
@Perfectshot06 KNK konuyu kilitle lütfen.
kanka iyisin hoşsunda hiç şuna harcadığın zamana üzülmedin mi
eline sağlık bu arada

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
479
İsim
.
PS5 alabiliyorum da ona oyun alamıyorum o sıkıntı. Adam akıllı 10 yeni çıkmış oyun alsam bir konsol parası daha ediyor. PC işini düşündüm aslında da benim PC yi upgrade etmek baya masraflı olur sanırım. 8K gibi bir fiyata XSS almaktan daha mantıklı bir şey gelmedi aklıma. Türkiyede piyasası 8K nın altına düşmez gibi geldi en kötü aldığım fiyata satılmaz mı?
Hocam ne yap ne et bence pc den yürü. Neredeyse tüm konsol oyunları elinde olacak

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,369
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Konsollar ve Bilgisayar Donanım
Yok satılmaz şu an dolar 30TL iken 8.000 TL alırsın 50TL olduğunda 8.000 TL'ye satarsın ya zaten bu haberlerden sonra artık Xbox konsollarının ne alıcısı olur ne de satıcısı olur ayrıca oyun fiyatlarının her yerde 1.500 2.000 TL olmasının sebebi bu ülkenin başındaki rezil iktidar ve yönetimin sorununu yani sen Xbox da alsan aynı fiyatlar olacak PC'de alsan aynı fiyatlar olacak bu ülkenin başında bu iktidar olduğu sürece ucuza bir oyun almayı hayal bile etmeyin ayrıca Game Pass ile PS Plus aynı fiyat mağazadaki oyunların fiyatı aynı fiyat Xbox almayı neden istiyorsun hiç bir şekilde anlamadım gidin ortalama bir PC alın en azından maddi durumu olmayanlar için alternatifler sunan bir cihaz.

leggate

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Eren ak
Yok satılmaz şu an dolar 30TL iken 8.000 TL alırsın 50TL olduğunda 8.000 TL'ye satarsın ya zaten bu haberlerden sonra artık Xbox konsollarının ne alıcısı olur ne de satıcısı olur ayrıca oyun fiyatlarının her yerde 1.500 2.000 TL olmasının sebebi bu ülkenin başındaki rezil iktidar ve yönetimin sorununu yani sen Xbox da alsan aynı fiyatlar olacak PC'de alsan aynı fiyatlar olacak bu ülkenin başında bu iktidar olduğu sürece ucuza bir oyun almayı hayal bile etmeyin ayrıca Game Pass ile PS Plus aynı fiyat mağazadaki oyunların fiyatı aynı fiyat Xbox almayı neden istiyorsun hiç bir şekilde anlamadım gidin ortalama bir PC alın en azından maddi durumu olmayanlar için alternatifler sunan bir cihaz.
Aslında Xbox series s fiyatı baya iyi onun yerine pc alsan ki alamasın alsan bile 2.el parçalar yorulmuş oyuna girmek için milyon tane hata alırsın ekran kartı falanda milatan kalma sistemdir ben series s oneririm sadece online oynamak için ve 3.parti hikayeli oyunlar oynayan biri için grafikler de ortalamanın hem altı hemde tam ortalama diyebilirim zaten series s in amacı en ucuz şekilde oyun oynatmak 8 k lık konsolda 4K oynamayı bekleyenin aklında sorun vardır

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Dediğin gibi çok ölü fiyatlardan satılmaya başlanacak diyorsanız zaten acelem yok yaza doğru o ölü fiyatlara satanlardan alırım zararım olmaz böylece 😀

Gamepass hem PC ile paylaşılabiliyor hem de oyunları güzel, mesela fifa falan oynanıyor Gamepass ile, PS de oyunu çıktığı gibi almayıp indirim de kovalasam senede 500TL ona gidiyor sadece. PS tarafı çıktığı yıl müthiş bir kütüphane vermişti ama şuan üstüne bir Last of us 2, GOW Ragnarok bile koymadı. Last of Us 2 yi satın aldım artık ama 2020 çıkışlı Remasteredı bile yapılan artık PC ye çıkacak bu oyun bile hala üyelikte yok ve can sıkıyor. Starfield, CS2 gibi oyunlar ise ilk günden Gamepasse geldi...

PC konusunda haklısın. Önceliği ona vermeye çalışırım ama bu bütçede PC zor.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
906,692
Üyeler
140,684