Neler Yeni

minecraft ram sorunu

lalapuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ege
selamlar, minecraft'a 6gb ram veriyorum ancak oyun içerisinde allocated 2gb olarak gözüküyor. Nasıl düzelteceğim?

Yagiz20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
256
İsim
YağızEfe
selamlar, minecraft'a 6gb ram veriyorum ancak oyun içerisinde allocated 2gb olarak gözüküyor. Nasıl düzelteceğim?
hocam minecraftta ram vermek çok bir işe yaramıyor en azından bende yaramıyor bu konuya çok takmanızı önermem ama ordaki tiki kitlemeyi felan deneyin

lalapuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ege
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam minecraftta ram vermek çok bir işe yaramıyor en azından bende yaramıyor bu konuya çok takmanızı önermem ama ordaki tiki kitlemeyi felan deneyin
serverlarda oynadığım için düşük ram drop'a neden oluyor, oradaki tik dediğiniz neresi tam anlayamadım.

Yagiz20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
256
İsim
YağızEfe
serverlarda oynadığım için düşük ram drop'a neden oluyor, oradaki tik dediğiniz neresi tam anlayamadım.
hocam siz oraya ram değiştirme yazdığınzda tiki kapatın yada açık deneyin

Yagiz20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
256
İsim
YağızEfe
hocam sizin ramleriniz farklı markamı ve kaç gb

Yagiz20

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
256
İsim
YağızEfe
direkt tüm sistemi yazma şansınız varmı acaba çünkü bilgisayar oyunlarda ne kadar ram vericeğini oyuna göre ayarlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve galiba clientlerde ram veremiyosun ama size bir taktik vermme gerekirse oyuna girdikten sonra görev yöneticisinden ayrıntılara gelip oradan önceliği en yükse yaparsanız daha iyi fps alıcaksanız ama en üstekki gerçekçi mi ne tam hatırlamadığım bir şey var onu seçmeyin lütfen

Erdem5867

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Erdem
minecraft 6gb ram verdiğinde allocated 2 yazıyorsa 4 versende 2 yazar 2 versende 2 yazar çünkü sen minecrafta ne kadar ram verirsen ver o sadece ihtiyacı olan kadarını alır 16 versen dahi 16 ram kullanmaz yani.

lalapuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ege
minecraft 6gb ram verdiğinde allocated 2 yazıyorsa 4 versende 2 yazar 2 versende 2 yazar çünkü sen minecrafta ne kadar ram verirsen ver o sadece ihtiyacı olan kadarını alır 16 versen dahi 16 ram kullanmaz yani.
teşekkürler, benim drop olarak nitelendirdiğim takılmalar hypixel'deki ping sorunundan dolayı kaynaklanıyor olabilir mi? Çünkü başka bir neden göremiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

teşekkürler, benim drop olarak nitelendirdiğim takılmalar hypixel'deki ping sorunundan dolayı kaynaklanıyor olabilir mi? Çünkü başka bir neden göremiyorum.
lunar client'e geçtim tekrardan. 6gb verince allocated olarak da 6gb gözüküyor, sorunum çözüldü. Yine de teşekkürler yardımlarınız için

Son düzenleme:
Top Bottom