Neler Yeni

Mining vergi sorunsalı

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Onur
Merhaba arkadaşlar,

Malumunuz kripto para için vergi konusu dönüyor etrafta ancak tam kesinleşmiş bir şey yok. Vergi çıkarsa mining getirisini binance üzerinden Papara'ya aktardığımızda veya Papara üzerinden kredi kartına aktarıldığı zaman vergi alırlar mı?

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Merhaba arkadaşlar,

Malumunuz kripto para için vergi konusu dönüyor etrafta ancak tam kesinleşmiş bir şey yok. Vergi çıkarsa mining getirisini binance üzerinden Papara'ya aktardığımızda veya Papara üzerinden kredi kartına aktarıldığı zaman vergi alırlar mı?
Alırlar galiba , vergi kaçakcılığı yapma.

İnş alırlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Devlete ait olmayan bir şey den devletin vergi alması mı? Okay.
Bu nasıl saçma bir mantık ? Devletin vergi aldığı ürünlerin çoğu yurtdışından geliyor diye vergi almayacak mı ?

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Vergi kaçakçılığı söz konusu değil amacım sadece bilgilenmek.Bu konu hakkında pek kaynak göremedim.Eğer bu kazanç vergilendiriliyorsa nasıl vergilendiriliyor?
Onun hakkında bilgim yok hocam , fakat vergi ödememe taktiği olan her şey vergi kaçakçılığıdır.

NBatuhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
NBatuhan
Borsalardaki alım satım işlemlerine vergi gelebilir bu mümkün ama mininge nasıl vergi koyacaklar cidden fikir yürütemiyorum

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
İnş alırlar.

Bu nasıl saçma bir mantık ? Devletin vergi aldığı ürünlerin çoğu yurtdışından geliyor diye vergi almayacak mı ?
Zaten o alınan ürünler Türkiye'ye girdiğinde Devlet'e ait oluyor sen direkt gidip çıktığı yerden almıyorsun. Ama kripto paralar hiçbir yere bağlı değil.

Böyle konuları okudukça sinirleniyorum. Daha kullanıcıların ne komisyonlar verdiğini bilmeden konuşma istersen.

@Nvidia_GF_FX_500 'in çok haklı olduğu bir mesaj;
  • Bankaya para yatırıyorsun. Bankada hesabın olması için bankaya para veriyorsun.
  • Banka hesabından, kripto para borsandaki hesabına para atıyorsun. Yatırırken borsa komisyonunu kesiyor.
  • Alım yapıyorsun borsa komisyon kesiyor.
  • Satım yapıyorsun borsa komisyon kesiyor.
  • Borsadaki paranı banka hesabına çekmek istiyorsun borsa yine komisyon kesiyor.
  • Paranı bankaya çekiyorsun vergisini veriyorsun.
Nedir benim paramın çektiği? :ROFLMAO:

Üstelik Ethereum gönderimlerinde çok büyük komisyonlar kesiliyor. Mesela Binance'de 150 TL'Lik Ethereum'un var. Bunun 108 TL'sini her türlü direkt komisyon olarak kesiyor zaten.
ethereumkomisyon.PNG

Aynısı Bitcoin'de de var. 200 TL komisyon nedir?
btckomisyon.PNG

Umarım bilgisayar bileşenlerine de kat kat vergi gelir de akıllanırsınız o zaman. Hiç diğer ürünlerden vergi indirimi olmasını istemiyorsunuz. Sizin için en kolay yol vergi indirmek değil bindirmek zaten.

Son düzenleme:

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Zaten o alınan ürünler Türkiye'ye girdiğinde Devlet'e ait oluyor sen direkt gidip çıktığı yerden almıyorsun. Ama kripto paralar hiçbir yere

Böyle konuları okudukça sinirleniyorum. Daha kullanıcıların ne komisyonlar verdiğini bilmeden konuşma istersen.

• Bankaya para yatırıyorsun. Bankada hesabın olması için bankaya para veriyorsun.
  • Banka hesabından, kripto para borsandaki hesabına para atıyorsun. Yatırırken borsa komisyonunu kesiyor.
  • Borsadaki paranı banka hesabına çekmek istiyorsun borsa yine komisyon kesiyor.

Üstelik Ethereum gönderimlerinde çok büyük komisyonlar kesiliyor. Mesela Binance'de 150 TL'Lik Ethereum'un var. Bunun 108 TL'sini her türlü direkt komisyon olarak kesiyor zaten.
Alıntıyı görüntüle
Aynısı Bitcoin'de de var.
Alıntıyı görüntüle

Umarım bilgisayar bileşenlerine de kat kat vergi gelir de akıllanırsınız o zaman. Hiç diğer ürünlerden vergi indirimi olmasını istemiyorsunuz. Size en kolayı bu geliyor zaten.
Aynen aynen gelir bileşenlere , devlet o riski alamaz. Bana zararı olan bir şeye zarar vericek şeyin gelmesini neden istemeyeyim.

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,842
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Doğmamış çocuğa don bicmeyin kardeşim. Daha ortada böyle bişi yok.

Barbara Gordon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
638
İsim
hehehehehe
Uygunsuz davranış
Alırlar galiba , vergi kaçakcılığı yapma.

İnş alırlar.

Ona gümrük vergisi falan deniliyor bilirsen. Okuduğunu anla önce vergi kaçakçılığı mı yapıyorum dedim? bi' vuracam ağzının ortasına, çoluk çocuk gelmiş vergi muhabbeti yapıyor.

Zaten o alınan ürünler Türkiye'ye girdiğinde Devlet'e ait oluyor sen direkt gidip çıktığı yerden almıyorsun. Ama kripto paralar hiçbir yere

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Umarım bilgisayar bileşenlerine de kat kat vergi gelir de akıllanırsınız o zaman. Hiç diğer ürünlerden vergi indirimi olmasını istemiyorsunuz. Sizin için en kolay yol vergi indirmek değil bindirmek zaten.
Sırf buradan para çekmek için illa papara mı lazım? ERC20'ye yollarken öyle görünüyor, kendi zincirlerini kullanırsak 1 TL falan kesiyor çok saçma.

Nvidia_GF_FX_500

80+ Silver
En İyi Cevap
3

Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Yazımın devamında bulunan uyarı kısmını da eklesen daha iyi olurdu bence.
Ben USDT gönderirken TRC20 ağını kullanıyorum, ağ ücreti olarak 1 USDT alıyor.

MiFi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
113
İsim
İsmail Gürkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknolojiye dair her şey
Donanım arşivi kanalında Miningden ne kadar kazandım videosunda bundan bahsediyordu.

Top Bottom