Neler Yeni

🔥İndirim Mizar MZ60 LUNA - Gateron Optical Brown Switch - RGB - ISO UK - 999,99 TL

Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Dax Saz
Bir tane aldım ben de. Teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Umut Yüksel
no name switchten gateron switche geçiyorsun nasıl değmez dostum?
Mesaj otomatik birleştirildi:

aynı ürünün black switchlisini kullandım 2 yıl boyunca daha geçenlerde sattım ajazz 820 pro ya geçtim alabileceğiniz en sağlam klavyelerden biri gönül rahatlığı ile alabilirsiniz modifiye etmesi de kolay bir klavye foam mod en azından çok kolay yapılıyor xd
Klavyelerden pek anlamıyorum machenike k500a-b84'ten, mizar mz60 luna'ya(büyük enter olduğu için) geçilir mi, bilginiz varsa paylaşabilir misiniz hocam?😇

ForgettaShow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
521
İsim
Forget
Optik Gateron switchlere sahip bir klavye daha üst bir seviye değil mi? Çok komiksiniz herhangi bir hot-swap klavye bile daha üst seviyedir b*ktan T60'tan.
Toxic emojilerini kendi iletine ekle. Hayır, MZ60 üst seviye bir switche sahip değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,160
İsim
Diyarhan
2022de 145 liraya almışım hey gidi hey.
Çok arttı çok 2023 de deathadder v2 yi 250 ye almıştım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kuponu kullanıyorum 1499tl yine ilginç

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Ekrem Uğur Ülken
Bu klavye çok ses çıkarır mı bide yqzma klavyesi diye gösteriyor oyunlarda herhangi bir saçmalık yaparmı
600 liraya Bunu alayım düşünüyordum çünkü çok fazlada bütçe çıkmak istemiyorum maks 1k falan, daha fazla çıkarım ama ne bileyim nasıl sizce hangisini alayım

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,119
İsim
Selim
Arkadaşlar çok soran olmuş kısa özet geçeyim. Redden farkı yok ses olarak. Basım hissiyatı farklı sadece. Bu klavyede ESC, F tuşları gibi FN tuşu ile kombolayip çalışıyor. Bunu makro ile duzeltenler vardı ama yine de belirteyim. Optik switch yarın bir gün keyfi switch değiştireyim derseniz gateron dışında bulmak biraz zor. Ama trde 1000tlye optik çift tık sorunu olmayan çok klavye yoktur. Alınabilir.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
806
İsim
ahmet ali özmert
Klavyelerden pek anlamıyorum machenike k500a-b84'ten, mizar mz60 luna'ya(büyük enter olduğu için) geçilir mi, bilginiz varsa paylaşabilir misiniz hocam?😇
hocam geçilir orta seviyenin iyi klavyelerinden biri diyebilirim ben uzun süre kullandım sıkılmamış olsam hala kullanırım

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
235
İsim
Yağız Berk Özel
Toxic emojilerini kendi iletine ekle. Hayır, MZ60 üst seviye bir switche sahip değil.
Neden değilmiş? Değil diyorsunuz sebebini açıklamıyorsunuz. Optik switch olması sayesinde daha hızlı tepkime hızına sahip olması ve hot-swap olması daha üst seviye bir switch ve klavye yapmıyor yani. Anlayın şunu herhangi bir hot-swap klavye T60'dan daha üst bir klavyedir örnek olarak Ak680, Z11, Z686.

ForgettaShow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
521
İsim
Forget
Neden değilmiş? Optik switch olması sayesinde daha hızlı tepkime hızına sahip olması ve hot-swap olması daha üst seviye bir switch ve klavye yapmıyor yani. Anlayın şunu herhangi bir hot-swap klavye T60'dan daha üst bir klavyedir savunmayın bana şu klavyeyi.
Gayet orta seviye bir klavye özelliği bunlar. Kötü klavye demiyorum ama gözünde bu kadar büyütmeye gerek yok. Ayrıca sana T60'ı da savunmuyorum. Kesinlikle ondan daha düşük bir klavye zaten.

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
235
İsim
Yağız Berk Özel
Gayet orta seviye bir klavye özelliği bunlar. Kötü klavye demiyorum ama gözünde bu kadar büyütmeye gerek yok. Ayrıca sana T60'ı da savunmuyorum. Kesinlikle ondan daha düşük bir klavye zaten.
Hocam demeye çalıştığım diyelim arkadaşın 1000 TL bütçesi var en düşük klavyeden orta seviye bir klavyeye geçecek niye geçmesin? Üst düzey klavyeler 1000 TL daha pahalıyken niye orta seviye bir klavye almasın. T60 alan kişinin zaten o anlık max 1000 TL bütçesi vardır ve T60 aldıktan sonra da 1000 TL bütçesi olması muhtemel daha üst düzeyini alamaz en az 3-4 ay daha beklemesi lazım üst düzey için. Daha üst düzeyini almak istese Ak820, Aula F75 gibi klavyeler tercih eder zaten. Bu arada MZ60 üst seviye bir switch değil öyle olduğunu söylemedim ancak orta bir switch birkaç yıl götürür. T60'ın switchleri ciddi anlamda kalitesiz ve Huano switche bile geçmek değer. Neyse konuyu bu kadar uzatmaya gerek yok iyi geceler dilerim.

Son düzenleme:

ForgettaShow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
521
İsim
Forget
Hocam demeye çalıştığım diyelim arkadaşın 1000 TL bütçesi var en düşük klavyeden orta seviye bir klavyeye geçecek niye geçmesin? Üst düzey klavyeler 1000 TL daha pahalıyken niye orta seviye bir klavye almasın. T60 alan kişinin zaten o anlık max 1000 TL bütçesi vardır ve T60 aldıktan sonra da 1000 TL bütçesi olması muhtemel daha üst düzeyini alamaz en az 3-4 ay daha beklemesi lazım üst düzey için. Daha üst düzeyini almak istese Ak820, Aula F75 gibi klavyeler tercih eder zaten. Bu arada MZ60 üst seviye bir switch değil öyle olduğunu söylemedim ancak orta bir switch birkaç yıl götürür. T60'ın switchleri ciddi anlamda kalitesiz ve Huano switche bile geçmek değer. Neyse konuyu bu kadar uzatmaya gerek yok iyi geceler dilerim.
Benimde demek istediğim her ne kadar T60'dan geçen adam her ne kadar ondan üstte olsa o kadar üst olmayan bir klavyeye geçeceğine daha yüksek bir modele geçebilir. İyi geceler hocam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,114
Üyeler
147,478
Son üye
vace
Top Bottom