Neler Yeni

Modemi yaymak için f/p öneri

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,201
İsim
Semih Boran
Hocam zaten oyun işinde sorun yok modem odamda olduğundan sorun çekmiyorum ücret konusundada sıkıntım yok fakat bu kadarda vermek içimden gelmiyor açıkcası salonda annemler telefona düzgün bağlanabilmesi için alıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kayıp yaşamam sorun değil hocam annem için alıyorum instagramda falan gezsin yeter tekrar kablolarla uğraşmak istemiyorum nakit sıkıntısı yok fakat açıkcası o kadar veresimde yok daha uyguna bir model yokmudur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama kablolu şart diyorsanız mecbur kablo ile yapacağım fakat anlamadığım bir şey var x routerini aldım diyelim ayrıyetten cat6 kablomu almak zorundayım yoksa içinden çıkıyormu ? Birde modemin arkasına bağlayıp çekeceğim değilmi yanlıs anlamadıysam
İçlerinden çıkıyor Cat5e. MR60x alın geçin. Wi-Fi 6 bir şey almış olacaksınız. Ayrıca MU-MIMO, WPA3 desteği gibi şeyler var. Bunların hiçbir Router 4C de vs yok. O sizin modeminizden gram farkı olmayan bir cihaz. Almanız saçmalık oluyor demek istiyorum yani.

dreamuiz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Anıl Aykın
Ama kablolu şart diyorsanız mecbur kablo ile yapacağım fakat anlamadığım bir şey var x routerini aldım diyelim ayrıyetten cat6 kablomu almak zorundayım yoksa içinden çıkıyormu ? Birde modemin arkasına bağlayıp çekeceğim değilmi yanlıs anlamadıysam
1- Kablo çıksa çok uzun çıkmaz ve dandik çıkar. Ne kadar yeterse o kadar alın kendiniz.
2- Evet, modemin arkasına bağlıyorsunuz.
Orta bir yer bulabilirseniz wifi dağıtıcı alınabilir. Bunu anlamak için telefonla deneyebilirsin nerede yeterli çekiyor vesaire diye. Ha sorarsan hangisi daha verimli olur diye acces point derim çünkü direkt kablo üzerinden geliyor veri. Özellikleri vesaire sizin için çokta önemli değilse ucuzlardan alın derim. Onun dışında kabloyla uğraşmak istemiyorum, kabloya vesaire bayacağım parayla biraz daha koyar dağıtıcı alırım, belki başka zaman bu özellikler işime yarar derseniz ve orta yolu bulabilirseniz alınır.

pendragon

80+ Bronze
1- Kablo çıksa çok uzun çıkmaz ve dandik çıkar. Ne kadar yeterse o kadar alın kendiniz.
2- Evet, modemin arkasına bağlıyorsunuz.
Orta bir yer bulabilirseniz wifi dağıtıcı alınabilir. Bunu anlamak için telefonla deneyebilirsin nerede yeterli çekiyor vesaire diye. Ha sorarsan hangisi daha verimli olur diye acces point derim çünkü direkt kablo üzerinden geliyor veri. Özellikleri vesaire sizin için çokta önemli değilse ucuzlardan alın derim. Onun dışında kabloyla uğraşmak istemiyorum, kabloya vesaire bayacağım parayla biraz daha koyar dağıtıcı alırım, belki başka zaman bu özellikler işime yarar derseniz ve orta yolu bulabilirseniz alınır.
Hocam benim odamın önünde koridor var onun önündede giriş kapısının olduğu yer var oraya koymayı düşünüyorum

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,268
İsim
Hacı
Hocam bende onu almayı düşünüyorumda bağlanma işi nasıl oluyor kablosuz prize takıp bağlamak mümkünmü ? Trendyol görsellere baktıgımda bazıları kablo ile kullanmış
Kablosuz mümkün ben öyle kullanıyorum.
Kablolu da pc ye taktım hem wifi adaptör hem wifi genişletici olarak kullanıyorum.

pendragon

80+ Bronze
İçlerinden çıkıyor Cat5e. MR60x alın geçin. Wi-Fi 6 bir şey almış olacaksınız. Ayrıca MU-MIMO, WPA3 desteği gibi şeyler var. Bunların hiçbir Router 4C de vs yok. O sizin modeminizden gram farkı olmayan bir cihaz. Almanız saçmalık oluyor demek istiyorum yani.
İçindeki kablo ne kadar uzun oluyor hocam çünkü benim koyacağım yer wifiden yaklaşık 10-15 m uzakta

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Mehmet Hak
Bilgisayarı arka odaya taşıdım ve haliyle wifi çekmemeye başladı, anlık kopmalar aşırı pingler, düzensiz hızlar olmaya başladı. Tp Link RE305 modelini aldın geçen hafta 1 haftadır kullanıyorum. 75mb hız var bu cihaz ile 74 stabil alıyorum. Pingler stabilleşti. Kopmalar çözüldü. Mmorpg(Gw2) ve DOTA2 tarzı oyunlar oynuyorum. Ping yeterli seviyeye geldi. Bir araştırın isterseniz.

Top Bottom