Neler Yeni

Monitör Rehberi Ve inceleme

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mehmet İ.O.
Hali Hazırda kullandığım bu 240HZ (260Hz oc) 2K monitör fiyatı itibariyle fazla fakat aldıktan sonra pişman olmadım. Gerek Görüntü kalitesi gerek renk canlılığı gerek malzeme yapısı Asusun sevdiğim yanlarından biride bu genelde kaliteli ürünleri var.
+ Yönleri;
1MS GTG ye sahip olması, Fast IPS ELMB Sync, Freesync Premium™, Variable Overdrive,%100 sRGB, DisplayHDR™ 400 Gibi özellikleri barındırması öncelikli güzel yanlarından.
Panelimde Ölü piksel ve ghostinge Rastlanmadım. Işık sızması IPS panellerde olan kadar çok az bir miktar vardı ( Bu IPS panellerde normal bir durum ışık sızması bir miktar her zaman vardır arayışımız çok az olması benimde Öyle oldu)
OSD ekranı çok kullanışlı tuşlarıda öyle ama aynı ayarları Yazılımı üzerinden de basitçe yapabiliyoruz.
monitor_144hz.jpg

240Hz (oc ile 260Hz) ayrıca 2K fast IPS olması da hem hikayeli oyunlar oynuyan için hemde fps oyunları oynayanlar için biçilmiş kaftan.
Pivot Özelliği Sağa sola döndürme gibi dikey kullanma gibi alternatifleri de hoş asansörlü yapısı çok temiz çalışıyor ağır bir pc olmasına rağmen.
Çok sayıda HDR modu ve ve yüksek dinamik ile gerçekten memnun kaldığım bir üründü. Çok kullanışlı ve basit yazılımı da tatmin edici düzeyde
Benim açımdan (-) Yönleri;
Fiyat olarak ülkemizde çok pahalı olması,
Malzeme yapsı çok iyi olmasına rağmen koca ayaklara sahip olması (Ben seviyorum bana kaslı görüntüsü hoş geliyor.)
Genel Değerlendirme;
alacaklar için Şiddetle tavsiye ederim ülkemizde 2 sene garanti sunuyor fakat Asus sitesine kayıt ederseniz +1 sene daha garanti sunmakta bu sayede 3 sene garantili ürün Bilmeyenler için Asus Gigabyte gibi ürünleri alınca sitelerinde kayıt yeri var oraya kayıt ederek +1 sene garanti daha alabilirsiniz ve sizin elinize ulaşan ürünlerin garantiler daha erken başlamış olabiliyor faturayı onlara göndererek aldığınız tarihten itibaren yeniden kayıt altına almakta mümkün Keyifli Forumlar Monitör Hakkında Soru alabilirim.
Not: Emin değilim fakat üzerinde jelatin mi var çözemedim jelatin var gibi duruyor fakat tırnağım ile müdahale etmeme rağmen yok onu çözemedim.

Son düzenleme:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,713
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Ürün kataloğu copy paste gibi olmuş. Işık sızması, ghosting, ölü pixel testi? Kullanılan panel ne bilgi yok, OSD nasıl gibi gibi. Senin yazdıkların zaten sitesine girince karşımıza çıkıyor :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Mehmet İ.O.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ürün kataloğu copy paste gibi olmuş. Işık sızması, ghosting, ölü pixel testi? Kullanılan panel ne bilgi yok, OSD nasıl gibi gibi. Senin yazdıkların zaten sitesine girince karşımıza çıkıyor :)
Copy Paste değil fakat ilk rehberim dikkat etmem konular hakkında bilgiler için teşekkürler gün geçtikçe geliştireceğimden şühepiniz olmasın. Çokı fazla ürünü inceleme fırsatım olduğu için böyle böyle gelişeceğimi düşünüyoum <3

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,059
Üyeler
140,757
Son üye
Adnan27
Top Bottom