Neler Yeni

monitörden çıt çıt sesi geliyor

Seaderden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Sead
Arkadaşlar normal mi bilmiyorum ama monitörüm den sürekli çıt çıt diye ses geliyor. Bu sesler eskiden yoktu sonra birden ses gelmeye başladı daha sonra da ölü piksel çıktı. Bilgisayar açıkken veya kapattıktan bir süre sonra o sesin gelmesini anlarım ama sürekli ses geliyor. Monitörü kapattım fişini çektim ona rağmen maksimum 2-3 saatte bir çıt -tık herhangi bir ses geliyor. Bu neden olur bilen var mı? Yani açıkken gelmesini anlarım bir sorun vardır ama bilgisayar kapalı bile olsa sürekli çıt çıt diye ses geliyor.

ekremabi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
704
İsim
Burak
Marka modeli ne?

ekremabi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
704
İsim
Burak

Seaderden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Sead
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam sanki genleşiyor gibi bir ses mi geliyor? Eski televizyonlarda da bazen öyle sesler geliyordu. Monitör ısınıyor mu?
Evet öyle bir ses geliyor ama monitör kapalı iken de geliyor ses. Her zaman geliyor. Monitör hiç ısınmıyor.

ekremabi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
704
İsim
Burak
Hocam şöyle açıklayabilirim. Monitörü kullanırken farklı noktalar farklı sıcaklık değerlerine sahip olduğu için plastik malzemenin genleşip büzüşmesi sonucu bu ses çıkıyor olabilir. Bilgisayarı kapatınca da sesin gelmesinin sebebi de plastik aksamların büzüşmesidir. Yani biraz fizikle alakalı. :D Biraz araştırdım çok önemsenecek bir konu değil çoğu kişinin başına geliyor. Şimdi de çözüm araştırıyorum.

`NovA?

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Samet
İlgilendiği Kategoriler
PC
Discord
`NovA?#9999
Sıcaklık değişiminden kaynaklanıyor bildiğim kadarıyla..

ekremabi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
704
İsim
Burak
Evet öyle bir ses geliyor ama monitör kapalı iken de geliyor ses. Her zaman geliyor. Monitör hiç ısınmıyor.
Hocam istiyorsanız monitöre uygun başka bir priz bulup takabilirsiniz veya monitör yeniyse iade edebilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Veya servise götürebilirsiniz.

Seaderden

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Sead
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam istiyorsanız monitöre uygun başka bir priz bulup takabilirsiniz veya monitör yeniyse iade edebilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Veya servise götürebilirsiniz.
Peki bu ses bir sıkıntı çıkarır mı? Eğer büyük bir sorun değilse acer servisiyle uğraşmaya değmez.

ekremabi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
704
İsim
Burak
Peki bu ses bir sıkıntı çıkarır mı? Eğer büyük bir sorun değilse acer servisiyle uğraşmaya değmez.
Sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum fakat eğer çok rahatsız ediyor diyorsanız servise götürebilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
932,681
Üyeler
146,304
Son üye
ayberkkk
Top Bottom