Neler Yeni

Monitöre görüntü gelmeme sorunu

Glaksy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mehmet Efe
Bilgisayarımı alalı 7 ay kadar oldu.İlk 3 ay sorunsuz bir şekilde kullandım fakat daha sonrasında bilgisayarı açarken görüntü gelmemeye başladı sürekli HDMI NO SIGNAL yazısı ile karşılaştım hdmi kablosu değişikliği yaptım farklı bir monitör denedim fakat aynı sorunu yaşadım sorun kesinlikle bilgisayarın kendisinde.İlginç bir şekilde kendi kendine bu sorun düzeldi fakat artık bilgisayar açılırken windows ekranına gelene kadar monitörde out of range yazısı çıkıyordu.Aynı şekilde ekrana görüntü gelmeme sorununu tekrar yaşadım ve bilgisayarı aldığım yere İncehesap'a sorunu incelemeri için gönderdim ve bana bir sorun olmadığını söyleyip pcyi geri gönderdiler.Arada bir bu sorunu yaşayıp duruyorum kendine kendine düzeliyor şuan tekrardan ekrana görüntü gelmiyor ve ben bu durumdan sıkıldım ne yapabilirim

Sistem özellikleri:
Asus prime b450m-k anakart
Ryzen 5 1600 işlemci
Xfx thicc II pro rx 5600 xt 6gb ekran kartı
Corsair spec-05 550w gaming kasa
8 gb Xpg ddr4 3000mhz ram
480 gb adata ssd

mehmet_s

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Ramleri çıkart tekrar tak. Silgi ile temizlemeyi unutma.

Ekran karıtnı çıkart ve taktığın yerine temizle. Toz kalmasın.

En İyi Cevap

Furkan SıRR

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,335
İsim
Furkan Sır
Bilgisayarımı alalı 7 ay kadar oldu.İlk 3 ay sorunsuz bir şekilde kullandım fakat daha sonrasında bilgisayarı açarken görüntü gelmemeye başladı sürekli HDMI NO SIGNAL yazısı ile karşılaştım hdmi kablosu değişikliği yaptım farklı bir monitör denedim fakat aynı sorunu yaşadım sorun kesinlikle bilgisayarın kendisinde.İlginç bir şekilde kendi kendine bu sorun düzeldi fakat artık bilgisayar açılırken windows ekranına gelene kadar monitörde out of range yazısı çıkıyordu.Aynı şekilde ekrana görüntü gelmeme sorununu tekrar yaşadım ve bilgisayarı aldığım yere İncehesap'a sorunu incelemeri için gönderdim ve bana bir sorun olmadığını söyleyip pcyi geri gönderdiler.Arada bir bu sorunu yaşayıp duruyorum kendine kendine düzeliyor şuan tekrardan ekrana görüntü gelmiyor ve ben bu durumdan sıkıldım ne yapabilirim

Sistem özellikleri:
Asus prime b450m-k anakart
Ryzen 5 1600 işlemci
Xfx thicc II pro rx 5600 xt 6gb ekran kartı
Corsair spec-05 550w gaming kasa
8 gb Xpg ddr4 3000mhz ram
480 gb adata ssd
4 aydır görüntü gelmiyor mu?

Glaksy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mehmet Efe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ramleri çıkart tekrar tak. Silgi ile temizlemeyi unutma.

Ekran karıtnı çıkart ve taktığın yerine temizle. Toz kalmasın.
öncelikle yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim dediğini yaptım ramı çıkartıp taktım ve sorunum çözüldü fakat dediğim gibi windows ekranı gelene kadar out of range yazısı çıkıyor ve bu sebepten ötürü BIOS ekranına giremiyorum şu anlık bir sorun teşkil etmiyor ama ilerde BIOS a girmem gerekebilir.Tekrardan teşekkür ederim

mehmet_s

80+ Silver
En İyi Cevap
7
öncelikle yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim dediğini yaptım ramı çıkartıp taktım ve sorunum çözüldü fakat dediğim gibi windows ekranı gelene kadar out of range yazısı çıkıyor ve bu sebepten ötürü BIOS ekranına giremiyorum şu anlık bir sorun teşkil etmiyor ama ilerde BIOS a girmem gerekebilir.Tekrardan teşekkür ederim

Rica ederim. Mesajımı "en iyi cevap" olarak raporlarsan sevinirim.

Glaksy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mehmet Efe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Rica ederim. Mesajımı "en iyi cevap" olarak raporlarsan sevinirim.
Mesajını ''en iyi cevap'' olarak raporladım fakat şuan fark ettim ki bir sorunum daha var ramı çıkarıp takınca 3000mhz de çalışan ram 2666mhz ye dönmüş yani default ayarlara dönmüş tekrardan 3000mhz yapmam için bıosa girmem gerekiyor ve yukarıda da belirttiğim gibi bıos ekranına giremiyorum yok mudur bunun bir çözümü?

mehmet_s

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Mesajını ''en iyi cevap'' olarak raporladım fakat şuan fark ettim ki bir sorunum daha var ramı çıkarıp takınca 3000mhz de çalışan ram 2666mhz ye dönmüş yani default ayarlara dönmüş tekrardan 3000mhz yapmam için bıosa girmem gerekiyor ve yukarıda da belirttiğim gibi bıos ekranına giremiyorum yok mudur bunun bir çözümü?

Şimdi monitöre görüntü gelme sorunun çözüldü ama bu sefer de bios a giremiyorsun doğru mudur? Doğru olarak kabul ediyorum.

Bios pilini çıkarıp bir kaç dakika bekle ve sonra yeniden takmayı dene.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,546
Üyeler
150,306
Son üye
Aksuu
Top Bottom