Neler Yeni

MONİTÖRLERİMDE SONRADAN ORTAYA ÇIKAN GHOSTİNG SORUNU

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Lieutenant Anderson
İyi akşamlar. Çift monitör kullanıyorum biri asus biri msi. Asus olan 280hz msi 144 hz. Şöyle ki bugüne kadar ne ghosting ne bir şey en ufak bir sorun yoktu, birkaç ay önce Asus ghosting yapmaya başladı. Monitördeki ayarlar ile ghosting i minimize ettik. Fakat şimdi msi da ghosting yapmaya başladı, her iki monitörde de ghosting var. Bazı oyunların bazı yerlerinde bariz belli oluyor bazı oyunlarda da komple belirginlik söz konusu. Hdmi ve dp kablo ikisi ile de bağlantı denedim ancak sonuç aynı. Ekran kartım da 3060ti sizce kartta mı bir sorun var? İşin içinden çıkamadım açıkçası. En başından beri sorunsuzdu her iki monitörüm de sonradan ortaya çıktı bu sorun. Monitörler darbe felan da almadı. Fikir verebilir misiniz sizce sorun nerede?

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
İki monitöründe UFO test sonuçlarını paylaşır mısınız?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Lieutenant Anderson
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İki monitöründe UFO test sonuçlarını paylaşır mısınız?

Hocam ufo testini yaptım. Herhangi bir problem gözükmüyor ufotest de. Ancak dediğim gibi oyunların bazı yerlerinde ghosting bariz şekilde belli olurken bazı oyunlarda olmuyor. Anlam veremiyorum açıkçası, ekran kartı arızası olabilir mi acaba? Ufotest i görmek isterseniz özelden mesaj olarak atabilirim tekrar yapıp. Örnek fortnite da bir silahta (hepsinde değil) kırmızı bir crossta bir cross dan 3 tane oluyor resmen yani dediğim gibi çok anlamsız. Saçma gelebilir belki ama temiz kurulum ile format atmayı düşünüyorum deneme amaçlı. Sizce ekran kartı arızası olabilir mi? Dahası, ekran kartı arızasında bu tip bir sorun oluyor mu? Masaüstünede fare imlecini sağa sola götürürken hiçbir sorun yok. Oyunların da bazılarında ghosting ölüyor (rekabetçi oyunlarda hiç belli olmuyor neredeyse)

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Daha önce Fortniye oynamadım, oyunun kendi motion blur efekti olabilir mi?

PUBG'de de motion blur efekti var mesela, arabada giderken nişan aldığınızda belli oluyor.

UFO tesinde arkaplan rengini değiştirip ghosting olmadığını doğrular mısınız? Eğer farklı renklerde de ghosting yoksa monitörden kaynaklanan bir sorun değildir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Lieutenant Anderson
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam herhangi bir ghosting ibaresine rastlayamadım. Aklıma geldi biosu son sürüme güncelledikten sonra bu hatayı aldım ikinci monitörde. İlkinde de çıktığında monitörden ayar yapınca yok olma derecesine gelmişti. Bugün temiz kurulum ile format attım bi belki driver kaynaklı bir sorundur diye. Devam ederse bios versiyon düşürmeyi deneyeceğim

Top Bottom