Neler Yeni

Yardım Monitöre görüntü gelmiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Berat Olcay
Merhabalar, bilgisayarımın 2 monitörünü de aktif olarak kullanıyordum. Yaklaşık 3 saat kadar önce ana ekrandan film izlemek için yan ekranı düğmesinden kapattım. Tekrar açmaya çalıştığımda açılmadı. 3 display 1 hdmi portu var ekran kartının. 2 display kullanıyordum. Diğer boş olana taktım yine çalışmadı. Ana monitörün kablosunu söküp oraya taktım ana monitörü de diğer porta taktım. Bu sefer de ana monitör çalışmadı. Fazladan hdmi kablom vardı onunla denedim. Yine olmadı. Şuan ilk displayport dışında hiçbiri çalışmıyor. Sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim. Teşekkür ederim.

yusufns

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yusuf Enes
Yaşadığınız sorun oldukça can sıkıcı olabilir Birden fazla monitörün çalışmayı durdurması genellikle birkaç farklı nedenden kaynaklanabilir

Ekran Kartı Sürücüleri
Güncelleme Ekran kartı sürücülerinizin en güncel sürüme sahip olup olmadığını kontrol edin Eski veya bozuk sürücüler görüntü sorunlarına neden olabilir Sürücüleri üreticinin resmi web sitesinden indirip yükleyebilirsiniz örneğin NVIDIA veya AMD
Geri Yükleme Eğer son güncelleme sonrası sorun başladıysa sürücüyü önceki sürüme geri yükleyebilirsiniz

Ekran Kartı Ayarları
Çoklu Ekran Ayarları Ekran kartı kontrol panelinden çoklu ekran ayarlarını kontrol edin Bazen yanlış ayarlar monitörlerin tanınmamasına neden olabilir
Enerji Yönetimi Ekran kartının enerji yönetimi ayarlarını kontrol edin Bazı durumlarda düşük güç tüketimi için ekran kartı bazı çıkışları devre dışı bırakabilir

Ekran Kartı Arızası
Fiziksel Hasar Ekran kartında fiziksel bir hasar olup olmadığını kontrol edin Kartın üzerinde yanık izleri kırık parçalar veya gevşek bağlantılar olabilir
Aşırı Isınma Ekran kartı aşırı ısındığında görüntü sorunları yaşanabilir Bilgisayarınızı açıp bir süre bekleyin ve ekran kartının sıcaklığını kontrol edin

Kablo Sorunları
Kablo Hasarı HDMI kablolarının uçlarında veya ortasında herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol edin Farklı bir HDMI kablosuyla deneyin
Bağlantılar Kabloların hem ekran kartına hem de monitöre sıkıca takıldığından emin olun

Windows Ayarları
Ekran Ayarları Windowsun ekran ayarları bölümünden tüm monitörlerin doğru şekilde tespit edilip edilmediğini kontrol edin
Güncellemeler Windowsun güncel olduğundan emin olun Bazı güncellemeler ekran sorunlarını düzeltebilir

Monitör Sorunları
Monitör Ayarları Monitörün kendisindeki ayarları kontrol edin Bazı monitörlerde giriş kaynağı veya parlaklık gibi ayarlar görüntü sorunlarına neden olabilir
Monitör Arızası Monitörün kendisinde bir arıza da olabilir Başka bir bilgisayarda deneyerek monitörün çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz

Çözüm Adımları

1 Ekran Kartı Sürücülerini Güncelleme En öncelikli olarak ekran kartı sürücülerinizi güncelleyin
2 Kabloları Kontrol Edin Tüm kabloların sağlam ve doğru şekilde bağlı olduğundan emin olun
3 Ekran Kartı Ayarlarını Kontrol Edin Ekran kartı kontrol panelinden çoklu ekran ayarlarını ve enerji yönetimi ayarlarını kontrol edin
4 Windows Ekran Ayarlarını Kontrol Edin Windowsun ekran ayarlarından tüm monitörlerin doğru şekilde tanınıp tanınmadığını kontrol edin
5 Diğer Donanımları Kontrol Edin RAM güç kaynağı gibi diğer donanımların sorunsuz çalıştığından emin olun
6 Bilgisayarı Güvenli Modda Başlatın Güvenli modda başlatarak üçüncü parti uygulamaların etkilerini ortadan kaldırabilirsiniz

Hangi Ekran Kartı Kullanıyorsunuz NVIDIA AMD vb
Hangi İşletim Sistemi Kullanıyorsunuz Windows 10 11 vb
Son Olarak Ne Zaman Yeni Bir Yazılım veya Donanım Yüklediniz
Başka Hangi Belirtiler Var Ekranda çizgiler renk bozuklukları vb

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Berat Olcay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Herhangi bir arızaya sebep olacak bir şey yapmadım. Düğmesinden kapattım ve 3 saat sonra tekrar açtığımda çalışmıyordu. Diğer portlara taktım çalışmadı. Ana ekranın portunu söküp yan ekranı oraya taktım yan ekran çalıştı ama ana ekran diğer portlarda çalışmadı. Sürücülerim güncel.

Top Bottom