Neler Yeni

Monitörümde dikey bir şekilde çizikler oluştu

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak Mert İşleyen
Merhabalar, depremden dolayı bilgisayarımı toplayıp Adana'dan Datçaya geldim. Bilgisayarımı kurdum 3 gün sorun olmadı monitörde gayet düzgün çalışıyordu. Ancak Dün gece 1 el oyun atim dedim ilk baş sağ tarafta 1 sol tarafta 2 tane çizgi var. Bugün tekrar açtım bilgisayarı çizgiler arttı. Ekran kartı güncelledim düzelmedi, kasamı tv ye bağladım çizgi yoktu tv de demek ki sorun monitörde. Monitör fişlerini kontrol ettim çıkarıp taktım sorun gene devam ediyor. Sizce sorun ne olabilir?
Monitör: ViewSonic 24 XG2405 144Hz 1ms 2xHDMI DP IPS FHD FreeSync Premium Gaming Monitör

Ekler

• 21602ecb-5dd1-4f60-8884-fa6276b3697f.jpg
    21602ecb-5dd1-4f60-8884-fa6276b3697f.jpg
    168.1 KB · Hit: 69

Coolpanda

80+ Silver
Tamir etmek mümkün ama hem zaman hem neredeyse bir monitör parası daha nakit kaybı. Yenisini alsan daha az kaynak harcarsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak Mert İşleyen
Ya panel kırık ya paneli anakarta bağlayan kablo sallantıdan çıktı temassızlık yapıyor
Aslında kırık olması mümkün değil çünkü hiç biryere çarpmadı. Arabada iken düz ayakta duruyordu çarpmadı biryere. Dediğiniz gibi sallantıdan temassızlık da olabilir. Kendim açsam arkasını halledebilir miyim acaba

Çağrı Yılmaz

80+ Silver
Aslında kırık olması mümkün değil çünkü hiç biryere çarpmadı. Arabada iken düz ayakta duruyordu çarpmadı biryere. Dediğiniz gibi sallantıdan temassızlık da olabilir. Kendim açsam arkasını halledebilir miyim acaba
Hocam yeni nesil monitörler hakkında bir bilgim yok, telefon ekranlarındaki gibi ısıtarak açılıyorlar olabilirler, yada vidalı falandır. Bence servise gönderin onlar baksın. Temassızlık olduğunu düşünüyorum yazın.