Neler Yeni

Monster laptop neden tercih edilmemeli ( rehber)

Techno08

80+ Gold
Herkese iyi geceler. Öncelikle neden bu konuyu gece açtım bilmiyorum sanırım linç yiyeceğim ama neyse başlıyorum.

1- MALZEME KALİTESİ: monster güya yerli bir marka ama bunlar gerçekten doğru değil, monster; bedava verseler alınmayacak olan yani kasayı clevodan alıyor. Bazen farklı markalardan da getiriyor ama monser bu ucuz ve kötü malzeme kalitesine sahip olan kasalara logo basıyor sadece. Malzeme kalitesi Casperden iyi ama yine de genel olarak asus, msi, lenovo, gamegaraj gibi markalardan geride kalıyor, bu bahsettiğim malzeme kalitesi sadece dış kasa için geçerli değil, çoğu bileşenleri de kalitesiz firmalardan alıyor, özellikle Anakartları çok kalitesiz, zaten sorun yaşayanların bir çoğu da Anakarttan sorun yaşıyor.

2- ISINMA PROBLEMİ: maalesef ki monsterde kullanılan ısı boruları ve fanları A kalite de değil ve bu boruların sayısı yetersiz. Yani bu yüzden kolay kolay yüksek ısıları görebilirsiniz, ısınma sorunu abra modellerde daha fazla.

3-EKRAN: giriş seviyesi cihazlarda 60 hz kullanıyorlar ama panel kalitesiz, bu yüzden ölü piksel sorunları çok oluyor.

peki sonuç ne?

sonuç şu: Monster özellikle 6-7K arasında önerilebilir çünkü bu fiyatta ya Casper var ya da Monster var. Bazen büyük markaların kronik sorunlu modelleri de bulunabiliyor. Kısacası bütçeye bakılarak önerilmeli. Kesinlikle üst düzey bütçelerde önerilmesini tavsiye etmiyorum.

Not: batarya sorununu bahsetmeyi unutmuşum ama gerek yok sanırım çünkü bilmeyen yok.

Son düzenleme:

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Eline sağlık fakat genelleme yapılmamalı.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Herkese iyi geceler. Öncelikle neden bu konuyu gece açtım bilmiyorum sanırım linç yiyeceğim ama neyse başlıyorum.

1- MALZEME KALİTESİ: monster güya yerli bir marka ama bunlar gerçekten doğru değil, monster; bedava verseler alınmayacak olan yani kasayı clevodan alıyor. Bazen farklı markalardan da getiriyor ama monser bu ucuz ve kötü malzeme kalitesine sahip olan kasalara logo basıyor sadece. Malzeme kalitesi Casperden iyi ama yine de genel olarak asus, msi, lenovo, gamegaraj gibi markalardan geride kalıyor, bu bahsettiğim malzeme kalitesi sadece dış kasa için geçerli değil, çoğu bileşenleri de kalitesiz firmalardan alıyor ( ssd ve hdd hariç)

2- ISINMA PROBLEMİ: maalesef ki monsterde kullanılan ısı boruları ve fanları A kalite de değil ve bu boruların sayısı yetersiz. Yani bu yüzden kolay kolay yüksek ısıları görebilirsiniz, ısınma sorunu abra modellerde daha fazla.

3-EKRAN: giriş seviyesi cihazlarda 60 hz kullanıyorlar ama panel kalitesiz, bu yüzden ölü piksel sorunları çok oluyor.

peki sonuç ne?

sonuç şu: Monster özellikle 6-7K arasında önerilebilir çünkü bu fiyatta ya Casper var ya da Monster var. Bazen büyük markaların kronik sorunlu modelleri de bulunabiliyor. Kısacası bütçeye bakılarak önerilmeli. Kesinlikle üst düzey bütçelerde önerilmesini tavsiye etmiyorum.
İyisiniz hoşsunuzda bakıyorsun gtx 1660 var monster bakıyorsun 500 tl fark rtx 2060 konulmuş adam gidiyor rtx 2060 alıyor birazda bütçe meselesi ayrıca yılda 1 bakım hizmetleri için bile tercih eden var.

Muti

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,776
İsim
Onur Muti
İlgilendiği Kategoriler
Mobil Bilgisayarlar, Apu sistemler, birazcık da gamepedler
Instagram
İg: @0nnurrr
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561199119862888/
Discord
Muti#0817
Monster abra a5 serisini kulanıyorum ulaştığım en yüksek derece 82 ki arkadaşımın casper laptopu 90 falan görüyor neyse ekrandan bahsetmişsin 60 hz düşük bütçede diye 7300 TL'ye 120hzlik ekranım var ve son olarak da ölü piksel ve ışık sızması problemim yok

Techno08

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İyisiniz hoşsunuzda bakıyorsun gtx 1660 var monster bakıyorsun 500 TL fark rtx 2060 konulmuş adam gidiyor rtx 2060 alıyor birazda bütçe meselesi ayrıca yılda 1 bakım hizmetleri için bile tercih eden var.

Benimkinin Anakartı yanmıştı oyun esnasında. Birkaç fps için bu riske girmeye değmez bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monster abra a5 serisini kulanıyorum ulaştığım en yüksek derece 82 ki arkadaşımın casper laptopu 90 falan görüyor neyse ekrandan bahsetmişsin 60 hz düşük bütçede diye 7300 TL'ye 120hzlik ekranım var ve son olarak da ölü piksel ve ışık sızması problemim yok

Herkesde kesin olacak diye bir şey yok. Benim bir arkadaşım da kullanıyor ve onda ölü piksel çıkmamıştı mesela. Ama genel şikayetlere bakarsan çoğu kişi Anakart ve ekrandan şikayetçi. Ayrıca 60 hz dediğim 6500 liraya olan modelleri. Zaten dediğim gibi, casperden daha iyi.

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
Monster zaten çıkışı itibariyle alt zümreye yani F/p arayanlara çıkmıstı ben hatırlıyorum, 4000-5000 TL bandında en iyileri bulnabiliyordu. Şu son zamanlarda kurun dengesizliği ve stok sorunlarından dolayı fiyatlar normalden yukarıya uctu. Zaten 7000 8000 TL edecek bi malzeme kalitesi olmadığını biliyoruz. Ama zamanın şartları napalım Asus Msi laptopalrın giriş seviyesinin başladığı fiyattan orta segment laptop üretiyorlar. İşleri zor.

Techno08

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monster zaten çıkışı itibariyle alt zümreye yani F/p arayanlara çıkmıstı ben hatırlıyorum, 4000-5000 TL bandında en iyileri bulnabiliyordu. Şu son zamanlarda kurun dengesizliği ve stok sorunlarından dolayı fiyatlar normalden yukarıya uctu. Zaten 7000 8000 TL edecek bi malzeme kalitesi olmadığını biliyoruz. Ama zamanın şartları napalım Asus Msi laptopalrın giriş seviyesinin başladığı fiyattan orta segment laptop üretiyorlar. İşleri zor.

Msi'ın giriş seviye fiyatından sattığı laptoplar Cidden çok kötü. 9. Nesil i5'i 7800'e falan satıyorlar. Bence bu tarz fiyata alınabilecek en iyi laptoplar şu anda msi Bravo serisi ile acer nitro serisi.

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
Msi'ın giriş seviye fiyatından sattığı laptoplar Cidden çok kötü. 9. Nesil i5'i 7800'e falan satıyorlar. Bence bu tarz fiyata alınabilecek en iyi laptoplar şu anda msi Bravo serisi ile acer nitro serisi.
işte insanlara msi giriş seviyesi i5 işlemcili laptoplarını önermemek için monster önermek zorunda kalıyoruz. Ha monster o fiyatları hak ediyormu? etmiyor. Orası ayrı mevzu. Gerçi ülkede şuanda hiçbir mal hakettiği değerde değil. Bütün sorunlar ordan cıkıyor zaten.

Muti

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,776
İsim
Onur Muti
İlgilendiği Kategoriler
Mobil Bilgisayarlar, Apu sistemler, birazcık da gamepedler
Instagram
İg: @0nnurrr
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561199119862888/
Discord
Muti#0817
Benimkinin Anakartı yanmıştı oyun esnasında. Birkaç fps için bu riske girmeye değmez bence.

Herkesde kesin olacak diye bir şey yok. Benim bir arkadaşım da kullanıyor ve onda ölü piksel çıkmamıştı mesela. Ama genel şikayetlere bakarsan çoğu kişi Anakart ve ekrandan şikayetçi. Ayrıca 60 hz dediğim 6500 liraya olan modelleri. Zaten dediğim gibi, casperden daha iyi.
Herkeste kesin iyi olacak diye bir şey yok demissin dostum nasıl ben markayı benim laptopum iyi diye yükseltemezsem sen de bi kaç kişinin laptopu sorunlu diye markayı kötüleyemezsin ısı konusuna gelirsek de 80 derece gayet iyi

Techno08

80+ Gold
işte insanlara msi giriş seviyesi i5 işlemcili laptoplarını önermemek için monster önermek zorunda kalıyoruz. Ha monster o fiyatları hak ediyormu? etmiyor. Orası ayrı mevzu. Gerçi ülkede şuanda hiçbir mal hakettiği değerde değil. Bütün sorunlar ordan cıkıyor zaten.

Bu fiyata acer ve msi Bravo var parasını hak eden. Bende çok zor durumda kaldığım zaman öneriyorum monster ama oluşabilecek olan riskleri de belirtiyorum ki sonra gelip bana bunu neden aldırdın demesinler. Çünkü öyle garip bir marka ki bu monster, çok pişman olan da var çok memnun olan da. Hiç ortası Yok bu işin.

Herkeste kesin iyi olacak diye bir şey yok demissin dostum nasıl ben markayı benim laptopum iyi diye yükseltemezsem sen de bi kaç kişinin laptopu sorunlu diye markayı kötüleyemezsin ısı konusuna gelirsek de 80 derece gayet iyi

Şikayet vara bir bak istersen. İstersen link atabilirim. Kasası eriyen mi dersin yoksa Anakartı yanan mı? Bu kişiler hatırı sayılır bir şekilde çok fazla. Anakartı yananlardan biri olarak söylüyorum.

Ayrıca yarın büyük markaların laptoplarında olan kronik sorunlar hakkında da rehber açacağım.

Son düzenleme:

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan

1- MALZEME KALİTESİ: monster güya yerli bir marka ama bunlar gerçekten doğru değil, monster; bedava verseler alınmayacak olan yani kasayı clevodan alıyor. Bazen farklı markalardan da getiriyor ama monser bu ucuz ve kötü malzeme kalitesine sahip olan kasalara logo basıyor sadece. Malzeme kalitesi Casperden iyi ama yine de genel olarak asus, msi, lenovo, gamegaraj gibi markalardan geride kalıyor, bu bahsettiğim malzeme kalitesi sadece dış kasa için geçerli değil, çoğu bileşenleri de kalitesiz firmalardan alıyor ( ssd ve hdd hariç)

peki sonuç ne?

Bu video geldi aklıma laptoplar baktığın zaman masaüstü pc ler gibi değil seçenek daha dar bütçeni yazdığında karşına 3-5 seçenek çıkıyor herkes ister Asus Rog pc almak.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
934,015
Üyeler
146,607
Son üye
X_Burak_X2