Neler Yeni

Monster laptop neden tercih edilmemeli ( rehber)

VitoScaletta

80+ Gold
laptop lar zaten aşırı pahalı içindeki ekran kartı mobil az güç çektiğinden masaüstüne göre çok daha az fps alıyor vs ama monster harici de alınmaz bence monster harici aşşşırı pahalı fiyatlar en mantıklısı mini itx

Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Kerem
İlla dizüstü olacak diyorsan msi bravo veya msi Alpha serisi öneririm

Techno08

80+ Gold
Bu video geldi aklıma laptoplar baktığın zaman masaüstü pc ler gibi değil seçenek daha dar bütçeni yazdığında karşına 3-5 seçenek çıkıyor herkes ister Asus Rog pc almak.

Benimde 99 bin liralık bütçem olsa bu Monsteri alırdım valla ne yalan söyleyeyim 😂 ayrıca semruk serileri iyi monsterin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlla dizüstü olacak diyorsan msi bravo veya msi Alpha serisi öneririm

Kendim şu anda msi alpha 15 kullanıyorum ve memnunum. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim herkese.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
aga 17 inç modelin hangisinde ısınma problemi var ya? lütfen kanıt gösterin ben çevreme tam 4 tane aldırdım bir tanesinde (17inç olanlarda) ısınma problemi yok. lütfen kulaktan dolma bilgilerle bu tarz içerikler oluşturmayın.

panel konusuna katılıyorum . sorunlu gelebiliyor ama garanti veriyorlar , istediğinde değiştiriyorlar.

Phenoma

80+ Silver
Yani aslında adamlar başarılı.
Servisleri güzel.
Bence " Alınmamalı " fazla keskin bir yargı :)
Ama yine de emeğinize saygı duyuorum 🙏

19hsyn96

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,326
İsim
Hüseyin Şen
Panel ölü piksel olunca değiştiriyorlar sıkıntısız, şahsen yeni çıkanların kasasıda güzel ram kington, ssd wd, hdd wd, kaliteli artık monster birde 6 ayda bir bakım yapıyorlar bedava sade sıkıntı panelde ama dediğim gibi değiştiriyorlar garantiye verince. ısı problemi 'de artık eskisi gibi değil soğutması da iyi laptoplar geneline bakınca bence.
Piyasaya göre en ucuz satan onlar ve servis konusunda başarılılar.
Bence alınmalı monster laptoplar.

Birde monster artık tek laptop değil fare, klavye, oyun kolu, monitör, kulaklık ve bir kaç bir şey daha üretiyor.

Son düzenleme:

Techno08

80+ Gold
aga 17 inç modelin hangisinde ısınma problemi var ya? lütfen kanıt gösterin ben çevreme tam 4 tane aldırdım bir tanesinde (17inç olanlarda) ısınma problemi yok. lütfen kulaktan dolma bilgilerle bu tarz içerikler oluşturmayın.

panel konusuna katılıyorum . sorunlu gelebiliyor ama garanti veriyorlar , istediğinde değiştiriyorlar.

Hocam yalnız 87 derece düşük bir sıcaklık değil. Yeni nesil acer nitro ve 2020 model hp pavilionlar bile artık 80'i görmemeye başladı. Zaten herkeste aynı sorunlar olacak diye bir şey yok, eğer herkeste aynı sorunlar olsaydı o zaman üretimi durdururlardı. Misal benim bir arkadaşım abra kullanıyor A5 olması lazım, ve şu anda soğutucusuz kullanamıyor( 10 ay önce almıştı) ama siz bir problem yaşamıyorsunuz. Dediğim gibi teknoloji şans işidir, ama şikayet var sitesini biraz araştırırsanız gerçekten bu sorunu yaşayanlar hatırı sayılır bir şekilde fazla. Yani sizin bir problem yaşamamış olmanız, başkalarının yaşamayacak olduğu anlamına gelmiyor. Ölü piksel konusuna gelince: ben 12 bin lira para vermişim( misal) ama o kadar para verdiğim bir laptopta ölü piksel kusuru var, Para kolay kazanılmıyor bu devirde. Ayrıca tamam değiştiriyorlar ama, benim o kadar para verdiğim ve 0 aldığım bir laptop neden 2 gün sonra tamir yüzü görsün?

Birde monster artık tek laptop değil fare, klavye, oyun kolu, monitör, kulaklık ve bir kaç bir şey daha üretiyor.

Tam anlatamadım galiba, ÜRETMİYOR sadece yurtdışından aldığı ve başka firmalardan aldığı ürünlere logo basıyor. Bu sadece monsterin yaptığı bir şey de değil, casper ve general Mobile gibi markalarda böyle yapıyor.

19hsyn96

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,326
İsim
Hüseyin Şen
Hocam yalnız 87 derece düşük bir sıcaklık değil. Yeni nesil acer nitro ve 2020 model hp pavilionlar bile artık 80'i görmemeye başladı. Zaten herkeste aynı sorunlar olacak diye bir şey yok, eğer herkeste aynı sorunlar olsaydı o zaman üretimi durdururlardı. Misal benim bir arkadaşım abra kullanıyor A5 olması lazım, ve şu anda soğutucusuz kullanamıyor( 10 ay önce almıştı) ama siz bir problem yaşamıyorsunuz. Dediğim gibi teknoloji şans işidir, ama şikayet var sitesini biraz araştırırsanız gerçekten bu sorunu yaşayanlar hatırı sayılır bir şekilde fazla. Yani sizin bir problem yaşamamış olmanız, başkalarının yaşamayacak olduğu anlamına gelmiyor. Ölü piksel konusuna gelince: ben 12 bin lira para vermişim( misal) ama o kadar para verdiğim bir laptopta ölü piksel kusuru var, Para kolay kazanılmıyor bu devirde. Ayrıca tamam değiştiriyorlar ama, benim o kadar para verdiğim ve 0 aldığım bir laptop neden 2 gün sonra tamir yüzü görsün?

Tam anlatamadım galiba, ÜRETMİYOR sadece yurtdışından aldığı ve başka firmalardan aldığı ürünlere logo basıyor. Bu sadece monsterin yaptığı bir şey de değil, casper ve general Mobile gibi markalarda böyle yapıyor.
iade edebilirsin 14 gün içinde beğendiysen tekrar sipariş geçersin sonra.
ona bakarsan iphoneda yazılım hariç hepsi toplama dünyanın en iyi firmalarıda bunu yapıyor veya laptop olarak bakarsak ta acer ve hp de aynısını yapıyor bildiğim yanlışsa söyleyin.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
iade edebiliyorsun. şikayetvar zaten adı üstünde şikayet sitesi. yüz binler satan bir cihazda bu tarz şikayetler çok normal
türkiyenin en iyi servisine sahip.
87 derece 44 derece ortam sıcaklığında olan bir değer buyur 25 derece ortamdaki ısı değerlerine rehberimden aç oku.
ısı konusunda katılmıyorum, lütfen bilginiz yoksa konuşmayınız.
asus rogun, msi alphanın ısı değerlerine internetten bakmanızı öneririm.

ben fanboy değilim panellerinin kalitesiz olduğuna katılıyorum ama hater'lığa da gelemiyorum.

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
"ne kadar ekmek o kadar köfte" derler ya. bu fiyata satılması için bazı yerlerden kısılması gerekiyr. kısıldığı yerleri söylemede güzel olmuş.

Techno08

80+ Gold
iade edebiliyorsun. şikayetvar zaten adı üstünde şikayet sitesi. yüz binler satan bir cihazda bu tarz şikayetler çok normal
türkiyenin en iyi servisine sahip.
87 derece 44 derece ortam sıcaklığında olan bir değer buyur 25 derece ortamdaki ısı değerlerine rehberimden aç oku.
ısı konusunda katılmıyorum, lütfen bilginiz yoksa konuşmayınız.
asus rogun, msi alphanın ısı değerlerine internetten bakmanızı öneririm.

Asus roga katılabilirim ama msi alpha ya katılmıyorum. Ben zamanında monster ve casper kullandığım için bu tarz konuları çok rahat bir şekilde açabiliyorum ama siz hiç alpha ya da rog kullandınız mı?

IMG_20210101_185947.jpg

Şu anda alpha 15 kullanıyorum ve 1.5 saatlik cyberpunk deneyiminde hiç 80'i bile görmedi. üstelik benim odam evin en sıcak odası çünkü bir adet büyük kalorifer ve diğer tarafta da başka bir kalorifer boruları var. Ayrıca asus ROG( genelde malzeme kalitesiyle önde, yoksa çok ısınıyor) ve MSI'in en iyi soğutma sistemine sahip alpha serisiyle Monsteri karşılaştırmanız bayağı bir ironik olmuş, zira arada fiyat farkı var. Yine de fikirlerinize saygı duyuyorum. Bu tarz güzel tartışmalar iyidir ( terbiye sınırı aşılmadığı sürece tabi ki).

Bu arada yanlış anladınız galiba, gerçi başlığı da biraz yanlış açmışım da neyse, monster hiç bir türlü alınmaz demiyorum. Düşük bütçeye alınmalı diyorum. Monster düşmanı değilim yani kendi arkadaşıma da aldırmışlığım var.

"ne kadar ekmek o kadar köfte" derler ya. bu fiyata satılması için bazı yerlerden kısılması gerekiyr. kısıldığı yerleri söylemede güzel olmuş.

Aynen. Bende aslında onu anlatmaya çalıştım ama bazı arkadaşlar yanlış anladı biraz.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
fikirlerine saygı duyuyor ve ısınma konusuna katılmadığımı belirtiyorum. ellerine sağlık . iyi forumlar hocam 👋

Techno08

80+ Gold
fikirlerine saygı duyuyor ve ısınma konusuna katılmadığımı belirtiyorum. ellerine sağlık . iyi forumlar hocam 👋

Yeni konu açtım hocam bakabilirsiniz. Genel olarak kronik sorunlu Laptopları belirttim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,913
Üyeler
156,403
Son üye
tanertkt
Top Bottom