Neler Yeni

Monster Pusat Virtual 7.1 RGB Gaming Headset Lite İncelemesi

AEnic31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Abdurrahman Eniç
Herkese merhabalar. İnternette çok az değerlendirmesini görmeme rağmen arkadaşımın tavsiyelerine güvenerek Monster Pusat Virtual 7.1 RGB Gaming Headset Lite kulaklık aldım. İnternetteki incelemelerinin eksikliğinden ötürü bir inceleme yayınlamak istiyorum.

Öncelikle şunu söyliyim, Bu benim ilk kulak üstü kulaklığım. Her zaman kulak içi kulaklık kullanırım. (Haylou GT1 Plus) Tüm deneyimlerimi ve fikirlerimi bu doğrultuda yayınlayacağım.

Teknik Özellikleri:
Ben teknik özelliklerden pek anlamam. O yüzden bu konuda bir değerlendirme istiyorsanız ne yazık ki yardımcı olamayacağım.

Her şeyden önce, Rahatlığı:
Kulaklığın 50 mm sürücüleri var ve kulak pedlerinin boyutu gerçekten büyük. Küçük bir kulaklık değil. Kulağımı tamamen çevreliyor, kulağımın herhangi bir kısmı kulaklığa değmiyor. (Şu an sağ kulağım şişik, hastalıktan dolayı, sağ kulağımı 4 saat aralıksız kullanımdan sonra çok hafif acıttı. Ama sol kulakta bir sorun yok) Kulaklık pedleri orta-yüksek sertlikte. Taş gibi değil ama yumuşacık da değil. Benim için bir sorun teşkil etmedi.

Ağırlığı kağıt üstünde 425 gram. Çok ağır gibi geldi duyunca ama kulağıma takınca bir sıkıntı yaşamadım. İlk defa kulak üstü kulaklık kullanan birisiyim, ona rağmen kafamı acıtmıyor.

Genel olarak gayet rahat bir kulaklık gibi geldi. Bu açıdan puanım 9/10.

Tasarımı:
Sade ve ışıklı mışıklı bir tasarımı var. Ben tasarımını çok beğendim. Dış kısmı (logonun bulunduğu kısım) parlayan plastikten yapılmış. Üst kısımlar metalden, bir de ayarlanabilir yumuşak kısmı var. Teknik bilgiye çok hakim değil ama tasarımı ve ergonomisi bana hoş geldi.

Sürücüsü Var mı?
Sürücüsü ne yazık ki yok ki bu böyle bir kulaklık için çok büyük bir eksik. Onun yerine bir kontrol konsolu var. Titreşim özelliğini kapatabildiğiniz, mikrofonu kapatıp açabildiğiniz, ledlerin modunu değiştirebildiğiniz veya kapatabildiğiniz kısım bu konsol. Ses ayarlarını da ekolayzır uygulamalarıyla yapabiliyorsunuz. Yine de insan tüm bunları yapabilecek bir sürücü arıyor.

Led Profilleri:
Ledin bir adet Rainbow efekti ve kırmızı, yeşil, mavi, turkuaz, sarı ve beyaz renklerde olmak üzere 6 renkte sabit ışık efekti var. Onun haricinde herhangi bir özelleştirme yapamıyorsunuz.

Sürücü açısından puanım 1/10
Modifikasyon açısından puanım 6/10

Ses Kalitesi:
Ben çok fazla müzik dinleyen birisiyim. Ders çalışırken, oyun oynarken, genellikle her yerde müzik dinlerim. 5'ten fazla hatrı sayılır kalitede kulak içi kulaklık kulaklık denedim, yani müzikte neyin nasıl olması gerektiğini kısmen bildiğimi düşünüyorum.

Kulaklığı ilk taktığımda müzik açtım. Müziğin sesi gerçekten boğuk geliyordu. (Bu durum çok fazla kulak içi kulaklık kullandığım için olmuş olabilir) İlk başta üzüldüm. "Bu kulaklık böyle miymiş?" dedim içimden. Bir de 500 lira veriyorsunuz, insan bir gerilir. Ben de sürücü arayışına girdim. Kulaklığın sürücüsü de yokmuş (Böyle bir kulaklık için çok büyük bir eksik). Ben de çareyi sürücüsüz, direk kendim ekolayzır ayarı yapmakta buldum. Dün sabahtan bu saate kadar en mükemmel ekolayzır ayarını ayarlamaya çalıştım ve sonunda istediğim sonuca vardım.

Ekolayzır ayarını yaptıktan sonra midler ve tizler gerçekten tam istediğim şekilde açıldı. Müziğin dengesi tamı tamına oturdu. Bası açısından zaten bir sıkıntısı yoktu. Tatmin edici bir bası var. Titreşim özelliğinin de olmasıyla birlikte bas hissiyatını güzel seviyelere çıkartıyor. Yine de, "bastan kulaklarımın patlamasını istiyorum kardeşim, bas hastasıyım" diyorsanız bu kulaklık biraz eksik kalabilir gibi hissediyorum. Ben de bası seven birisiyim ama sesin dengeli olmasını daha çok seviyorum. Ekolayzırdan basları hafif artırıp, mid ve tizleri yükseltince istediğim ses deneyimini tam olarak alabiliyor oldum.

Kısacası, ses kalitesini çok beğendim. Varsayılan haldeyken kötü geliyor ama ekolayzır ayarı yapınca çok net ve temiz geliyor. Puanım 8/10.

EDİT: An olarak bas ağırlıklı birkaç müzik dinledim ve titreşim özelliğiyle birlikte bası gerçekten güzel verdiğini tespit ettim. Titreşim olmadan da bası güzel ama titreşimle birlikte çok daha iyi. Bilginize sunarım.

Ses Kasma:
Ekolayzır ayarını kapatıp CS:GO'ya girdim. (Kendi profili 7.1 için ayarlı olduğundan dolayı) Seslerin tam olarak nereden geldiğini rahatça duyabiliyorsunuz. Sadece adım sesleri hafiften uzaktan geliyor gibiydi, tekrardan ufak tefek ekolayzır ayarı yaparak o sorunu da gidermiş oldum. Arkadaşımla özel harita açtık, gözlerimi kapattım ve tam olarak neremden yürüdüğünü (360 derece tüm yönlerde), silahla sıktığını hatta reload çektiğini tespit etmeye çalıştım ve tam puan alarak geçtim. Ses kasma konusunda gayet başarılı olduğunu düşünüyorum. Puanım 9/10

Ses Yalıtımı:
Dışarıdaki sesi çok yüksek miktarda kısıyor. Müzik dinlerken kendi sesimi duyamıyorum diyebilirim. Ancak dışarıya güzel ses veriyor. Kulaklık takılıyken denedim. Orta yüksek ses seviyelerinde yanınızdaki kişi müziği duyuyor ancak o seviyelere çıkmanıza gerek kalmıyor genelde.

Kulaklığımız hoparlör olarak da kullanılabilen bir kulaklık. Sesi bilgisayadan ve kendi kumandasından fulleyip bir kenara koyunca odanın en ücra köşesinden dahi sesi çok net duyabiliyorsunuz ve şaka yapmıyorum, cidden hoparlör gibi kullanılabiliyor.

Ses alma açısından puanım 9/10
Ses verme açısından puanım 7/10

Mikrofon Kalitesi:
Tek kelimeyle müthiş. Sesi çok net veriyor. Çok fazla konuşmaya gerek olduğunu düşünmüyorum bu konu hakkında. Puanım 10/10
EK Bilgi: Mikrofonu ağzına sokup konuşmayı seven arkadaşlar, size müjde vermek isterim: Arkadaşlarınızın kulağını mükemmel bir şekilde kanatabilirsiniz. Heumrage izlerken duyduğunuz o sesin çok daha beterini arkadaşlarınıza duyurup günlük beddua dozunuzu alabilirsiniz :)

İnceleme bu kadar. Ben kulaklığı genel olarak çok beğendim. Görsel modifikasyon açısından ufak tefek eksikleri var ama bu benim için pek dert değil. Herhangi bir sorunuz olursa ben buralardayım. Ekolayzır uygulaması için tavsiye isterseniz o konuda bir videoya yönlendirebilirim isteyen arkadaşları. Selamlar, saygılar.

Ekler

• Pusat_HeadSet_Large v2 emre.559_large.png
    Pusat_HeadSet_Large v2 emre.559_large.png
    326.1 KB · Hit: 84

Lexani

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
Hasan Solum
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Steam
https://steamcommunity.com/id/mrlexanii/
Facebook
hasansolum22
Discord
Lexani#6194
Güzel inceleme elinize sağlık.Aynı ücrete TUF H3 aldım.Bass dışında mükemmel.Yapay zeka dış sesleri iptal eden özelliği destekliyor, sihir gibi.İyi forumlar:blobdance:

AEnic31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Abdurrahman Eniç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayırlı olsun hocam. Ben bass hastası olduğum için bass çok kritik :D

Lexani

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
Hasan Solum
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Steam
https://steamcommunity.com/id/mrlexanii/
Facebook
hasansolum22
Discord
Lexani#6194
Hayırlı olsun hocam. Ben bass hastası olduğum için bass çok kritik :D
JD 710 vardı o müziği çok çok daha iyi çalıyor ama işte bazı farklar ciddi fark açıyor aralarında.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,713
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Aşağıya resmini bıraktığım üründe Monster Pusat Virtual diye geçiyor acayip kötü bir kulaklıktı iade ettim.

monster-pusat-virtual-7-1-rgb-mikrofonlu-oyuncu-kulakligi-z.jpg

AEnic31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Abdurrahman Eniç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Harrison

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Enes karpınar
Parasını deymiyor

Felojka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yusuf Öztürk
Eğer hâlâ kullanıyorsanız ekolayzır ayarlarını da gösterir misiniz?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,779
Üyeler
140,699
Son üye
pilotkalem1
Top Bottom