Neler Yeni

Monster Tulpar T7 V22.1 RTX3060 ile mininge başladım gelin yardımlaşalım.

sevo16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Servan Murat AMAK
Arkadaşlar herkese merhaba

Öncelikle kripto, mining vs bu işlere çok uzağım. iş yerinden bir arkadaşın tavsiyesi ile laptop boşta duracağına mining yapsın diye başladım.

Bugün deneme amaçlı başladım WİN12 ile ethermine havuzunda lolminer ile kazıyorum. 39-40 mhs arası alıyorum. ancak internette aynı laptop ile 48-49 alınan videolar var.
öncelikle hiç bir ayar yapmadım sadece fanları turbo modda çalıştırıyorum

ilk hedef WİN10 kurmak daha stabil çalışıp daha yüksek mhs alacağımı söylüyor arkadaşım. Sonrasında ne gibi ayarlar yapabilirim sağlıklı stabil kaç mhs kazabilirim konu hakkında her türlü yorumunuzu bekliyorum.

Azief

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Azief
48-49 almak için memory'ye 1.5-2k mhz oc yapman gerek. Voltaj ayarı yapıp 1000mhz oc ile stabil 46 alıyorum ben 84 watt çekiyor. Curve editorden voltaj ayarı yapma diye youtubeda bulabilirsin.

sevo16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Servan Murat AMAK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
teşekkür ederim yorumun için.

peki ne zamandır yapıyorsun karşılaştığın olumsuz bir durum oldu mu?
Birde aylık getirisi götürüsü nedir? İnternetteki hesaplar gerçek hayattaki ile tutuyor mu ?

Azief

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Azief
teşekkür ederim yorumun için.

peki ne zamandır yapıyorsun karşılaştığın olumsuz bir durum oldu mu?
Birde aylık getirisi götürüsü nedir? İnternetteki hesaplar gerçek hayattaki ile tutuyor mu ?
Ben 3 aydır yapıyorum yaklaşık bir arkadaşım 7-8 aydır yapıyor(aynı laptopla)herhangi bir sorun yaşamadı. Yakında ücretsiz bakıma götürmeyi düşünüyorum termal macun vesaire için. Ben 3 ekran kartıyla yapıyorum toplam yaklaşık 120mh alıyorum ara sıra şahsi kullanım için kullandığım pc hariç geri kalanlar 7/24 çalışıyor. Laptop sıcaklığım 56 derecede, laptop ile mining yapacaksan tavsiyem ya altına bi stand tarzı bir şey koy kitap falan da olabilir, alt taraftan rahatça hava alabilirse sıcaklıklar bayağı düşüyor. Gelir konusunda şu ana kadarki kazdığım ETH'leri satmadım ama orada yazana yakın olmakla beraber cüzdanınıza atmak için ödediğiniz ETH ücretini (ben 40 gwei altında çekmesini istiyorum o da 2.5 dolar falan yapıyordu sanırım)düşmeyi unutmayın. Geçen ay 120mh ile şu anki kurdan yaklaşık 135 dolarlık eth kazmışım. Sitenin bana gösterdiği değer de zaten şu an 149 dolar(2.5-3 dolar kesinti ve şahsi bilgisayarımla oyun oynarken mining'i kapatıyorum ve PC'lerden birinin olduğu şehirde çok fazla elektrik kesintisi olduğu için bir süre çalıştırmadım ondan 15 dolarlık bir fark olmuş olabilir). Kazarken ETH kazandığınızı unutmayın ETH düşerse kazancınız da oldukça düşecek ama ETH 5000 olursa aylık kazancınız %60-%70 artar.

Aylık net getirisi, elektrik faturası vb. nedir peki

Net getiri ETH fiyatına göre çok değişiyor, yaklaşık 0.040-0.045(120mh 3 kartla sadece laptopla değil) eth arası kazıyorum aylık elektrik faturası da bu meskende toplam 170 watt çeken iki kart var normalde 120tl civarı fatura gelirken geçen ay 290tl geldi. Toplam 3 kart 250 watt civarı çekiyor.

sevo16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Servan Murat AMAK
Ben 3 aydır yapıyorum yaklaşık bir arkadaşım 7-8 aydır yapıyor(aynı laptopla)herhangi bir sorun yaşamadı. Yakında ücretsiz bakıma götürmeyi düşünüyorum termal macun vesaire için. Ben 3 ekran kartıyla yapıyorum toplam yaklaşık 120mh alıyorum ara sıra şahsi kullanım için kullandığım pc hariç geri kalanlar 7/24 çalışıyor. Laptop sıcaklığım 56 derecede, laptop ile mining yapacaksan tavsiyem ya altına bi stand tarzı bir şey koy kitap falan da olabilir, alt taraftan rahatça hava alabilirse sıcaklıklar bayağı düşüyor. Gelir konusunda şu ana kadarki kazdığım ETH'leri satmadım ama orada yazana yakın olmakla beraber cüzdanınıza atmak için ödediğiniz ETH ücretini (ben 40 gwei altında çekmesini istiyorum o da 2.5 dolar falan yapıyordu sanırım)düşmeyi unutmayın. Geçen ay 120mh ile şu anki kurdan yaklaşık 135 dolarlık eth kazmışım. Sitenin bana gösterdiği değer de zaten şu an 149 dolar(2.5-3 dolar kesinti ve şahsi bilgisayarımla oyun oynarken mining'i kapatıyorum ve PC'lerden birinin olduğu şehirde çok fazla elektrik kesintisi olduğu için bir süre çalıştırmadım ondan 15 dolarlık bir fark olmuş olabilir). Kazarken ETH kazandığınızı unutmayın ETH düşerse kazancınız da oldukça düşecek ama ETH 5000 olursa aylık kazancınız %60-%70 artar.

Net getiri ETH fiyatına göre çok değişiyor, yaklaşık 0.040-0.045(120mh 3 kartla sadece laptopla değil) eth arası kazıyorum aylık elektrik faturası da bu meskende toplam 170 watt çeken iki kart var normalde 120tl civarı fatura gelirken geçen ay 290tl geldi. Toplam 3 kart 250 watt civarı çekiyor.
Teşekkürler yorum için.

Şuan için önerdiğiniz videodaki adamlar ile birlikte 39-43 mhs arası alıyorum sıcaklık 59-60 derece arası ve WİN12 ile ile acaba WİN10 yüklesem veya ayarları değiştirsem faydası olur mu yoksa sağlıklı olarak alınacak değerler bunlar mı.

Azief

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Azief
Teşekkürler yorum için.

Şuan için önerdiğiniz videodaki adamlar ile birlikte 39-43 mhs arası alıyorum sıcaklık 59-60 derece arası ve WİN12 ile ile acaba WİN10 yüklesem veya ayarları değiştirsem faydası olur mu yoksa sağlıklı olarak alınacak değerler bunlar mı.
Kaç watt güç çekiyor kart? 45 civarını rahat görmeniz lazım bence. Laptopun altında kitap veya stand tarzı bir şey var mı? Ben yaklaşık 45-46 mh alıyorum sıcaklık ise hava sıcaklığına göre değişmekle beraber en düşük 56 en yüksek 60 görüyorum gün içinde.

Windows 12 dediğiniz windows 11 ise ben de windows 11 kullanıyorum.

sevo16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Servan Murat AMAK
Kaç watt güç çekiyor kart? 45 civarını rahat görmeniz lazım bence. Laptopun altında kitap veya stand tarzı bir şey var mı? Ben yaklaşık 45-46 mh alıyorum sıcaklık ise hava sıcaklığına göre değişmekle beraber en düşük 56 en yüksek 60 görüyorum gün içinde.

Windows 12 dediğiniz windows 11 ise ben de windows 11 kullanıyorum.
Win 11 olacaktı 12yi nerden uydurmuşum :)

89.3 watt çekiyor sıcaklık sizinle aynı aralıkta 58-60 arası üstünü görmedim bu saate kadar. ortalama 39.5 mhs görüyor acaba kullandığım lolminer ile mi alakalı

Azief

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Azief
Win 11 olacaktı 12yi nerden uydurmuşum :)

89.3 watt çekiyor sıcaklık sizinle aynı aralıkta 58-60 arası üstünü görmedim bu saate kadar. ortalama 39.5 mhs görüyor acaba kullandığım lolminer ile mi alakalı
t-rex miner ile dener misiniz bir de 40 az.

Azief

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Azief
söylediğiniz videoda bir detayı kaçırmışım tekrar izleyince düzelttim şuan sabit 45 mhs sıcaklık 58 derece.
Bende de aynı sıcaklık ve mh var, ethermine'dan payout ayarlarınızı yapmayı unutmayın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,406
Üyeler
152,890
Son üye
HamzX
Top Bottom