Neler Yeni

Montaj Sonrası PC açılmıyor ?

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,704
İsim
.
Normal bir şekilde sistemi montajladım.
Açılma tuşuna bastığımda PSU fanı dönüyor işlemci fanı dönüyor 1-2 sn sonra kapanıyor ve anakartta kırmızı ışık yanıyordu.
Kontrol ettiğimnde bir sorun yoktu en son Anakartı kontrol ettiğimde 8-9 tane pinin komple dümdüz olduğunu farkettim.
Sizce PC bu yüzden mi açılmadı yoksa farklı bir yerde mi hata yaptım ve diğer parçalara zarar vermişmidir bu sorun ?

12100F
H610M

Son düzenleme:

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Anonim
Normal bir şekilde sistemi montajladım.
Açılma tuşuna bastığımda PSU fanı dönüyor işlemci fanı dönüyor 1-2 sn sonra kapanıyor ve anakartta kırmızı ışık yanıyordu.
Kontrol ettiğimnde bir sorun yoktu en son Anakartı kontrol ettiğimde 8-9 tane pinin komple dümdüz olduğunu farkettim.
Sizce PC bu yüzden mi açılmadı yoksa farklı bir yerde mi hata yaptım ve diğer parçalara zarar vermişmidir bu sorun ?

12100F
H610M
işlemciyi koyduğun soketteki pinler mi dümdüz oldu?

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Anonim
Komple dümdüz otoban oldu hocam sadece 1-2 yamulup otoban olmuştu.
Hem yamuk hem yatık anası ağlamıştı pinlerin anlayacağın
nası becerdin bilmiyorum ama cımbızla düzeltmeye çalış pinleri başka da yapılabilecek bir şey yok. büyük ihtimal düzeltim derken koparacaksın pinleri

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,704
İsim
.
nası becerdin bilmiyorum ama cımbızla düzeltmeye çalış pinleri başka da yapılabilecek bir şey yok. büyük ihtimal düzeltim derken koparacaksın pinleri
Kanka büyük ihtimalle işlemciyi doğru taktığımı zannedip yanlış takmışım o yüzden biraz araştırdım yanlış takınca yamulurmuş doğal olarak

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,675
Üyeler
149,761
Son üye
denondj
Top Bottom