Neler Yeni

Motor kullanmayı ne kadar sürede öğrenirim?

asdqwe1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Batuhan Demir
Merhaba, fobilerimden dolayı şu yaşıma kadar (18) elektrikli bile sürmeyi denemedim 1 hafta önce ilk defa arkadaşım öğretti akşamları sürüyorum baya öğrendim denge dönüş falan hepsini çözdüm çalıştım bir problem yok sadece trafiğe çıkmadım henüz trafik korkum var arkadaşım motor sürmeyi de öğreteyim diyor debriyaj vites falan hiç bilmiyorum 2 haftada öğrenirsin diyor öğrenebilir miyim 2 haftada ve ne zaman trafiğe çıkabilirim

-CrawL

80+ Gold
Ben vitesli motorsikleti ilk sürüşümde direkt öğrenmiştim o gün içinde trafiğede çıktım biraz acemilik olsada 2haftada trafiğe çıkacak kadar öğrenirsin bence

asdqwe1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Batuhan Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben vitesli motorsikleti ilk sürüşümde direkt öğrenmiştim o gün içinde trafiğede çıktım biraz acemilik olsada 2haftada trafiğe çıkacak kadar öğrenirsin bence
Öncesinde elektrikli ile falan hiç çıkmış mıydın trafiğe? Ben elektrikliyi bile yeni öğrendim emin değilim o yüzden

Hanaz

80+ Silver
125 cc ile başlama 50 cc falan dene başta elektriklide olur ama güçleri düşük oluyor genelde

UÇAN TÜRK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
EFEKAN SARIKAYA
125 cc ile başlama 50 cc falan dene başta elektriklide olur ama güçleri düşük oluyor genelde
hocam bence 125cc ile denesin allah korusun kaza bela olur sigorta ile falan kurtulur 50cc de sıkıntı olur

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Kendine güvenin varsa 250 cc ile bile başlayabilirsin, kapalı alanda 125 cc ile denemeler yapıp sonra trafiğe çıkmak bence daha mantıklı.

asdqwe1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Batuhan Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kendine güvenin varsa 250 cc ile bile başlayabilirsin, kapalı alanda 125 cc ile denemeler yapıp sonra trafiğe çıkmak bence daha mantıklı.
Drift L uygun mudur hocam başlangıç için

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,222
İsim
Berk Atmaca
Drift L uygun mudur hocam başlangıç için
Başlangıç için 125cc önermem. Bende drift var kullanıyorum. Hiç bilmeyen birisine göre süratli gelebilir 125cc makinalar. Yarı otomatik bir cup 100cc kullanman daha iyi olur trafiği öğrenirsin. Trafiği öğrendikten sonra cc yükseltirsin.

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,124
İsim
Mert Metshi
Başlangıç için 125cc önermem. Bende drift var kullanıyorum. Hiç bilmeyen birisine göre süratli gelebilir 125cc makinalar. Yarı otomatik bir cup 100cc kullanman daha iyi olur trafiği öğrenirsin. Trafiği öğrendikten sonra cc yükseltirsin.
memnun musunuz hocam ne zamandir kullaniyorsunuz

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,222
İsim
Berk Atmaca
memnun musunuz hocam ne zamandir kullaniyorsunuz
Hocam memnumum ben. Frenleri çok iyi. Tek şikayet ettiğim konu boşa alma sorunu. Motor durur vaziyette boşa almak biraz zor o yüzden durmadan boşa almak bazen can sıkıyor hele unutulunca kırmızı ışıkta el debriyajda ışık yanana kadar beklemek biraz can sıkıyor. Geri kalanında bir problem yok. Gidişi falan bana göre iyi. Herkes 109 kesici diyor ama arkadaşımda da bende de drift var 109'da kesiciye girdiğini görmedim ki ben 113 gördüm daha kesiciye girmesine vardı. O 109 muhabbetinin şehir efsanesi olduğunu düşünüyorum. Başka bir kusuru yıkarken motoru göstergeyi poşet vs ile kapatın su geçirme ihtimali varmış bende 1 kere buğulandı ama şuan sorun yok.

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Bisikletten alışmışlığın varsa zaten dengeyi kolay kavrarsın sadece motordan motora daha doğrusu CC'den CC'ye gaz tepkisi değişiyor.
Scooteri zaten direkt öğrenirsin diye düşünüyorum sadece gazı dikkatli kullanman gerekiyor. Vitesli motorda da debriyajı iyi kavraman lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

50cc ile sarmaz. İllaki 125CC ile başlamak istiyorsa cappuccino 125 ile başlasın. Elektrikli de önermem ayrıca. Alacaksa elektrikli scooter alsın kaliteli bir Onvo alabilir. Zaten aşağı yukarı aynı hızı yapıyorlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,278
Üyeler
141,430
Son üye
armoniemre
Top Bottom