Neler Yeni

Motora sürmeye başlayacağım

ByKusH123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Berkay Özarslan
Selam arkadaşlar,

Sıfır PCX almak istiyorum ilk defa motor sahibi olacağım ve çok bir şey bilmiyorum. (sigorta parası ne kadar ödeyeceğim, plaka ücreti noter ücreti vs.) İstanbul'da kampanyalı satış yapan bayi biliyor musunuz?
Ayrıyeten ekipmanlarımıda kararlaştırmak istiyorum önerebileceğiniz fiyat performans ürünler varsa önerir misiniz? (kask, mont, eldiven) 25-30k bütçem var ekipmanlar için.
Motoru sokağa parkedeceğimde çalınmaması için kilit gibi şeylerde önerebilir misinz?

cemil_vr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
cemil erdem
Selam arkadaşlar,

Sıfır PCX almak istiyorum ilk defa motor sahibi olacağım ve çok bir şey bilmiyorum. (sigorta parası ne kadar ödeyeceğim, plaka ücreti noter ücreti vs.) İstanbul'da kampanyalı satış yapan bayi biliyor musunuz?
Ayrıyeten ekipmanlarımıda kararlaştırmak istiyorum önerebileceğiniz fiyat performans ürünler varsa önerir misiniz? (kask, mont, eldiven) 25-30k bütçem var ekipmanlar için.
Motoru sokağa parkedeceğimde çalınmaması için kilit gibi şeylerde önerebilir misinz?
kask için f/p öneerim scorpionun giriş seviyesi kaskları sana yararlı olucaktır

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,623
İsim
Enes Koç
Selam arkadaşlar,

Bence hiç başlama (İstanbuldaysan)

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Enes Arslan
Geçenlerde kuzenim aldı sıfır pcx. Hondanın sarıyer bayisine gittik taksit yapmadı (birde bize eşşek gibi davrandı çok kabalardı). Okmeydanındaki esengüle gittik orası taksit yaptı kampanyası varmış. Yarısını peşin ödediğin taktirde diğer yarısı karta taksit oluyor galiba (Şuan da var galiba kampanya arayıp öğrenebilirsin). Kuzenim sigorta parası olarak 5.000₺ ödedi. Plaka konusunda demişler ki 3000₺ verirseniz biz herşeyi hallediyoruz ama siz yapmak isterseniz kağıthanede plaka bastırmanız gerekiyor işte o da ortalama 800-1000 lira civarı tutuyormuş galiba. Bu plaka parasını tam hatırlamıyorum biraz oynayabilir aşağı yukarı.

Honda esengülün biraz karşı yukarısında üst geçitten yukarı çıkınca itfaiyenin karşısında motosiklet ekipmanları satan bir mağaza var oraya uğrayıp kask dizlik dirseklik mont vs dizebilirsin. Oradan almayacaksan bile görmüş olursun belki indirim de yaparlar.

Kuzenim gayet memnun motordan. Kuryelik yapıyor. Anahtarsız start stop çok işine yarıyor. Çok sessiz çalışıyor gidişi güzel motorun. 146 bin miydi neydi fiyatı geçen ay.

Birde anında alamazsın büyük ihtimal direkt bayiye gidipte önce sipariş vermen gerekir sanırım.

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,623
İsim
Enes Koç
gereksiz bir öneri olmuş bnce
Oğlunu motor kazasında kaybetmiş bir babanın gözlerini gördüm ben. (açık logar kapağına motoru düşürüp boynu kırılıyor)
Kardeşimde çok istedi alırsan yakarım motoru dedim.
Sadece tavsiye

ByKusH123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Berkay Özarslan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oğlunu motor kazasında kaybetmiş bir babanın gözlerini gördüm ben. (açık logar kapağına motoru düşürüp boynu kırılıyor)
Sadece tavsiye
Kanka ben ne soruyom sen ne söylüyosun :D

Vazq3ex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Ahmet
Selam arkadaşlar,

Bundan 6 ay önce bende 125cc scooter almak için bakıyordum pcx çok niyetliydim zaten honda dio kullanıyordum benim için tek eksisi arka freni kampana olmasıydı dionun da kampanaydı disk kullanan kampananın kötülüğünü bilir biraz daha araştırdım sym jetx 125 modeline denk geldim görünüşü falan aşırı iyiydi özelikleri de pcx den fazlaydı zaten benim için ilk önceliğim frenleri güzel olsun istiyordum farklılık olsun diye denemek istedim aldım kredi kartına peşin fiyatına 9 taksitte yapıyorlardı en kötü beğenmezsem satarım pcx dönerim diyerek aldım iyi ki almışım diyorum şu an 3 bin km ye geldim çok memnunum frenleri aşırı iyi sıktığınız zaman duruyor abs si çok iyi çalışıyor tcs si çok iyi çalışıyor 1-2 kere araba önüme atladı büyük ihtimalle pcx olsa duramazdım korkmadan ikisini de sonunda kadar basabiliyorsunuz herhangi bir kayma düşme durumu vb olmuyor oturuşu gayet rahat çok güzel hızlanıyor aşırı atik tek kişi kullanması çok keyifli ben 70 kiloyum motorda düz yolda 120 gördüm motoru gerçekten kuvvetli farları çok güzel aydınlatıyor selektör attığınızda sanki araba selektör atmış gibi oluyor gece cep gözünde usb var telefon şarj etmek için ve bayağı geniş iphone 13 var bende rahatça sığıyor onun dışında şu anda gözlemlediğim eksileri ilk olarak biraz alçak motor 1 kere kasiste sürttüm fabrika lastikleri çok kötü yazın idare ediyor fakat kışın değiştirmek gerekecek diye düşünüyorum benzin deposu sele altında olduğu için sele altı çok ufak amortisörleri biraz sert kasisler dışında hissetmiyorsunuz zaten ama bi honda amortisörleri gibi değil aynalara ayna genişletme almak gerekiyor yoksa omuzları gösteriyor aynaları benim deneyimlediğim şu anlık bunlar zaten genel olarak bu tür eksileri söylüyor herkes yeni başlayacaksanız tavsiye ederim zaten youtube da incelemeleri mevcut bakabilirsiniz buda kuryelik yapan bir arkadaşın iki motoru da denemiş birinin yorumu sürekli motor üstünde oldukları için bence görüşleri önemli:
Yorumlara baktımda çoğu motordan anlamayan, binmeyen kişiler ezberden yorum yazmış. Ben Honda sever biriydim. Eski Pcx kullanıcısıydım. Fakat Honda'nın Türkiye pazarına Türk motor severlere ne getirsek satarız anlayışı kullanıcıların eksikleri söylemesine rağmen kulak asmayip hâlâ 3-4 sene önceki motoru getirip satması kabul edilebilir bir şey değil. Hayatımdan Honda'yı çıkardım. SYM markasının kalitesini motordan anlayan bilir, anlamayan bilmez. SYM JET X şuan ki Pcx'ten çok daha iyi. Motor bloğu olsun, ön -arka ABS, TCS, Hızı vs... herşeyi 10 numara. 2-3 sene önce Pcx ile kuryecilik yaparken gün içinde motor çok km yaptığı için şişiyor, ilk soğukken ki gücü torku olmuyor düşüyor. SYM JET X ile de 1 ay kuryecilik yaptım. Motorla gün içinde durmadan km yapıyordum ve hiç güç tork kaybı olmadı şişme yapmadı. Hatta Sakarya Üniversitesine çıkar bir yokuş var. Eğimi çok dik ve uzundur orayı 60km ile çıkıyordum. Scooterlari geçiyordum bazı arabaları bile geçiyordum. Önceki motorum Pcx'i düşündüğüm zaman beni baya şaşırttı mutlu etti SYM. Günümüzde ön arka ABS olmayan motora para verilmez. Güvenlik sağlık herşeyden önce gelir. Ben sağlıklı sağlam olmalıyım ki sevdiğim motoruma uzun yıllar binebiliyim. Lastiğe takılıp motoru almam diyenler çok bilinçli motorcu değil.
(ben alırken bayiye 5.000 tl verdim sigorta plaka hepsini onlar halletti )

cemil_vr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
cemil erdem
Sadece tavsiye
o konuda bişey diyemem

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,070
Üyeler
156,719
Son üye
adamaffetmez
Top Bottom