Neler Yeni

Çözüldü✓ Mouse'um devre dışı kalıyor

anlbass7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
anıl ismail gingir
corsair glaive rgb mouse kullanıyorum. format attıktan sonra driver güncellemelerimi yaptım ve windows updatelerimden sonra w11e geçtim. oyunlarımı yükleyip bilgisayarda vakit geçirmeye başladım . oyun oynarken bir anda sanki usb çıkarmışım gibi mausum devre dışı kaldı . ışıkları yanıyor ama oyunda tepki yok . çıkar tak yaptığım gibi geliyor . sonra eski mausumu taktım bi sorun olursa direkt onu elime alırım dedim . sorun oldu ama garip bir şekilde 2 mausta çalışmıyordu. ikisinide çıkar tak yaptığımda çalışıyordu . bende donanımları kaldırdım usblerini çıkarttım . pcye reset attım sonra pc açıkken tekrar taktım çalışıyorlar. bazen oyunlarda bazen internette gezerken bazen 10dk da 2 kez bazen 6 saatte 1 kez mausum gidiyor . miladı doldu diyerek ana mausumu çıkarttım donanımını kaldırdım. 2. ofis mausuma geçtim ama sıkıntı aynı . tüm usb portlarını tek tek denedim . tekrar format attım . tüm driverları manuel yaptım . driver booster denedim. usb portunun anakart bağlantısında sıkıntı var diye düşündüm usb portunun bir tanesinde işlemci fanımın rgbsi bağlıydı ve diğerinde de kasanın üst kısmındaki bölgeye bağlı olan usb bağlantıları vardı . ikisini yer değiştirdim sorun yine aynı . işlemci fanını sr4 bilmem ne olarak görüyordu onu tamamen çıkarttım donanımını kaldırdım sorun yine aynı . mausta değiştirsem sistemide değiştirsem ne yaparsam yapayım fortmat dahi atsam sorun aynı.. ek olarak donanım bölümünde mausumu , amd sr4 limlight control , iac klavye aygıtını klavye olarak oluyor . usb klavye olarakta şuan kullandığım klavyenin dışında bilgisayarda 3 tane daha klavye varmış gibi davranıyor . gerçi son maus tak çıkart yapmam ve icue kurduktan sonra mausumu mouse olarak görmeye başladı fakat sorun yine devam etmekte
1680040818394.png

diğer aygıtlarda da ne olduğunu bilmediğim bir sürü şey var . bilinmeyen aygıt olsun dlna server olsun share olsun .
1680040862312.png

bir driver çakışması mı var ne var anlamıyorum lütfen yardımcı olun . donanım arşivi V2.5 zamanından aldığım bilgisayarı kullanıyorum bu arada .
a320 m-r anakart
rx 580 ekran kartı

Top Bottom