Neler Yeni

🔥İndirim Msi 4070 Ti Super Gaming X 36.323₺ (Tekrar indirimde)

Fanzi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Enis
İnsanların kötülüğünü isteyen kazık yemelerini isteyen bir zihniyet. Ne denir ki şimdi burada bilemedim...
Senin aklın hazır sistemden öteye gidemediği için OEM parça kovalamıyorsun. Bu yüzden sana uygun gelmiş olabilir bazı şeyler. Sen mevcut durumu kötüleyecek yerde daha da kötü olması için temennide bulunuyorsun.
Bit kardeş şuan ki sistemim senin imzanda bulundan sistemden daha iyi :D ayrıca halk vergi sisteminden memnun seçimde de bu açık şekilde belli oldu. Bilgisayar bileşenlerinin fiyatı diğer ürünlere göre gayet uygundu Abdullah bu konudan daha önce bahsetmişti hele siz 2024 temmuz ayına bakın bakalım. Diğer ani artış yaşayan ürünler gibi yurtdışı fiyatı x3 yakın fiyatta olmalı buna neden şaşırıyorsunuz? Benim için artması daha iyi çünkü başka türlü insanlar bir şekilde borç harç istediklerine erişiyor ve bu vergiye dayalı sistem devam ediyor

bozkan

80+ Bronze
Almayın arkadaşlar. Güvendiğiniz birisi veya arkadaşınız aracılığıyla yurtdışından getirtin kurtulun. Fiyata bak, hiçbir mantıklı açıklaması yok.

Resmen birisi oturmuş ''yaz kızım 4070ti 35bin, ti super 40bin, ha o rog mu? 50 yaz ona'' diye fiyat belirlemişler

Byte

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
Burak B
Bit kardeş şuan ki sistemim senin imzanda bulundan sistemden daha iyi :D ayrıca halk vergi sisteminden memnun seçimde de bu açık şekilde belli oldu. Bilgisayar bileşenlerinin fiyatı diğer ürünlere göre gayet uygundu Abdullah bu konudan daha önce bahsetmişti hele siz 2024 temmuz ayına bakın bakalım. Diğer ani artış yaşayan ürünler gibi yurtdışı fiyatı x3 yakın fiyatta olmalı buna neden şaşırıyorsunuz? Benim için artması daha iyi çünkü başka türlü insanlar bir şekilde borç harç istediklerine erişiyor ve bu vergiye dayalı sistem devam ediyor
Senin bu kafa çok tanıdık geliyor. Aynı kafadasınız. Aksine kademeli olarak vergiyi düşürsen, dolar kurunu düşürürsen kolay erişilebilir olur her şey. Bu da talebi azaltır. 10 katı da vergi de alsalar bu millet yine alacak. Unutma kolay elde edilen şeyler çoğu insan için değersiz olur. Alternatifleri artar.

meyvesuyu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
juice
Uygunsuz davranış

Son düzenleme:

FatihC

80+
Hocam çok umutlu bir şekilde ince göndermelerle anlamalarını beklemene hayran kaldım ama açık şekilde şöyle söylesen daha iyi anlayacaklar sanırım: 20 senedir aynı adamları başa seçen kişilere %20 KDV oranı az, %200 yapacaksın ki nefes alamayacaklar. Nefes alamadıklarında "aa neden nefes alamıyoruz" dediklerinde anlayıp bulabilir belki bir ihtimal bunlar sorunun kaynağını, belki o zaman itiraz ederler daha gür bir sesle!
Malum oy oranı belli. Kamusal alanlarda ince göndermeler yapmanızı önermem.
He şimdi diyenler olacak ki biz bunu bilmiyor muyuz? Adam da diyor ki biliyorsunuz da her forumda yazmaktan başka ne yaptınız? Ayrıca biz her forumun altında bunu görmek zorunda mıyız? İstisnasız her başlığın altında "Bu fiyat ne? Bu indirim mi? Yurt dışında x fiyatta.." kardeşim sıkılmadınız mı ya? Biz de bunları biliyoruz zaten. Yazmayın sıkıldık artık. Herkes biliyor bunları zaten.

Edit: Şu anda Türkiye'nin : "Yavaş yavaş şunu düzeltiriz, doları indiririz, enflasyonu düşürürüz, aman da aman hanimiş" dönemi bitmiştir arkadaşlar! Hayal kurmayın. Şu anda çok sert kararlar alıp uygulama zamanıdır. Bunu da yapmadıklarına göre... Forumlarda ağlamanın mantığı yoktur. Ayağınızı ona göre uzatın. İnsanların da akıllarına laf etmeyin. Herkesin kendi görüşü vardır. Adama bir ton hakaret etmişsiniz, ayıptır. (Diplomalı ekonomist)

Byte

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
Burak B
Hocam çok umutlu bir şekilde ince göndermelerle anlamalarını beklemene hayran kaldım ama açık şekilde şöyle söylesen daha iyi anlayacaklar sanırım: 20 senedir aynı adamları başa seçen kişilere %20 KDV oranı az, %200 yapacaksın ki nefes alamayacaklar. Nefes alamadıklarında "aa neden nefes alamıyoruz" dediklerinde anlayıp bulabilir belki bir ihtimal bunlar sorunun kaynağını, belki o zaman itiraz ederler daha gür bir sesle!
Malum oy oranı belli. Kamusal alanlarda ince göndermeler yapmanızı önermem.
He şimdi diyenler olacak ki biz bunu bilmiyor muyuz? Adam da diyor ki biliyorsunuz da her forumda yazmaktan başka ne yaptınız? Ayrıca biz her forumun altında bunu görmek zorunda mıyız? İstisnasız her başlığın altında "Bu fiyat ne? Bu indirim mi? Yurt dışında x fiyatta.." kardeşim sıkılmadınız mı ya? Biz de bunları biliyoruz zaten. Yazmayın sıkıldık artık. Herkes biliyor bunları zaten.

Edit: Şu anda Türkiye'nin : "Yavaş yavaş şunu düzeltiriz, doları indiririz, enflasyonu düşürürüz, aman da aman hanimiş" dönemi bitmiştir arkadaşlar! Hayal kurmayın. Şu anda çok sert kararlar alıp uygulama zamanıdır. Bunu da yapmadıklarına göre... Forumlarda ağlamanın mantığı yoktur. Ayağınızı ona göre uzatın. İnsanların da akıllarına laf etmeyin. Herkesin kendi görüşü vardır. Adama bir ton hakaret etmişsiniz, ayıptır. (Diplomalı ekonomist)
Arkadaş gönderme yapmakla kalmamış daha da kötü olmasını temenni edip üstüne de vergilerin artmasının işine geleceğinden bahsetmiş. Siz ekonomist olarak diyebilir misiniz vergileri artarsa talep düşer tüketim azalır ? Ayrıca söylediklerine katılmıyorum. %200 de vergi olsa yine oy verirler. Bu milleti gerçekten bilim insanlarının araştırması gerekiyor.

FatihC

80+
Arkadaş gönderme yapmakla kalmamış daha da kötü olmasını temenni edip üstüne de vergilerin artmasının işine geleceğinden bahsetmiş. Siz ekonomist olarak diyebilir misiniz vergileri artarsa talep düşer tüketim azalır ? Ayrıca söylediklerine katılmıyorum. %200 de vergi olsa yine oy verirler. Bu milleti gerçekten bilim insanlarının araştırması gerekiyor.
Adam orada ironi yapmış zaten. Siz de anlamamışsınız, hala da anlamıyorsunuz. Bu arada bence araştırılmasına gerek yok. Cahilliğin nesini araştıracaksınız? Milyon yıl da geriye gitseniz; cahil, cahildir. Çözüm de eğitim ve adaletten geçer. Bunu da burada her indirim konusunun altına yazmanın faydası yoktur. Bunun tartışmasını yapmak için konunun doğru yeri olan, sohbet kısmına yönelebilir insanlar. Bunu anlatmadıkça sürekli aynı şeyler dönüp duruyor. İnsanlar da haliyle tepki gösteriyor. İlk başta adamın söylediği şey zaten doğru. Türkiye'de bu kartları 800-900 dolara almak istemek gülünç demiş. %100 haklı bir gerekçesi de var. Sonra herkes saldırmış adama. Burada savunacağınız bir şey yok ki zaten. O da zaten aman da hükumet ne güzel yapıyor dememiş. Bu millete mübah demiş. E onda da haklı. Yine de adamın üstüne gitmişsiniz. Ne olacaktı ki? Koskoca ekonomistler çıkıp maaşlar brüt verilsin diye boşuna demiyor. Bunların psikolojik bir sürü sebebi var. Neyse burada ekonomi tartışacak değilim elbette ama arkadaşa destek maksadıyla yazdım. Gereksiz üstüne gitmiş herkes. İnce düşünmek gerekiyor biraz. Herkesin kendince haklı sebepleri olabilir ama bunu düzgün bir üslupla, karşıdakinin ne düşündüğünü anlayarak cevaplamak gerekir. Yoksa hadsizlik olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,980
Üyeler
140,739
Son üye
riseofdarkness
Top Bottom