Neler Yeni

MSI A320-MA Pro Max anakart ile R5 5600X kullanma

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,493
İsim
Emre Zengin
Denedim fakat yanlış yapmış olabilirim kusura bakma, tam olarak nasıl yapacağım?
Güç kablosunu çıkaracaksın hocam. Kasanın üstünde USB bellek vb. şeyler takılı olmasın. RAM'lerini çıkar. JBAT 1 yazan 2 pinli yere tornavida ile 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri takıp bilgisayarı aç. APU üstünden görüntü almayı denedin mi hocam?

Senna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Emre Korkmaz
Evet, sistem zaten apu. Denedim maalesef hâla aynı bir şekilde eski sürüme dönme yolu var mı eski bilgisayarım var ama onda işlemciyi deneyecek vb. destekleyen anakart yok.
Güç kablosunu çıkaracaksın hocam. Kasanın üstünde USB bellek vb. şeyler takılı olmasın. RAM'lerini çıkar. JBAT 1 yazan 2 pinli yere tornavida ile 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri takıp bilgisayarı aç. APU üstünden görüntü almayı denedin mi hocam?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,493
İsim
Emre Zengin
Evet, sistem zaten apu. Denedim maalesef hâla aynı bir şekilde eski sürüme dönme yolu var mı eski bilgisayarım var ama onda işlemciyi deneyecek vb. destekleyen anakart yok.
Hocam keşke bunu başta söyleseydin. Ben ekran kartın var zannediyordum. Ekran kartı olmadan Ryzen 5 5600x ile görüntü alamazsın ki.
Şuan açılmıyorsa büyük sıkıntı yeniden BIOS yazılması gerekebilir. Onu kendin yapamazsın kartın garantiye gitmesi gerebilir. Sadece tek RAM takıp onla görüntü almayı deneyebilir misin?

• Beğen
Reaksiyonlar: WXEN

Senna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Emre Korkmaz
Hocam keşke bunu başta söyleseydin. Ben ekran kartın var zannediyordum. Ekran kartı olmadan Ryzen 5 5600x ile görüntü alamazsın ki.
Şuan açılmıyorsa büyük sıkıntı yeniden BIOS yazılması gerekebilir. Onu kendin yapamazsın kartın garantiye gitmesi gerebilir. Sadece tek RAM takıp onla görüntü almayı deneyebilir misin?
Haklısın, ekran kartsız çalışacağını düşündüm. Denedim sonuç aynı

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,493
İsim
Emre Zengin
Haklısın, ekran kartsız çalışacağını düşündüm. Denedim sonuç aynı
Gene gücü komple kes hocam. BIOS pilini çıkar. 4-5 defa kasanın açma kapama düğmesine bas. Bir 5 dakika falan bekle. Ondan sonra BIOS pilini geri tak. Sonra bilgisayarı aç. Normalde benim yazdığım yol kesin sonuç verirdi. Büyük ihtimalle BETA BIOS olduğu için sıkıntı çıktı, bende bunun olmasından korkuyordum. Kartın garantiye gidip yeniden BIOS yazılacak bu işlem sonunda gene olmazsa.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam aklıma bir şey daha geldi eski bilgisayarının ekran kartı var mı?

Son düzenleme:

Senna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Emre Korkmaz
Gene gücü komple kes hocam. BIOS pilini çıkar. 4-5 defa kasanın açma kapama düğmesine bas. Bir 5 dakika falan bekle. Ondan sonra BIOS pilini geri tak. Sonra bilgisayarı aç. Normalde benim yazdığım yol kesin sonuç verirdi. Büyük ihtimalle BETA BIOS olduğu için sıkıntı çıktı, bende bunun olmasından korkuyordum. Kartın garantiye gidip yeniden BIOS yazılacak bu işlem sonunda gene olmazsa.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam aklıma bir şey daha geldi eski bilgisayarının ekran kartı var mı?
Var hocam

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,493
İsim
Emre Zengin
Onu eski kasandan çıkar. MSI A320'ye Ryzen 5 5600x'i tak. Bir de eski ekran kartını tak görüntü kablosunu eski ekran kartına tak. Bakalım görüntü gelecek mi?

Senna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Emre Korkmaz
Onu eski kasandan çıkar. MSI A320'ye Ryzen 5 5600x'i tak. Bir de eski ekran kartını tak görüntü kablosunu eski ekran kartına tak. Bakalım görüntü gelecek mi?
Teşekkürler ekran geldi resmi sitesindeki en son bios sürüme döndüm fakat bu seferde r3 2200G takınca tekrardan ekran gelmiyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,493
İsim
Emre Zengin
Teşekkürler ekran geldi resmi sitesindeki en son bios sürüme döndüm fakat bu seferde ekran kartsız şekilde r3 2200G takınca tekrardan ekran gelmiyor
Hocam yanlışlıkla işlemcinin pinlerine zarar vermiş olmayın?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,493
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,493
İsim
Emre Zengin
Kontrol ettik yoktu hocam
BIOS'a girip F7 tuşu ile Advanced Moda geçin. Orada Restore Defaults vardı, ona basın ve save and exit yapın. Sonra Windows gelsin. Ondan sonra bir kez daha kapa aç yapın hocam. Ondan sonra isterseniz tekrardan deneyin Ryzen 3 2200G'yi. Şuan bence bir şey yapmanıza gerek yok. Yapacaksan gene ekran kartından görüntü almaya çalış.

Top Bottom