Neler Yeni

MSI Mag Coreliquid 360R Kullanan Var mı?

Arkadaşlar selamlar,

Geçen ki amazon indiriminden hem bu fandan, hem de arctic 280 fandan satın aldım. Arctic harika, soğutma - performans yönünden mükemmel denilebilir. Fakat hem 2 fan olması, hem de rgb olmaması benim planladığım kasada pek hoş durmuyor, yedekte tutmak istiyorum.

Msi mag coreliquid 360r soğutucudan da satın aldım, o da geldi, harika bir görünümü var. Fakat sonradan fark ettim ki 7-8 ay sonra birçok insan ses sorunu yaşmaya başlıyormuş. Pompa radyatörün üstünde olduğu için, içte kalan hava ses yapmaya başlıyor demişler, forumda bile böyle konular var. Bende radyatörü kasanın üstüne takacağımdan, hava haliyle yukarı çıkacak ve pompaya gidecek.

Konuyu şu sebeple açtım. Aramızda hiç ben bu pompayı 2 sene kullandım, hiçbir sorun yaşamadım diyen var mı?
Çok fazla satan bir ürün ve normal olarak çok satan ürünün şikayetçi sayısı da fazla oluyor. Acaba böyle bir durum mu var, yoksa gerçekten kusurlu bir ürün, kesin olarak 7-8 aya bende sıkıntı yaşayacak mıyım, bunu anlamaya çalışıyorum. Şu an iade şansım var, iade edebilirim. Fakat binlerce pozitif yorum var amazon üzerinde, belki sadece şikayetçi olanların sesi çok çıkıyordur, yıllarca sorunsuz kullanan birçok kişi vardır.

Alternatif olarak arctic 360 a-rgb fan var, fakat o da 1850tl. Açıkcası sıvı soğutucuya o kadar para verirsem içim acır :D
1000tl altına, 360mm-argb olacak şekilde bu işi çözmeye çalışıyorum. Olmazsa 280 lik arctici kullanacağım.

BALANCE

80+ Bronze
Arkadaşlar selamlar,

Geçen ki amazon indiriminden hem bu fandan, hem de arctic 280 fandan satın aldım. Arctic harika, soğutma - performans yönünden mükemmel denilebilir. Fakat hem 2 fan olması, hem de rgb olmaması benim planladığım kasada pek hoş durmuyor, yedekte tutmak istiyorum.

Msi mag coreliquid 360r soğutucudan da satın aldım, o da geldi, harika bir görünümü var. Fakat sonradan fark ettim ki 7-8 ay sonra birçok insan ses sorunu yaşmaya başlıyormuş. Pompa radyatörün üstünde olduğu için, içte kalan hava ses yapmaya başlıyor demişler, forumda bile böyle konular var. Bende radyatörü kasanın üstüne takacağımdan, hava haliyle yukarı çıkacak ve pompaya gidecek.

Konuyu şu sebeple açtım. Aramızda hiç ben bu pompayı 2 sene kullandım, hiçbir sorun yaşamadım diyen var mı?
Çok fazla satan bir ürün ve normal olarak çok satan ürünün şikayetçi sayısı da fazla oluyor. Acaba böyle bir durum mu var, yoksa gerçekten kusurlu bir ürün, kesin olarak 7-8 aya bende sıkıntı yaşayacak mıyım, bunu anlamaya çalışıyorum. Şu an iade şansım var, iade edebilirim. Fakat binlerce pozitif yorum var amazon üzerinde, belki sadece şikayetçi olanların sesi çok çıkıyordur, yıllarca sorunsuz kullanan birçok kişi vardır.

Alternatif olarak arctic 360 a-rgb fan var, fakat o da 1850tl. Açıkcası sıvı soğutucuya o kadar para verirsem içim acır :D
1000tl altına, 360mm-argb olacak şekilde bu işi çözmeye çalışıyorum. Olmazsa 280 lik arctici kullanacağım.
Msı CoreLiquid 240mm kullanmaktayım. Yaklaşık 8-9 ay oldu ve hiç memnun değilim. Örnek olarak; Warzone'a girdiğimde İşlemci 80+ derecelere çıkıyor. Render alırken %100 oluyor. Maaş yatınca ilk değiştireceğim parçalardan biri

• Konu Sahibi Konu Sahibi
@BALANCE teşekkürler

Yok mu başka bir yorum? 873 liraya geldi, hatta 100de steam kuponu verse 773 liraya geldi.
İade etmek içimden gelmiyor ama newegg yorumlarında da rastladım, bir süre kullandıktan sonra sıkıntı yaşayanlar var. Fakat yorumları oranlarsak toplam yorumların %10'u negatif diyebiliriz. Hiç memnun olan yok mu uzun vadede?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,208
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Arctic daha iyi 360R' dan soğutma performansı olarak. 360R' ı satabilirsin bence. Kullanmaktan daha iyi olur.

Arctic daha iyi 360R' dan soğutma performansı olarak. 360R' ı satabilirsin bence. Kullanmaktan daha iyi olur.
Evet hocam, arctic 280 zaten müthiş. Sadece rgb olmaması aklıma takıldı. O kadar özenle seçip aldık parçaları, soğutucu çirkin durmasın istiyorum. Yoksa epey araştırdım, arctic 280, neredeyse arctic 360a denk, tam bir f/p cihazı.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,208
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Evet hocam, arctic 280 zaten müthiş. Sadece rgb olmaması aklıma takıldı. O kadar özenle seçip aldık parçaları, soğutucu çirkin durmasın istiyorum. Yoksa epey araştırdım, arctic 280, neredeyse arctic 360a denk, tam bir f/p cihazı.
14CM ARGB fan takabilirsin.

14CM ARGB fan takabilirsin

Hocam arctic'in asıl gücünü kalın radyatörleri sağlıyordur ama fanlarıda baya kalıplı. Ona gidip rastgele bir fan alınmaz, kaliteli 2 tane argb fan alayım desem zaten 500 lira gider.

Son karar, msi mag'ı iade ediyorum, zaten paketini bile açmamıştım, ücret iadesini tam olarak alırım.
Fakat hala garip geliyor, amazon dahil bütün internet sitelerindeki yorumların %90-95'i pozitif olmasına rağmen forumlarda şikayetçi kişiler var. Ya soğutmayı ilk aldıklarında yaptıkları için yorumlar pozitif oluyor, yada şikayet edenlerin sesi çok çıktığından böyle, memnun kalanlar hiç yorum yapma gereği duymuyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,725
Üyeler
155,618
Son üye
Poor44
Top Bottom