Neler Yeni

🔥İndirim 🔥MSI PRO B650M-B AM5 DDR5 6800MHZ(OC) 3399TL🔥

n1ghtcall

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Timur
Fazlar işlemciye çok yakın, ram slotu 2, m2 slotu 1. Alınmaz bence, A620 anakartımdan buna geçmeye vereceğim uğraşa değmeyecek
fazlar işlemciye yakın derken anakartların çoğunda hemen hemen çok yakın konumdadır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Haklısın ancak ülkemizde iyi bir anakart 7000₺ ve üstünde. Piyasadan biraz uzaklaştım bir baktım tepe modeller şaka gibi 20k üstü olmuş.
tepe model olarak x670e tomhawk vatanda 11.5 k şu an. ben alıcam ayın eylülün 2sini bekliyorum.

X670e tomahawk kullanıyorum öncesinde de b550 a pro kullanıyordum MSI anakartlar hakkında duyduklarım karşısında şaşırdım açıkçası biraz. Düşük bütçeli ürünü gerçekten düşük bütçe oluyor ekran kartlarında Ventus serisi anakartta da M'li pro serisi çok kalitesiz oluyor ( bu ürün gibi ) ama genel skalasında kötü bir marka olduğunu veya anakartlarının kalitesiz olduğunu düşünmüyorum açıkçası.
seninle birebir aynı işlemci ve ekran kartına sahibim. şu an beni gram tatmin etmeyen uv yapmama izin vermeyen bi anakartım var. x670e tomahawk'a geçicem 1 hafta içerisinde düşünüyorum. anakarttan memnun musun bi yorumun var mı. ?

Son düzenleme:

liluzivert

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Alp Öztürk
fazlar işlemciye yakın derken anakartların çoğunda hemen hemen çok yakın konumdadır.

tepe model olarak x670e tomhawk vatanda 11.5 k şu an. ben alıcam ayın eylülün 2sini bekliyorum.

seninle birebir aynı işlemci ve ekran kartına sahibim. şu an beni gram tatmin etmeyen uv yapmama izin vermeyen bi anakartım var. x670e tomahawk'a geçicem 1 hafta içerisinde düşünüyorum. anakarttan memnun musun bi yorumun var mı. ?
Büyük kule tipi takmaya çalış ne dediğimi anlarsın

liluzivert

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Alp Öztürk
yaşadığın sorun ile ilgili konu aç yardımcı olurum.
Ben yaşamadım bu anakarta sahip başka biri yaşamış bende a620 var o da aynı boyutta ama a620 olduğu için fazlar o kadar yakın değil işlemciye sorun olmuyor

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
556
İsim
Arda doğan
X670e tomahawk kullanıyorum öncesinde de b550 a pro kullanıyordum MSI anakartlar hakkında duyduklarım karşısında şaşırdım açıkçası biraz. Düşük bütçeli ürünü gerçekten düşük bütçe oluyor ekran kartlarında Ventus serisi anakartta da M'li pro serisi çok kalitesiz oluyor ( bu ürün gibi ) ama genel skalasında kötü bir marka olduğunu veya anakartlarının kalitesiz olduğunu düşünmüyorum açıkçası.
Am4'de anakartları kaliteliydi ama am5'de hiç öyle değil gibi

bluenstar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Hüseyin Y.
Bu tip anakartlar daha çok r3 r5 seviyesi ( SONU X ) olmayan işlemciler için bana göre.Kısaca 7500f 7600 7700 e kadar.Bu arada soğutucu alcaksanız 7800x3d için kesinlikle 3fanlı sıvı soğutucu alın ben pişmanım klima yokken alev alıyor kasa.Termalright pearles çift kule var.

Efendy94

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Efe Akçasayar
Bu tip anakartlar daha çok r3 r5 seviyesi ( SONU X ) olmayan işlemciler için bana göre.Kısaca 7500f 7600 7700 e kadar.Bu arada soğutucu alcaksanız 7800x3d için kesinlikle 3fanlı sıvı soğutucu alın ben pişmanım klima yokken alev alıyor kasa.Termalright pearles çift kule var.
Bu anakartın 7800x3d de de sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Üstünü kaldırmaz ama haklısınız. 7800x3d overclock için vs verimli bir işlemci değil. Harcadığı güç te çok yüksek değil.

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
862
İsim
Ali

Benim için gereksiz hocam. B650 5-6 liraya + 6+7 liraya işlemciyi alsam anakart parasına ikisini çözmüş olurum. Overclok gibi işleri 2500K zamanında epey uğraştım, Ryzen 2600X ile tamam diyip kapattım. Getirisi oyunlarda yok gibi... Sadece undervolt yapıp stok hızlarda daha serin çalıştırıp keyfime bakıyorum.

Bünyamina

80+ Gold
Kasasına sığıyorsa sağlam bir 140mm yeterli olur 7800x3d gibi bir işlemciye.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,753
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
391
İsim
Fırat divitci

Memnunum açıkçası, 6 çekirdeğe -25 diğer gold ve silver çekirdeğe -20 veriyorum sorun da yaşamadım. 6000mhz cl30 ramler kullanıyorum XPG Lancer.

Top Bottom