Neler Yeni

MSI Rx 5700 XT Gaming X 550Watt +80 PSU Yeter mi ? Corsair VS550 model..

TKCN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Muhammed Ali Tekcan
225 wat tan fazla çekiyor diyorlar, oc versiyon diye :/
Hesapta fazladan 2 HDD taktım 40 watt düş 410 watt PSU 504 watt veriyor kart olsa olsa en fazla fazladan bi 30 40 watt daha çeker. Zaten 65 watt işlemciyi de 100 watt olarak hesapladım bence rahat yetecektir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Tolga Yalçın
oc ile işim yok dostum, ama kart oc lu versiyon diye yetmez diyorlar o gözümü korkutuyor :/
İmzamdaki sisteme bakarsan senin alacağın sistemle neredeyse bire bir olduğunu görürsün. Eğer 550W almak zorundaysan undervolt işlemi çok basit bir işlemdir ve overclocklu kartları overclocksuz hallerine getirebilirsin bunu dert etme. Kart zaten güçlü bir kart olduğu için senı üzmez. Ama tabii ki gönül ister ki 650w alabilesin :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Cihat Üstündağ
Facebook
cihatustndg
Twitter
cihatustndg
Hesapta fazladan 2 HDD taktım 40 watt düş 410 watt PSU 504 watt veriyor kart olsa olsa en fazla fazladan bi 30 40 watt daha çeker. Zaten 65 watt işlemciyi de 100 watt olarak hesapladım bence rahat yetecektir.

çok teşekkürler dostum , sağolasın olmadı undervolt olayına giricez.

• Beğen
Reaksiyonlar: TKCN
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Cihat Üstündağ
Facebook
cihatustndg
Twitter
cihatustndg
İmzamdaki sisteme bakarsan senin alacağın sistemle neredeyse bire bir olduğunu görürsün. Eğer 550W almak zorundaysan undervolt işlemi çok basit bir işlemdir ve overclocklu kartları overclocksuz hallerine getirebilirsin bunu dert etme. Kart zaten güçlü bir kart olduğu için senı üzmez. Ama tabii ki gönül ister ki 650w alabilesin :)

undervolt işlemi yapılınca rahat yeter mi peki dostum ?

burak41

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Burak YEMENLİ

TKCN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Muhammed Ali Tekcan
çok teşekkürler dostum , sağolasın olmadı undervolt olayına giricez.
Rica ederim Undervolt olayını mutlaka yap PSU yetse bile yap. Yap oğlu yap çünkü undervolt sonrası 2 3 fps kayıp alıp 8 10 derece ısı düşüşü olucak. Hemen her karta undervolt yapılmalı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Tolga Yalçın
undervolt işlemi yapılınca rahat yeter mi peki dostum ?
Undervolt işlemi yapmadanda rahat yeter. İşlemcine overclock yapmadığın sürece hiç bir problem yaşamazsın. Yani sistemi tak çalıştır şeklinde kullanacaksan hiç bir ayar yapmana gerek yok 550W yeterlidir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Cihat Üstündağ
Facebook
cihatustndg
Twitter
cihatustndg
Rica ederim Undervolt olayını mutlaka yap PSU yetse bile yap. Yap oğlu yap çünkü undervolt sonrası 2 3 fps kayıp alıp 8 10 derece ısı düşüşü olucak. Hemen her karta undervolt yapılmalı.

tamam dostum çok teşekkürler.. sağolasın

• Beğen
Reaksiyonlar: TKCN
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Cihat Üstündağ
Facebook
cihatustndg
Twitter
cihatustndg
Undervolt işlemi yapmadanda rahat yeter. İşlemcine overclock yapmadığın sürece hiç bir problem yaşamazsın. Yani sistemi tak çalıştır şeklinde kullanacaksan hiç bir ayar yapmana gerek yok 550W yeterlidir.

extrem hiç bir olay yok , tak çalıştır yapıcam. yine de psu daha rahat edecekse undervolt yaparım her türlü.

Utku Aydın

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,373
İsim
Utku
Sharkoon SHP 650W 80+ vs550'den daha ucuz ve kaliteli

Utku Aydın

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,373
İsim
Utku
Pardon görmemişim. RX 5700 XT undervolt rehberi yazın internete. Güç kullanımını biraz kısabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Tolga Yalçın
extrem hiç bir olay yok , tak çalıştır yapıcam. yine de psu daha rahat edecekse undervolt yaparım her türlü.
Sistem tak çalıştır şekilde seni üzmez bi problemde yaşamazsın. Ancak hem işlemcinde hemde ekran kartında yapman gereken ayarlar var. Şimdi işe gitmem gerekiyor ancak buraya özet geçeyim. İşlemcini stok sogutucu ıle kullanacagın bıos ayarlarında auto seceneklerini elle ayarlarsan cok daha stabıl ve serın olur. (Ben stok sogutucu ile 1.2V 3.8 ghz kullanıyorum stok sogutucu ıle 65 dereceyı gecmıyor yukte) Bu ayarı yapman mutlaka gerekır yoksa BIOS kendisi ayarlıyor ve işlemcin yük altında 1.4V'a kadar güç çekiyor. Ki bu çok çok fazla. Ekran kartına undervolt yapman gerekırmı ona emın degılım. Bendekı modelı GIGABYTE RX 5700XT oc'lu halıyle 71 derece max gordum 1 saatlık furmark testınde. Ancak senın kartında ısı degerlerın yuksek cıkarsa undervolt fayda saglar ve yapması MSI AfterBurner ile asırı kolay. Yanı demem o kı sıstemı alabılırsın sorun cıkartmaz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,139
Üyeler
149,675
Son üye
noone13
Top Bottom