Neler Yeni

MSÜ den hava harp okuluna gitmek mantıklı mı ?

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Kazansam bile kesin mülakatta elenirim ya peki başka bir meslek öneriniz var mı
Öyle bakmamak lazım. Komisyona bağlı, kendini ifade edebilmene bağlı, duruşuna bağlı.
Sen elinden geleni yap olmazsa gidersin sivil üniversite yazarsın mecbur YKS'ye gireceksin zaten. Harbiye ülkenin en şanlı mektebidir.

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Mehmet
Öyle bakmamak lazım. Komisyona bağlı, kendini ifade edebilmene bağlı, duruşuna bağlı.
Sen elinden geleni yap olmazsa gidersin sivil üniversite yazarsın mecbur YKS'ye gireceksin zaten. Harbiye ülkenin en şanlı mektebidir.
İnşallah o şans ilerki yıllarda banada dokunur. Belki ilerki yıllarda şartlar değişir daha 4 5 senem var

bwNN

80+ Silver
Sağlık problemim olmasa gideceğim tek yer ama nasip değilmiş

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
İnşallah o şans ilerki yıllarda banada dokunur. Belki ilerki yıllarda şartlar değişir daha 4 5 senem var
Bak benim mülakat çok gerici geçti.
Ailesel sorular sordular full yaralayıcı şekilde.
Hatta albay bilgi sorusu sordu eksik cevap verdim sonra o sözümü kesti bir saniye efendim dedim ben de onun sözünü kesip anlatmaya devam ettim. (Kesin elendim dedim o an)Sonuç olarak iyi bir puanla geçtim diye varsayıyorum çünkü ADP sıralamam iyi geldi.

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Mehmet
Bak benim mülakat çok gerici geçti.
Ailesel sorular sordular full yaralayıcı şekilde.
Hatta albay bilgi sorusu sordu eksik cevap verdim sonra o sözümü kesti bir saniye efendim dedim ben de onun sözünü kesip anlatmaya devam ettim. (Kesin elendim dedim o an)Sonuç olarak iyi bir puanla geçtim diye varsayıyorum çünkü ADP sıralamam iyi geldi.
Albayın sözü kesilirmiiii ŞLKNAŞJKSDNAŞLKJNDALJKASŞJLDAKLMADFA
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sağlık problemim olmasa gideceğim tek yer ama nasip değilmiş
Nasipte yokmuş demekki hayırlısı olsun

• Beğen
Reaksiyonlar: bwNN

Pukiina

80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar. Şuanda 14 yaşındayım bu sene LGS ye hazırlanıyorum ve artık seçeğim mesleği kesinleştirmenin vakti geldi. MSÜ`ne gitmek istiyorum. 2023 taban puanları bu şekildeymiş;

Alıntıyı görüntüle
Sizce bu puanlara hava harp okulundan pilot olmaya değer mi ?
Yoksa bu puanlarda seçebileceğim daha iyi bölümler varmı ?

Sayısal derslerim sözel derslerimden daha iyi
Eğer sayısal derslerin iyiyse sağlık bilimleri üniversitesinin bakanlığa bağlı olan bir çok şehirde üniversitesi var. kardeşim bu yıl msü ye bağlı sağlık bilimleri üniversitesi tıp fakültesini bitirdi kura ile de şuan da denizci oldu. sınıflarından biri de yine aynı şekilde havacı oldu. bu şekilde mezun olunca rütbe atladıkça hem doktor maaşı hem de mezun olunca teğmen olacağın için teğmen maaşı alarak böyle bir tercih de bulunabilirsin. Üst komşumuzun oğlu da yine kardeşimle beraber bu yıl mezun oldu o direkt msü sınavıyla msü nün üniversitesine gitmişti. oda bu yıl mezun oldu o asker olmak istiyordu şuan da mutlu. eğer mutlu olacağını düşünüyorsan seçim senin okunabilir

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Mehmet
Eğer sayısal derslerin iyiyse sağlık bilimleri üniversitesinin bakanlığa bağlı olan bir çok şehirde üniversitesi var. kardeşim bu yıl msü ye bağlı sağlık bilimleri üniversitesi tıp fakültesini bitirdi kura ile de şuan da denizci oldu. sınıflarından biri de yine aynı şekilde havacı oldu. bu şekilde mezun olunca rütbe atladıkça hem doktor maaşı hem de mezun olunca teğmen olacağın için teğmen maaşı alarak böyle bir tercih de bulunabilirsin. Üst komşumuzun oğlu da yine kardeşimle beraber bu yıl mezun oldu o direkt msü sınavıyla msü nün üniversitesine gitmişti. oda bu yıl mezun oldu o asker olmak istiyordu şuan da mutlu. eğer mutlu olacağını düşünüyorsan seçim senin okunabilir
Öneri için teşekkür ederim değerlendireceğim.

Rulep

80+ Gold
denizciden kastın doktorluğu deniz kuuvetlerinde yapıyor değil mi

MehmeTD

80+ Bronze
Hava kuvvetlerinde mezuniyetten sonrada pilotluk için yine sağlık testi oluyor ve geçemezsen yer subayı oluyorsun. Okula girerken bi şekilde geçerim sonrası kolay gibi bi durum yok. Onun dışında kara kuvvetlerine girip son sene kara havacı kursuna katılarak helikopter pilotu olabilirsin ama yine aynı sağlık testi ordada olacaktır

Pukiina

80+ Bronze
denizciden kastın doktorluğu deniz kuuvetlerinde yapıyor değil mi
Hocam şöyle 6 yıl okuyorlar sonra dönem sonuna yakın ankaraya gidiyorlar burada kura çekiliyor kura da da işte kardeşim şuan da deniz kuvvetlerine bağlı. Ancak henüz ataması yapılmadı samsunda gelebilir ısparta veya izmir istanbul da. Veya dışarıda bir ülke japonya da gelebilir. Gittiği yerde doktorluğuna devam edecek gemi içerisinde.

4emirrr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
442
İsim
Emir Kara
Hava harp da okursan hayatın kurtulur tabi pilot olmaya fiziğin el vericek mi o durumu gözden geçir

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Mehmet
Hava harp da okursan hayatın kurtulur tabi pilot olmaya fiziğin el vericek mi o durumu gözden geçir
skolyozum var başkada sorun olacağını düşünmüyorum skolyozda 5 dereceymiş 10 üstü olmadıkça sorun olmuyormuş

Rulep

80+ Gold
skolyozum var başkada sorun olacağını düşünmüyorum skolyozda 5 dereceymiş 10 üstü olmadıkça sorun olmuyormuş
Gözler birer derece olacak skolyoz 5 derece deniz ve kara için hho için 0 derece olacak

Hocam şöyle 6 yıl okuyorlar sonra dönem sonuna yakın ankaraya gidiyorlar burada kura çekiliyor kura da da işte kardeşim şuan da deniz kuvvetlerine bağlı. Ancak henüz ataması yapılmadı samsunda gelebilir ısparta veya izmir istanbul da. Veya dışarıda bir ülke japonya da gelebilir. Gittiği yerde doktorluğuna devam edecek gemi içerisinde.
uzun seferler oluyor gemi zor be

Top Bottom