Neler Yeni

MSÜ den hava harp okuluna gitmek mantıklı mı ?

A.Arif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
438
İsim
Arif
Gözum düzgün görüyor o anlık hevesle gözlük almak istemiştim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sağlıktan geçmek tamamen torpil işi 2 3 kişinin onayı gerek sadece
Pek öyle olmuyo hocam o iş tabii ki torpil öne taşıyor ama ona rağmen olmadığı da oluyor.

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Mehmet
Pek öyle olmuyo hocam o iş tabii ki torpil öne taşıyor ama ona rağmen olmadığı da oluyor.
Bu arada araya 1 tane büyük girerse direk pilot bile yaparlar adamı

A.Arif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
438
İsim
Arif
engel olduğu halde geçen varsa göz yumuluyordur kara ve deniz için neyse de hava harp bunlar pilot adayı eğer ki pilot olurlarsa altında verilecek uçağın fiyatı da belli doktorlar bu riski alabiliyorlarsa bir şey diyemeyeceğim
Hocam göz çizdirme gerçekten fayda sağlıyor. Ayrıca göz yummaktan ziyade fark edilmiyo göz çizdirildiği.

Bu arada araya 1 tane büyük girerse direk pilot bile yaparlar adamı
Orada yüzbaşının oğlunun torpil dönmesine rağmen spor mülakatından kaldığını gördüm.

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Mehmet
Hocam göz çizdirme gerçekten fayda sağlıyor. Ayrıca göz yummaktan ziyade fark edilmiyo göz çizdirildiği.

Orada yüzbaşının oğlunun torpil dönmesine rağmen spor mülakatından kaldığını gördüm.
Spor mülakatı eğer o milletin koştuğu parkurdaki süreli şeyse orda kameralar Var çünki süreyi ölçen bir cihaz var

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Merhaba arkadaşlar. Şuanda 14 yaşındayım bu sene LGS ye hazırlanıyorum ve artık seçeğim mesleği kesinleştirmenin vakti geldi. MSÜ`ne gitmek istiyorum. 2023 taban puanları bu şekildeymiş;

1725456511269.png

Sizce bu puanlara hava harp okulundan pilot olmaya değer mi ?
Yoksa bu puanlarda seçebileceğim daha iyi bölümler varmı ?
Direkt o puanlarla olamazsın. LGS'ye hazırlanıyorsan daha çok erken. HHO AYT Sayısal'da iyi derece istiyor.

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Mehmet

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Ben Hamyo'ya çağıralacağım.
Tüm subaylık için çağrılmıştım mülakata, sorun varsa sorabilirsin. (10 gün sonra bulamazsın beni. :D)

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Mehmet
Ben Hamyo'ya çağıralacağım.
Tüm subaylık için çağrılmıştım mülakata, sorun varsa sorabilirsin. (10 gün sonra bulamazsın beni. :D)
Hocam çok disiplin varmı mulakkatta hani boy kilo falan 1 2 aşağı yukarı olsa geçirirler mi

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Hocam çok disiplin var mı mulakkatta hani boy kilo falan 1 2 aşağı yukarı olsa geçirirler mi
Ayakkabını hatta çorabını bile çıkartıp makineye giriyorsun.
Hastaneye gidince bir daha kontrol var.

Rulep

80+ Gold
faydasını zararını bilmem çizdiren göz doktoru var mı gözüme uygun değil diyeni duydum doğru yanlış bunu da bilemem. hadi çizdirdin sisteme işletmedin zamanında kullandığın gözlüğü doktor yazmıyor mu son olarakta göz tomografisine girdiğin an her şey ortaya çıkar

A.Arif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
438
İsim
Arif
faydasını zararını bilmem çizdiren göz doktoru var mı gözüme uygun değil diyeni duydum doğru yanlış bunu da bilemem. hadi çizdirdin sisteme işletmedin zamanında kullandığın gözlüğü doktor yazmıyor mu son olarakta göz tomografisine girdiğin an her şey ortaya çıkar
Hocam sevk edildiğiniz hastaneye göre doktor ilgisi değişiyor dediğim gibi. Eğer sevk edildiğiniz hastane GATA gibi askeri bir hastaneye her türlü kontrolü yapıyorlar ama mesela benim gönderildiğim hastanede gözü çizdirilen bir sürü arkadaş geçti. Çünkü bazı hastanelerde göz derecesi ve ya gözlük geçmişi durumlarına bakılmıyor o anki durumu kontrol edilip geçip geçilmediği söyleniyor. Dediğim gibi şans meselesi. Ama çoğu geçiyor

lyiafpsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
226
İsim
Mehmet
Ayakkabını hatta çorabını bile çıkartıp makineye giriyorsun.
Hastaneye gidince bir daha kontrol var.
Kazansam bile kesin mülakatta elenirim ya peki başka bir meslek öneriniz varmı

Top Bottom