Neler Yeni

Öneri Mühendislik için laptop önerisi

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer İNKAYA
11400H gaming oyuncu tikli bilgisayarlarda var
11400H dahili ekran kartlı sistemlerde olduğu için otamatik olarak sistem türünü istediğimin dışındakilere yöneltiyor. Harici ekran kartlı bir sisteme de okayim sadece işlemcili. Yeterki 16 ram, iyi pil ömrü ve üzmeyen günlük kullanım ve iş performansı olsun. Normalde Honor Magicbook 16 bakıyordum. 5600h lı olan da stokları tükendi. O tarz başka bir şey de bulamıyorum.

no-name

80+ Silver
Bu ürüne bakılabilir:

Şahsen önerim 17K'ya çıkabilirseniz 12450H'lı Matebook D16 olacaktır.
Bu ürün güzelmiş hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Tech Lover
Bu ürün güzelmiş hocam

Bu Hp modelini pek önermiyorum(alıp sorun yaşayarak iade eden tanıdığım var) Asusa gelirsek hem işlemci hem de grafik performansında benim attığım lenovo ile çok yakın(neredeyse aynı). 14 inç olsun derseniz bakılabilir. Bu arada siz de kontrol edin, hatırladığım kadarıyla lenovonun o modelinde parmak izi okuyucu da olmalı.

Edit: Benim gibi fotoğrafa ilginiz varsa, lenovoda sd kart girişi de var, haberiniz olsun.

Ege Hanedar

80+ Bronze
Bu Hp modelini pek önermiyorum(alıp sorun yaşayarak iade eden tanıdığım var) Asusa gelirsek hem işlemci hem de grafik performansında benim attığım lenovo ile çok yakın(neredeyse aynı). 14 inç olsun derseniz bakılabilir. Bu arada siz de kontrol edin, hatırladığım kadarıyla lenovonun o modelinde parmak izi okuyucu da olmalı.

Edit: Benim gibi fotoğrafa ilginiz varsa, lenovoda sd kart girişi de var, haberiniz olsun.
5700u multide ve igpu olarak cok daha iyi 1135g7 den,single core olarak yakın sadece 1135g7. hatırlatmakta fayda var 1135g7 4 cekirdekli 5700u 8.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
763
İsim
Fatih Ayhan
https://www.trendyol.com/huawei/mat...eId=612075&merchantId=112652&utm_source=aff_t

Bu bilgisayar sizi asla üzmez. Ekranı da gayet iyi. İşlemcisi de yazılım programlarında çok iyi. Ramleri lehimlidir büyük ihtimal ama 16 GB herhangi bir yükseltmeye gerek duymazsınız. Fiyatı biraz tuzlu olabilir. Daha iyi bir fiyat araştırması yapabilirsiniz. i5 ve i7 versiyonlarını bıraktım. Ne olursa olsun asla 8 gb bir model aklınızdan bile geçirmeyin bu huawei bilgisayarlarda. Yükseltme yapılmıyor.

no-name

80+ Silver
https://www.trendyol.com/huawei/mat...eId=612075&merchantId=112652&utm_source=aff_t

Bu bilgisayar sizi asla üzmez. Ekranı da gayet iyi. İşlemcisi de yazılım programlarında çok iyi. Ramleri lehimlidir büyük ihtimal ama 16 GB herhangi bir yükseltmeye gerek duymazsınız. Fiyatı biraz tuzlu olabilir. Daha iyi bir fiyat araştırması yapabilirsiniz. i5 ve i7 versiyonlarını bıraktım. Ne olursa olsun asla 8 gb bir model aklınızdan bile geçirmeyin bu huawei bilgisayarlarda. Yükseltme yapılmıyor.
Fiyatı çok be hocam ama kaliteli

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
763
İsim
Fatih Ayhan
Fiyatı çok be hocam ama kaliteli
Evet bence de fiyat çok ama malzeme kalitesi olsun ekran olsun gerçekten kaliteli bir cihaz. İşlemcisi her iki modelde çok güçlü gerçekten. Ben olsam i5 modelini zorlardım. Görünüşü de oldukça zarif ve şık

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Ulvi
Ben oyuncu laptopı aramıyorum demiştim sen soldan gamingi listelemişsin. Yardım çaban için teşekkürler fakat çok işe yaramıyor. Ben daha çok matebooklar tarzı bir pc arıyom. Bilgisayar mühendisliği okuyacağım için daha hafif işlemlerle uğraşacağım. Bunları da işlemcide sıkıntı yaşamadan, uzun pil ömrüyle yapmak istiyorum. Ekstra olarak ileteceğim günümüzde 8gb ram ne oyun ne de iş içi yeterli değil.
çöp pc mı istiyorsun o fiyata alıcağın bilgisayar her oyunu açar zaten

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,150
İsim
Furkan ŞENGÜL
ben olsam indirimlerde m1 çipli macbook aldırdım

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ömer İNKAYA

Aslında aklımda olan bir laptop bence de süper fakat dedim acaba biraz altına daha f/p bulabilir miyim. Olmuyor anlaşılan bunu alcağız 😅

çöp pc mı istiyorsun o fiyata alıcağın bilgisayar her oyunu açar zaten
Laptoplara çok ayrı kafalardan bakıyoruz bence.

ben olsam indirimlerde m1 çipli macbook aldırdım
M1 çipli Macbook düşündüm fakat hem Apple ekosistemine ayak uydurabilecek kadar zengin değilim hem de MacOS benim çok sevebileceğim bir işletim sistemi. Kesinlikle hız olarak stabilite olarak windowstan daha iyi fakat ben bir kez alıştım bu sisteme en azından şimdilik MacOS'a geçmeyi düşünmüyorum.

Bu fiyata i5 önerenler neyin kafasını yaşıyor
Siz ne önerirsiniz? İnsanlara laf atacağınıza neden i5 önerilmemesi gerektiğini açıklamanızı rica ederim.

Açıkçası öncelikle siteyi ilk defa görüyorum. Hp'ye de dediğiniz gibi çok güvenmiyorum. Asus'da ise kuzenim kullanmıştı benzerini. Çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim.

Son düzenleme:

sahins2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Kadır taş
Herkese merhaba, 3 Ekimde açılacak okulum için bir laptopa ihtiyacım var. Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olduğum için de çok ihtiyacım olacağını düşünüyorum. Adam akıllı bir bütçeyi de denkleştirdiğim için önerilerinizi bekliyorum.

Kullanım amacı: Okul, office ve surfing üzerine, oyun için kullanmayacağım.

Bütçe: 15k'yı geçmemeye çalışıyorum ama süper fırsatı da kaçırmak istemem.

İstenen: Batarya olarak kullanım ömrü üzmesin, 2-3 yıl yazılım programlarında bana problem çıkarmasın.

Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.
adamın elinde oyuncu bilgisayarı varmış zaten nie ağır bişey alsınki hafif ergonomik bişey arıyor bence macbook veya huawein laptoplarına bakabilrsiniz 2. elde hatasız air m1 bulabilirsin o fiyata

Top Bottom