Neler Yeni

Yardım N11 Ürün İadesi Hakkında

Abdurrahman Avf

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar N11 den aldığım laptopumu iade etmek istiyorum fakat kutusunu açtım ve içine işletim sistemi kurdum, ürünü kargodan bu pazartesi almıştım yani ürünün üzerinden 7 gün geçti 15 gün koşulsuz iade kapsamına girer mi benim ürünüm

İade kapsamına girmiyorsa, birde şöyle bir durum var; laptop geldiği günden cuma akşamına kadar Freedos olarak kaldı, format yedikten sonra hoparlöründen cızırtı gelmeye başladı hiçbir kullanıcı hatasına maruz kalmamasına rağmen. bu durumda satıcıdan ne talep edebilirim iade talep edebilir miyim yada ürün yenileme yapabilir miyim lütfen yardım edin

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Arkadaşlar N11 den aldığım laptopumu iade etmek istiyorum fakat kutusunu açtım ve içine işletim sistemi kurdum, ürünü kargodan bu pazartesi almıştım yani ürünün üzerinden 7 gün geçti 15 gün koşulsuz iade kapsamına girer mi benim ürünüm

İade kapsamına girmiyorsa, birde şöyle bir durum var; laptop geldiği günden cuma akşamına kadar Freedos olarak kaldı, format yedikten sonra hoparlöründen cızırtı gelmeye başladı hiçbir kullanıcı hatasına maruz kalmamasına rağmen. bu durumda satıcıdan ne talep edebilirim iade talep edebilir miyim yada ürün yenileme yapabilir miyim lütfen yardım edin
Muhtemelen iade kabul etmezler, önce yetkili servis görsün derler. Ancak kanun kapsamında internetten alınan ürünlerde ilk 14 içinde iade imkanı var, THH'ye başvurursanız haklı görülürsünüz diye düşünüyorum.

Abdurrahman Avf

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Muhtemelen iade kabul etmezler, önce yetkili servis görsün derler. Ancak kanun kapsamında internetten alınan ürünlerde ilk 14 içinde iade imkanı var, THH'ye başvurursanız haklı görülürsünüz diye düşünüyorum.
normal bir şekilde iade talebi oluştursam kutusu açılmış, işletim sistemi kurulmuş diye kabul etmezler mi yoksa ilk 14 içinde iade kanunu diye kabul ederler mi, sence ne yaparlar

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
normal bir şekilde iade talebi oluştursam kutusu açılmış, işletim sistemi kurulmuş diye kabul etmezler mi yoksa ilk 14 içinde iade kanunu diye kabul ederler mi, sence ne yaparlar
Bu şekilde iadeyi kabul eden şu koskoca Türkiye'de 2 firma tanıyorum:
1) Apple Store
2) Amazon.com.tr

Geri kalanlar "biz kanun falan anlamayız, kullanılmış ürün 2. el üründür, iade alsak kimseye satamayız" politikasındadır. Siz normal prosedürü başlatın, iade reddi halinde THH'ye başvurun.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,474
İsim
Adem

Diğer arkadaş satıcıların yaptığını yazmış eğer uğraşmak istemiyorsan garantiye yolla geç

Yumuklu Sucurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
796
İsim
Alper
bende gitti gidiyordan aldım ve 15 gün içinde koşulsuz şartsız iade yazıyordu.Ama 10 gün sonra iade etmek istediğimde işler öyle olmadı.Resmi gazetede yayınlanan karara göre kutusu açılmış elektronik ürünler iade kapsamından çıkıyor gibisinden bir şey söyledi bana müşteri hizmetleri.Ama sitelerinde geçersiz durumlarda laptop dahil değildi ona rağmen kabul etmediler.Bu konuda saece amazon yardımcı oluyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,746
Üyeler
145,253
Son üye
Seedofchucky
Top Bottom