Neler Yeni

Ne yapmam gerekiyor???

MINDWIDE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
MINDWIDE
İyi forumlar. İşin içinden çıkamadığım için buraya yazabileceğimi düşündüm. Mesele tahmin edebileceğiniz gibi gönül işleri. Halihazırda fen lisesinde okuyan bir öğrenciyim. Geçen sene okula başladık ve bildiğiniz gibi uzaktan eğitim ile girdi döneme. Kısaltarak anlatmaya çalışacağım. Günün birinde dersten çıktıktan sonra sınıfımızdan bir kız bana o meşhur bol "n" içeren, "nasılsınn" tarzı bir mesaj yazdı. Bende yalan yok şaşırmıştım. Çünkü yeni okula başlamıştık ve kimse kimseyi tanımıyordu. Ondan sonra " teşekkürler, sen nasılsın" tarzı bir cevap verdim ve attığı mesajın beni şaşırttığını ekledim. O günden sonra uzun bir süre mesajlaştık (uzun bir süre diyorum çünkü inanın ki ne kadar zaman geçtiğinin farkında bile değildim). Kızla konuşmalarımız gayet güzel ilerliyordu. Her konudan konuşabiliyorduk, bilgisayar oyunları, tiyatro, günlük hayat (siyaset tarzı şeyler değil kesinlikle). Sonrasında ben yavaştan meseleyi anlamaya başladım. Sonuçta kimse kimseye boşuna yazmaz diye düşünüyordum. Ama bu farkındalık beni mesajlarımda farklı bir tutum sergilemeye itmedi. Hala normal konuşmaya devam ediyorduk. Aklıma takılan tek bir nokta vardı. Bu kız benim birkaç tanesi dışında hiç fotoğrafımı görmemişti. O günlerde sosyal medyayı da şu anki gibi aktif kullanmıyordum tabii. Neyse günün birinde bir fotoğraf paylaştı. Bende yanıt olarak aynen " hanımefendi güneşe meydan okumak olmuyor ama" yazdım. Karşılığında teşekkür etti ve devam ettik. ondan sonrasında ise ilk çatlak olarak nitelendirebileceğim bir şekilde 2/3 hafta konuşmadık. Ben de ısrarla yazmadım ve onun yazmasını bekledim. Beklediğim mesaj gelmeyince yazmaya karar verdim ve hal hatır sorup niçin uzun zamandır yazmadığını öğrenmeye çalıştım (insanların zor zamanlarının olabileceğinin ve bunları aşmanın zaman alabileceğinin farkındayım. Bu yüzden bir sorun olup olmadığını öğrenmeye çalıştım ve yardımım dokunacaksa yardımcı olmayı istiyordum) Mesajıma aldığım cevap ise yine bol tekrarlı bir " teşekkürlerrr qiquewdıervedeı" ve "sıra sendeydi" oldu. ( Burada sıradan kastettiği şey muhtemelen bir gün birimiz ertesi gün diğerimiz günaydın mesajı atıyordu. o olmalı) Sonra tabii ***** gibi bunu yedim (belki de gerçekten bunun için yazmamıştı. Sonuçta insan karşısındakinin nabzını yoklamak isteyebilir ama ben o davranışıma salaklık demeyi uygun görüyorum.) Ondan sonra bir süre daha devam ettik ve iletişimimiz kesilme noktasına geldi. Sonra sınıf atladık ve okullar açıldı. Okulda oyunlarda falan yanına gidiyordum ama aramızda konuşma geçmiyordu. Aklınızda belirmiştir belki, tipim 7/10 diyebilirim. O sıralarda konuşma sorunu yaşıyordum ve bunu şu an yeni yeni aşıyorum. Neyse sona gelelim. Biz kızla hiç konuşmadık gibi bir şey oldu. Sonra o diğer şubelerden bir çocukla konuşmaya başladı ama tek bir farkla. Artık okulda olduğumuz için doğal olarak herkes her şeyi görüyordu. O çocukla da 1-1.5 ay beraber dolaştılar ve sonra görüşmez oldular. Sebebini ise kız erkek sınıfça olduğumuz bir ortamda kız arkadaşlarımdan birinin sorması üzerine öğrendim. Söylediğine göre çocuğun ona negatif etki yapıyordu ve bundan dolayı ondan uzaklaşmıştı. Bunu söylerken ben de karşısındaydım ve kendim duydum. Şimdi size sorum, ben ne yapmalıyım? Unutmadan kız kesinlikle saçma hal ve hareketler içerisinde değil. Son zamanlarda sessiz ve soğuk. Diğer kız arkadaşlarımdan etrafındaki tüm arkadaşlarını kaybettiğini ve bu yüzden tüm teneffüslerde sadece bir tane arkadaşıyla gezdiğini öğrendim. Önerilerinize açığım

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,784
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Üzüldüm dostum.
Fen liseinde okuyan delikanlı bir çocuğa benziyorsun sınıfın ortamında iyidir.
Bence git konuş daha fazla acı çektirmeyin birbirinize.

MINDWIDE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
MINDWIDE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Üzüldüm dostum.
Fen liseinde okuyan delikanlı bir çocuğa benziyorsun sınıfın ortamında iyidir.
Bence git konuş daha fazla acı çektirmeyin birbirinize.
Teşekkür ederim hocam. Peki konuşmadan önce arayı biraz ısıtmak istiyorum. Ne yapabilirim, tavsiyeniz var mıdır?

Rulep

80+ Gold
Kısaltarak anlatmaya çalışacağım
iyi ki kısaltmışsın bu arada olayı anlamadım kızla konuşmak mı istiyorsun açılmak mı istiyorsun yoksa kızın seni sevip sevmediği konusunda emin mi değilsin anlamadım

MINDWIDE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
MINDWIDE
iyi ki kısaltmışsın bu arada olayı anlamadım kızla konuşmak mı istiyorsun açılmak mı istiyorsun yoksa kızın seni sevip sevmediği konusunda emin mi değilsin anlamadım
Burada belirttiğiniz durumlardan sadece belirsizliği ortadan kaldırmak istiyorum. Bunu nasıl yapabileceğim/ yaparsam değip değmeyeceği hakkındaki fikirlerinizi merak ediyorum

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,784
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Burada belirttiğiniz durumlardan sadece belirsizliği ortadan kaldırmak istiyorum. Bunu nasıl yapabileceğim/ yaparsam değip değmeyeceği hakkındaki fikirlerinizi merak ediyorum
Onunla vakit geçir dostum.
Isıtmak istiyorsan onunla takıl, soğuk davranıyorsa peşini bırakma eninde sonunda kıvama gelecektir.

MINDWIDE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
MINDWIDE
Onunla vakit geçir dostum.
Isıtmak istiyorsan onunla takıl, soğuk davranıyorsa peşini bırakma eninde sonunda kıvama gelecektir.
Peki nasıl tekrar konuşmaya başlayabilirim? Nasıl bir aksiyon alayım ki aramızda yeniden bir muhabbet oluşsun?

majorw0w

80+ Silver
Peki nasıl tekrar konuşmaya başlayabilirim? Nasıl bir aksiyon alayım ki aramızda yeniden bir muhabbet oluşsun?
Konuşmamani öneririm üniversite sınavına gireceksin ona hazırlan. Çıkmaya başladın diyelim ayrılmak durumunda kalsan o psikoloji ile iyi hazırlanacağını düşünmüyorum lisede duygular çabuk değişebiliyor. İyi bir üni kazan mesleğini eline al isteğin ile çık.

MINDWIDE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
MINDWIDE
Konuşmamani öneririm üniversite sınavına gireceksin ona hazırlan. Çıkmaya başladın diyelim ayrılmak durumunda kalsan o psikoloji ile iyi hazırlanacağını düşünmüyorum lisede duygular çabuk değişebiliyor. İyi bir üni kazan mesleğini eline al isteğin ile çık.
Anladım. öneriniz için teşekkürler. O defteri tekrar açma diyorsunuz yani?

majorw0w

80+ Silver
Anladım. öneriniz için teşekkürler. O defteri tekrar açma diyorsunuz yani?
Aynen açma kesinlikle. Önce hedefine ulas nasibinde varsa o kız illa önüne çıkar gene büyük tavsiyesi uyup uymamak sana kalmış çıkmak istese o 3 hafta illaki yazardı. Hiçbir şeyin garantisi yok.

MINDWIDE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
MINDWIDE
Aynen açma kesinlikle. Önce hedefine ulas nasibinde varsa o kız illa önüne çıkar gene büyük tavsiyesi uyup uymamak sana kalmış çıkmak istese o 3 hafta illaki yazardı. Hiçbir şeyin garantisi yok.
Dikkate alacağım. Teşekkürler.

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,784
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Sadece arkadaş olarak kal dostum.
ben o anlamda demek istemedim, siz daha çocuksunuz ve hormon yüzünden bu duygulardasınız gerçek bir şey değil pek.
Bu yüzden sınavlarına ve okula odaklan.
Ne demişler; Önce can sonra canan :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
917,001
Üyeler
142,202
Son üye
İos > Android
Top Bottom