Neler Yeni

Neden mi AMD ekran kartı alanlar parasını çöpe atmış oluyor

ısınmayı çözmüş olsa bile model sayısı çok az, belli başlı 3-5 marka harici hiçbir marka amdye kart üretmiyor sadece nvidia üretiyor örnek galax

kayıt olayını çözdülerse ne mutlu, 3 yıl önce karantina dönemleri bandicam ile arasında 15 fps fark oluşuyordu relive zamanları çok kötüydü

yine de hala nvidiadan üstün olmasını geçtim üç beş maddede yaklaşabilmiş, daha çok yol alması lazım.. en az 3 yıl geriden geliyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

birisi neden nvidia kart alayım diye konu açmış orada milletin beyni yıkanmasın diye açtım amd alacak varsa da almasın hazır sistemlerde aynı fiyata nvidialı modeller var
kıral 4070li hazır sistem nerede?

sabanozsu

80+
1- DRİVERİ VE YAZILIMI ÇOK KÖTÜ HEP SIKINTILI
2- DLSSYE RAKİP TEKNOLOJİSİ YOK FSR 3 BİLE 2 TANE OYUNDA ANCA VAR
3- REFLEX VE RAY TRACİNGİ NVİDİANIN YARISI KADAR BİLE İYİ DEĞİL
4- PATH TRACİNG DESTEKLEMİYOR YAPAY ZEKASI YOK
5- OYUNLARDAN BAN YEDİRTİYOR (CSGO ANTİLAG MEVZUSU)
6- DAHA ÇOK ISINIYOR VE MODELLERİ ÇOK AZ
7- 2. ELDE SATIŞINDA ANDROİD GİBİ HEMEN DEĞER KAYBEDİYOR
8- RENDER, PHOTOSHOP GİBİ ŞEYLERDE REZALET, NVİDİA 5 ADIM ÖNDE
9- SHADOWPLAY YOK, OYUN İÇİ KAYIT PERFORMANSI PEK İYİ DEĞİL FPS DÜŞÜRÜYOR
10- NVIDIA ANSEL, NVIDIA BROADCAST, NVIDIA STUDIO GIBI EKSTRA OZELLIKLERIN HICBIRI YOK

FİYAT KONUSU AÇANLAR GAMİNG GEN SİTESİNE GİRSİN 7700XT İLE 4070Lİ SİSTEMLERİN AYNI FİYAT OLDUĞUNU GÖRÜRLER. DAHA 1 AY ÖNCE 4070Lİ SİSTEMLER 25-28K ARASINA ÇIKIŞ YAPIYORDU DDR5 OLARAK. TEKLİ FİYATLARA BU KADAR TAKILMAYIN TEKLİ KART ALMA DEVRİ GEÇTİ HERKES HAZIR SİSTEM ALIYOR

SAYAMAYACAĞIM KADAR ÇOK DAHA FAZLA EKSİ VAR, NVİDİA HER TÜRLÜ TOKATLAR. 3 KURUŞ FAZLA OLSUN TAŞ GİBİ OLSUN
Dostum sana şöyle diyeyim kimse para basmıyor veya kimsenin maddi durumu kurtarmaya biliyor örneğin ben cuma günü kardeşime 47 bin liraya DDR 5 7800 xtli Ryzen 5 7600 lü (Geri kalan parçalar MSI sıvı soğutma dahil) sistem dizdim full + full monitör dahil Nvidia dizseydim sence bu fiyata dizebilirmiydim ? Soruyorum AMD nin seçilme sebebi fiyat performans. Nvidia premium hissettircem diye fiyatların içinden geçti. Kimse parasını çöpe atmış değil neye göre kime göre ? Bunun kararını sen verebiliyorsan demekki bu teknoloji işinden gram anlamıyorsun :)

batuu123

80+ Bronze
kıral 4070li hazır sistem nerede?
https://www.gaming.gen.tr/urun/3820...ite-16gb-ram-512gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ DDR4 30.5K
https://www.gaming.gen.tr/urun/3599...2gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ DDR5 34.5K

fiyatlar çok uygun bu arada 2 ay önce de bu civarlara satılıyordu 4070li sistemler ama o zaman dolar 4 lira düşüktü ayrıca 4070 modelleri 18 19k falandı şimdi 22k ortalama tekli olarak

Dostum sana şöyle diyeyim kimse para basmıyor veya kimsenin maddi durumu kurtarmaya biliyor örneğin ben cuma günü kardeşime 47 bin liraya DDR 5 7800 xtli Ryzen 5 7600 lü (Geri kalan parçalar MSI sıvı soğutma dahil) sistem dizdim full + full monitör dahil Nvidia dizseydim sence bu fiyata dizebilirmiydim ? Soruyorum AMD nin seçilme sebebi fiyat performans. Nvidia premium hissettircem diye fiyatların içinden geçti. Kimse parasını çöpe atmış değil neye göre kime göre ? Bunun kararını sen verebiliyorsan demekki bu teknoloji işinden gram anlamıyorsun :)
bak o kartın rakibi 4070ti normalde ama 4070 bile dlss 3.5 frame gen rtx falan açınca onunla aynı seviyeye ulaşıyor 34.5kya 4070li sistem 42.5kya da 4070ti li sistem satılıyor bunlara sıvı soğutma almana gerek yok 800 liralık soğutucu bile yeter ama diyelim ki aldın mesela 4070ti li sistem senin aldığından çok daha iyi olmasına rağmen 45kya gelir 2kya monitör bulamazsın belki ama daha iyi bir sistemin olmuş olurdu 4kya güzel monitörler var 1080p olarak senin monitörün ne bilmiyorum ama diyorsan ki 10klık 2k monitör alacağım o zaman da 34.5kya 4070li sistemi alıp 2kya sıvı soğutma alırdın yine ortalama 46500tlye falan kapatırdın mevzuyu :D yok diyorsan ki ben cyberpunk falan oynamam saf güçte basit oyunları oynarım dlss açmam frame gen açmam path tracing ray tracing kullanmam yayın yapmam render almam falan amd tam ona göre işte

sabanozsu

80+
https://www.gaming.gen.tr/urun/3820...ite-16gb-ram-512gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ DDR4 30.5K
https://www.gaming.gen.tr/urun/3599...2gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ DDR5 34.5K

fiyatlar çok uygun bu arada 2 ay önce de bu civarlara satılıyordu 4070li sistemler ama o zaman dolar 4 lira düşüktü ayrıca 4070 modelleri 18 19k falandı şimdi 22k ortalama tekli olarak

bak o kartın rakibi 4070ti normalde ama 4070 bile dlss 3.5 frame gen rtx falan açınca onunla aynı seviyeye ulaşıyor 34.5kya 4070li sistem 42.5kya da 4070ti li sistem satılıyor bunlara sıvı soğutma almana gerek yok 800 liralık soğutucu bile yeter ama diyelim ki aldın mesela 4070ti li sistem senin aldığından çok daha iyi olmasına rağmen 45kya gelir 2kya monitör bulamazsın belki ama daha iyi bir sistemin olmuş olurdu 4kya güzel monitörler var 1080p olarak senin monitörün ne bilmiyorum ama diyorsan ki 10klık 2k monitör alacağım o zaman da 34.5kya 4070li sistemi alıp 2kya sıvı soğutma alırdın yine ortalama 46500tlye falan kapatırdın mevzuyu :D yok diyorsan ki ben cyberpunk falan oynamam saf güçte basit oyunları oynarım dlss açmam frame gen açmam path tracing ray tracing kullanmam yayın yapmam render almam falan amd tam ona göre işte

Dostum attığın sistemlerin hepsine baktım daha önceden bunlar benim için çöp :) işimi gormuyor benim topladigim sistemin asıl fiyatı indirimsiz haliyle 57 bin lira civarı yapıyor ben yayinciyim ve o attiklarının hiçbirinin anakartı işimizi görmez 2 slot var ve 16 GB ramli hepsi benim topladigim sistem ise 32 GB ram 4 slot wifi destekli MSI pro b650 m wifi destekli 47 bin liraya bulamadım benim parçalarıma yakın bir sistem 4070li ve sıvı soğutmaya ne gerek var demişsin :) buna sadece güldüm kral birdahakine böyle iddali bir konu açtığında hani bir firma için ölüp bitmeye gerek yok. O attığın sistemler benim topladigim sistemin parça kalite olarak yanından dahi geçemez....

PowerXitinia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
sabri reis
AMD fiyat performans markasıdır

batuu123

80+ Bronze
Dostum attığın sistemlerin hepsine baktım daha önceden bunlar benim için çöp :) işimi gormuyor benim topladigim sistemin asıl fiyatı indirimsiz haliyle 57 bin lira civarı yapıyor ben yayinciyim ve o attiklarının hiçbirinin anakartı işimizi görmez 2 slot var ve 16 GB ramli hepsi benim topladigim sistem ise 32 GB ram 4 slot wifi destekli MSI pro b650 m wifi destekli 47 bin liraya bulamadım benim parçalarıma yakın bir sistem 4070li ve sıvı soğutmaya ne gerek var demişsin :) buna sadece güldüm kral birdahakine böyle iddali bir konu açtığında hani bir firma için ölüp bitmeye gerek yok. O attığın sistemler benim topladigim sistemin parça kalite olarak yanından dahi geçemez....
hocam sana uymuyorsa uymuyordur uyanı almışsın napalım ben genel kitle için konuşuyorum 7700xt fiyatına 4070li sistem varken gidip daha 7700xtli sistemi alan varsa aklına şaşarım :D

AMD fiyat performans markasıdır
tekli satışta öyle. hazır sistemlerde aynı fiyat

PowerXitinia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
sabri reis
hocam sana uymuyorsa uymuyordur uyanı almışsın napalım ben genel kitle için konuşuyorum 7700xt fiyatına 4070li sistem varken gidip daha 7700xtli sistemi alan varsa aklına şaşarım :D

Türkiye'de AMD mantıklı olabilir hocam diğer ülkeleri bilmem ama

En İyi Cevap
3

sabanozsu

80+

Kral kusra bakma ya birdahakine forum olarak alacağımız sistemlerde kesinlikle sana danışmadan asla ve asla sistem almicaz. AMD ve diğer ekran kartı firmaları yetkilileri ile konuşup firmaları kapattircaz adamlar ***** boşuna kart üretiyor . Tüm dünyaya Nvidia kullanmaları gerekmesini bildiren bir metin yayinlicaz paranızı çöpe atmayın diye.

freygasm

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
yusuf ecer
Konuda bilgi içeren herhangi bir şey olmamasına karşın amd kartlara daha sıcak çalışıyor demen ayrı bir gülünç geldi. Muhtemelen rx5xx serisinde kaldın. Cod warzoneda 36derece çalışan 6900xt gördü bu gözler :D Evet nvidianın rakibi yok bu kısım doğru, hatta giderek tekelleşiyor. Ama bak bunun kimseye faydası yok :D 4xxx serisi nvidia kartların hepsi overpriced, trde de ekonomi belli. Herkese babası nvidia 4090lı sistem dizmiyor maalesef. Kıt kanaat geçinip ufaktan bi oyun hobisi edinmiş biri bir karta 2kat ücret ödeme lüksüne sahip değil maalesef. Ha paran vardır, veya işin bilgisayardır o zaman kimse sana git 7900xtx al demez 4080-4090 dururken.

Top Bottom