Neler Yeni

Noctua NH-U12S 2.Fan kiti Takmak

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Nazmi Kaan
Dostlar selam, Noctua NH-U12S Bu kule tipi soğutucuyu almayı düşünüyorum. 2.Fan kitini ekstradan ekleyip satın alacağım ama nasıl takıldığı hakkında pek bir fikrim yok, çok zor bir işlem mi? ona göre tek fanlı modelini alacağım. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Dostlar selam, Noctua NH-U12S Bu kule tipi soğutucuyu almayı düşünüyorum. 2.Fan kitini ekstradan ekleyip satın alacağım ama nasıl takıldığı hakkında pek bir fikrim yok, çok zor bir işlem mi? ona göre tek fanlı modelini alacağım. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Ben daha önce bir çok kez kule tipi soğutucu taktım.Kullanım klavuzu yanında olmasa bile hangi parçanın hangi tip yuvaya otutman gerektiğine biliyorsan, dünyanın en kolay işi.

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Nazmi Kaan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben daha önce bir çok kez kule tipi soğutucu taktım.Kullanım klavuzu yanında olmasa bile hangi parçanın hangi tip yuvaya otutman gerektiğine biliyorsan, dünyanın en kolay işi.
Yani bilgisayardan anlarım kasamın montajı vs tek başıma halletim ama daha önce hiç fan montajı yapmadığım için pek bilgim yok

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Yani bilgisayardan anlarım kasamın montajı vs tek başıma halletim ama daha önce hiç fan montajı yapmadığım için pek bilgim yok
Kankam ben ilk aldığımda kurmam 3 dakkamı almıştı. Yaparsın sen, çerez senin için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kankam sen hangi parçanın nereye takılacağından emin ol, tak gitsin, zaten anlıyorsun nereye takacağını.

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Nazmi Kaan
Kankam ben ilk aldığımda kurmam 3 dakkamı almıştı. Yaparsın sen, çerez senin için.

Kankam sen hangi parçanın nereye takılacağından emin ol, tak gitsin, zaten anlıyorsun nereye takacağını.
Teşekkür ederim o zaman siparişi bu şekilde veriyorum, doğru mudur?
1683649362808.png

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Nazmi Kaan

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Ömürlük almayı düşündüğüm alabilirim arasında ne kadar performans farkı olur? bir de çift fanlı mı bu model?
Kankam çift fanlı da biraz büyük, kasana sığacağından emin olsan süper olur, perfrormans olarak en iyi hava soğutma şu an diyebilirim.

Seninki mor olan, sağda diğer soğutucular.

Ekler

• Hardware Canucks - These are the Best CPU Air Coolers Right Now [HgGaEZjb5Ls - 1092x546 - 8m39s].png
    Hardware Canucks - These are the Best CPU Air Coolers Right Now [HgGaEZjb5Ls - 1092x546 - 8m39s].png
    575.5 KB · Hit: 39

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Nazmi Kaan
Kankam çift fanlı da biraz büyük, kasana sığacağından emin olsan süper olur, perfrormans olarak en iyi hava soğutma şu an diyebilirim.

Seninki mor olan, sağda diğer soğutucular.
Kasam aşırı dandik, şuan internette araştırınca bile bulamıyorum modelini vs. sığıp sığmayacağını nasıl öğrenebilirim? yanlamasına uzunluğunu ölçmem gerekiyor galiba. Kasanın Linki

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Kasam aşırı dandik, şuan internette araştırınca bile bulamıyorum modelini vs. sığıp sığmayacağını nasıl öğrenebilirim? ölçmem gerekiyor galiba yanlamasına uzunluğunu
Kankam vallaha bunun belli veya kesin bir yöntemi yok, bence direk al, en kötü kasanın yanını açarsın yeni kasa alana kadar (değiştireceğini var sayıyorum) onun dışında eğer değiştirmeyi planlamıyorsan ölçülerini al ve bunun ölçüleri ile karşılaştır. Çünkü bunda 140mm fanlar kullanılıyor ve bunlar dünyanın en iyi fanlarından, üzerine ayı gibi bir blok var.

Bu arada yurt dışından bunu da alabilirsin istersen. Seçenek sunmuş olayim, noctua ile yarışabilen bir soğutucu. Ben pek güvenmedim ama söyleyeyim.

nazmy6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Nazmi Kaan
Kankam vallaha bunun belli veya kesin bir yöntemi yok, bence direk al, en kötü kasanın yanını açarsın yeni kasa alana kadar (değiştireceğini var sayıyorum) onun dışında eğer değiştirmeyi planlamıyorsan ölçülerini al ve bunun ölçüleri ile karşılaştır. Çünkü bunda 140mm fanlar kullanılıyor ve bunlar dünyanın en iyi fanlarından, üzerine ayı gibi bir blok var.

Bu arada yurt dışından bunu da alabilirsin istersen. Seçenek sunmuş olayim, noctua ile yarışabilen bir soğutucu. Ben pek güvenmedim ama söyleyeyim.
Noctua hakkında çok fazla olumlu yorum gördüm attığınız modeli alacağım ama önce bir kasamı ölçmeliyim, tam olarak doğru ölçümü nasıl yapabilirim? yani işlemciden Ram'e doğru mu yoksa ekran kartına doğru mu ölçeyim?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,930
Üyeler
141,364
Son üye
MrCappa
Top Bottom