Neler Yeni

Çözüldü✓ Nvidia GTX 1660 Super Ekran Karti Driver Kurma Sorunu

Serhat ''FurBauZz''

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
694
İsim
Serhat Akdemir
1660 super ekran kartına eylül'den itibaren olan hiçbir driverı kuramıyorum. Geforce experience kullanıp sürekli ordan güncelliyordum. Bilgisayarda da driver işini aksattım uzun bir süre. Geçtiğimiz haftalarda experience'a girip baktım driver gelmiş, dedim kurayım başarısız hatası alıyorum. Şuan tekrar deniyorum yine aynı hatayı alıyorum. Experience'ı kaldırıp kurmayı denedim olmadı, daha eski sürümleri kurmaya çalıştım olmadı, ddu ile eski driverı sildim tekrar kurmaya çalıştım yine olmadı sürekli kurulum başarısız hatası veriyor yok mu bu sorunun çözümü araştırıyorum; yabancı bir youtube kanalı daha eski bir geforce experience sürümü kurup yapmış denedim olmadı. Geforce experience' sildim tekrar kurmaya çalışıyorum onuda kurarken hata alıyorum.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Murat Cemal
kartla minning yapıldı mı?

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Murat Cemal
aygıt yöneticisine bir bakın yanında ünlem vs. var mı? ddu ile sürücüyü kökten kaldırıp temiz kurulum yapın birde

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,010
İsim
Sinan Aba
1660 super ekran kartına eylül'den itibaren olan hiçbir driverı kuramıyorum. Geforce experience kullanıp sürekli ordan güncelliyordum. Bilgisayarda da driver işini aksattım uzun bir süre. Geçtiğimiz haftalarda experience'a girip baktım driver gelmiş, dedim kurayım başarısız hatası alıyorum. Şuan tekrar deniyorum yine aynı hatayı alıyorum. Experience'ı kaldırıp kurmayı denedim olmadı, daha eski sürümleri kurmaya çalıştım olmadı, ddu ile eski driverı sildim tekrar kurmaya çalıştım yine olmadı sürekli kurulum başarısız hatası veriyor yok mu bu sorunun çözümü araştırıyorum; yabancı bir youtube kanalı daha eski bir geforce experience sürümü kurup yapmış denedim olmadı. Geforce experience' sildim tekrar kurmaya çalışıyorum onuda kurarken hata alıyorum.
Eski sürüm driver kur dostum. Yeni sürüm istiyorsan da bı format at bence

Serhat ''FurBauZz''

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
694
İsim
Serhat Akdemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eski sürüm driver kur dostum. Yeni sürüm istiyorsan da bı format at bence
Yazdığım yazıda eski sürüm dahi kuramadığımı belirttim hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

aygıt yöneticisine bir bakın yanında ünlem vs. var mı? ddu ile sürücüyü kökten kaldırıp temiz kurulum yapın birde
DDU ile kaldırdım eski sürücüleri, aygıt yöneticisinde yanında ünlem var.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Murat Cemal
aygıt yöneticisi>görüntü bağdaştırıcıları>gtx 1660 super olan yerde eğer ünlem varsa geçmiş olsun karta müdahale gerekli. nvdia kartlarda genelde böyle bir arıza oluyor. bu kartlarla madenciliğin içinden geçildi. siz yapmadığınızı belirttiniz ama 2. el aldıysanız ve yapıldıysa ya da kartın sıcaklıkları aşırı yükselip düştüyse bu gibi sorunlarla karşılaşılıyor genelde. üstüne tıklayın arıza kodunu araştırın.
ayrıca bizimlede paylaşın.
genelde kod 43 oluyor mesela

Serhat ''FurBauZz''

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
694
İsim
Serhat Akdemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
aygıt yöneticisi>görüntü bağdaştırıcıları>gtx 1660 super olan yerde eğer ünlem varsa geçmiş olsun karta müdahale gerekli. nvdia kartlarda genelde böyle bir arıza oluyor. bu kartlarla madenciliğin içinden geçildi. siz yapmadığınızı belirttiniz ama 2. aldıysanız ve yapıldıysa ya da kartın sıcaklıkları aşırı yükselip düştüyse bu gibi sorunlarla karşılaşılıyor genelde. üstüne tıklayın arıza kodunu araştırın.

Sistemi 2020'de sıfır olarak gamegarajdan aldım bugüne kadar hiçbir sorun yoktu normalde de sorun yoktu driver kurmaya çalışırken sorun yaşadım sadece.

aygıt yöneticisi>görüntü bağdaştırıcıları>gtx 1660 super olan yerde eğer ünlem varsa geçmiş olsun karta müdahale gerekli. nvdia kartlarda genelde böyle bir arıza oluyor. bu kartlarla madenciliğin içinden geçildi. siz yapmadığınızı belirttiniz ama 2. el aldıysanız ve yapıldıysa ya da kartın sıcaklıkları aşırı yükselip düştüyse bu gibi sorunlarla karşılaşılıyor genelde. üstüne tıklayın arıza kodunu araştırın.
genelde kod 43 oluyor mesela

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    12.7 KB · Hit: 25

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Murat Cemal
Sistemi 2020'de sıfır olarak gamegarajdan aldım bugüne kadar hiçbir sorun yoktu normalde de sorun yoktu driver kurmaya çalışırken sorun yaşadım sadece.
hocam varsa garantiye gönderin, yoksa kartı kasadan sökün silgi ile sarı kısımlarını yavaşça silin iz kalmasın ve üstteki dirençlere zarar vermeyin. kartın tozunu alın temizleyin geri takın. olmazsa sarı siteden kart bakmaya başlayın. mesuliyet kabul etmem dikkat edin.

sürücüyü yeniden yükle dediniz mi?

Serhat ''FurBauZz''

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
694
İsim
Serhat Akdemir
hocam varsa garantiye gönderin, yoksa kartı kasadan sökün silgi ile sarı kısımlarını yavaşça silin iz kalmasın ve üstteki dirençlere zarar vermeyin. kartın tozunu alın temizleyin geri takın. olmazsa sarı siteden kart bakmaya başlayın. mesuliyet kabul etmem dikkat edin.

sürücüyü yeniden yükle dediniz mi?
Nereden bahsediyorsunuz hocam sürücüyü yükleyebileceğimi düşündüğüm heryere girip sürücü yüklemye çalıştım, siz nereyi söylüyorsunuz?

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Murat Cemal
Nereden bahsediyorsunuz hocam sürücüyü yükleyebileceğimi düşündüğüm heryere girip sürücü yüklemye çalıştım, siz nereyi söylüyorsunuz?
indirdiğin güncel sürücüyü masa üstüne at, fotoğrafta görünen yerden sürücüyü yeniden yükle ibaresine tıkla elle dosya seçmeni isterse masa üstündeki güncel driver'i seç.

Serhat ''FurBauZz''

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
694
İsim
Serhat Akdemir
indirdiğin güncel sürücüyü masa üstüne at, fotoğrafta görünen yerden sürücüyü yeniden yükle ibaresine tıkla elle dosya seçmeni isterse masa üstündeki güncel driver'i seç.
Deniyorum hocam ben seç diyince dosya bulunmadı diyor, kendin ara bul diyince hata veriyor kurulamadı diye.

Aygıt Yöneticisinde cihazı devre dışı bırak desem bir sorun olur mu hocam?

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Murat Cemal
Deniyorum hocam ben seç diyince dosya bulunmadı diyor, kendin ara bul diyince hata veriyor kurulamadı diye.
alttaki çözümü deneyebilirsiniz, dikkat edin meshuliyet kabul etmem. 3 yıllık bir sistem olduğundan kir toz da buna sebep olabilir, bir arızada olabilir. kesin olarak güvenilir bir tamirciye gidin.

Aygıt Yöneticisinde cihazı devre dışı bırak desem bir sorun olur mu hocam?
yazılımsal olarak yapabileceğiniz hiçbir şey yok gibi görünüyor. zaten sürücüyü kaldırmasaydınız büyük ihtimalle kart bi gün siyah ekranda kalacaktı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,956
Üyeler
141,373
Son üye
muhammet00.
Top Bottom