Neler Yeni

Çözüldü✓ NVME M2 SSD'nin hızı vadedilen hızdan yüksek çıktı.

Ürün elime bu gün geçti içine kurulum yapmadan boş olarak crystal disk markta teste soktum ve 3500/3100MB/s değerleri çıktı. Fazla fark olmasının sebebi nedir? Uzun vadede kullanımda hızı düşecektir diye yorumladım.

Elimdeki ürün:

Apacer AS2280P4 512GB 2100/1500MB/s NVMe PCIe Gen3x4 M.2 SSD Disk (AP512GAS2280P4-1)​

Strangersupuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Omer Faruk
Boş olduğu için veri aktarımı 3. bir dosyadan etkilenmiyor, bir tane yüksek boyutlu dosya indirdikten sonra vaadedilen hıza yakın bir değere düşecektir.
SSD'lerin hepsinde durum böyle.

PurpleWebb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
Deniz Duran
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Oyunları, Bilgisayar Donanımları, Yazılım-Programlama, Kitap Okumak vs.
Ben şanslısınız olarak yorumladım. :) Vaad ettiğinden daha hızlı çıktı diye şüphelenip şikayetçi olanı da ilk kez görüyorum. :D Benim SSD ler de 3500/2500 diyordu vaad ettiği hiza ama 3700/2800 hız alıyorum içi dolu olduğu halde ve 1 senedir kullanıyorum SSD leri. Elbette zamanla kullanıldıkça performansı ve sağlığı düşecektir. Hiçbir teknolojik alet ömürlük olmaz maalesef. Keyfini çıkarın derim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben şanslısınız olarak yorumladım. :) Vaad ettiğinden daha hızlı çıktı diye şüphelenip şikayetçi olanı da ilk kez görüyorum. :D Benim SSD ler de 3500/2500 diyordu vaad ettiği hiza ama 3700/2800 hız alıyorum içi dolu olduğu halde ve 1 senedir kullanıyorum SSD leri. Elbette zamanla kullanıldıkça performansı ve sağlığı düşecektir. Hiçbir teknolojik alet ömürlük olmaz maalesef. Keyfini çıkarın derim.
Şikayet etmiyorum yanlış anlaşılmasın. Ürün bilgilerinde yazan hız ile test hızları arasında çok fark var sebebini merak ettim sadece :). Bende yaklaşık 1400MB/sn hız farkı var sizde ise 200MB/sn, o yüzden. Uzun yıllar götürür diye düşünüyorum baya araştırma yaparak aldım. Teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Boş olduğu için veri aktarımı 3. bir dosyadan etkilenmiyor, bir tane yüksek boyutlu dosya indirdikten sonra vaadedilen hıza yakın bir değere düşecektir.
SSD'lerin hepsinde durum böyle.
Evet mantıklı dediğiniz gibi olucaktır öyleyse teşekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,160
Üyeler
140,783
Son üye
Monitörcü
Top Bottom