Neler Yeni

Obez sayılıyor muyum?

Flowy*

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
529
İsim
Ahmet Emir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon Önerileri , Toplama pc , Ekran Kartı voltajı
16 yaşındayım boyum 173 95 kiloyum obezmiyim

xthepatates

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
201
İsim
Yiğit Arık
ben çok şeker kullanan birisiyim full kessem 1 ayda kaç kilo veririm?
Şeker kesmekle kilo veremezsin. Kalori açığı yapman lazım. Veya tam kalorini alıp çok aktif olman lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

5-6 kilo verebilirsin muhtemelen ama kardiyo önemli günde 7000 adım kafi ben daha çok yürürüm dersen 15000 adım atabilirsin
Hocam allah aşkına 6 kilo 42000 kalori yapar. Birde bunu 30 a bölersek günlük 1400 kalori yapar. Bunun içinde hergün düzenli olarak 120 küp şekere eşit şeker tüketmesi lazım. Sürreal rakamlarla başlarsa hayal kırıklığına uğrar. Yapman gereken şey (bence) bir şey yemeden/almadan önce acaba diye kendine sormak ve hareketli olmak. Bu sayede eğer yeteri kadar her birini uygularsan ilk aylar 4-5 kilo sonrasında git gide 1-2 kilo sonrasındada kilonu korumaya devam edersin. Bu 1-2 ayda olacak bir şey değil. Hem sağlık açısından da çok daha zararlı.

Flowy*

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
529
İsim
Ahmet Emir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon Önerileri , Toplama pc , Ekran Kartı voltajı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şeker kullanmayı bırak. Hareketsiz yaşıyorum sayılır ama ona rağmen sırf normal cola'dan zero'ya geçtim diye kilo verebildim. Abur cuburu da kestim. Çok nadir ye bunları.

Suriyeli Eşek_31

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Mete
Şeker kesmekle kilo veremezsin. Kalori açığı yapman lazım. Veya tam kalorini alıp çok aktif olman lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam allah aşkına 6 kilo 42000 kalori yapar. Birde bunu 30 a bölersek günlük 1400 kalori yapar. Bunun içinde hergün düzenli olarak 120 küp şekere eşit şeker tüketmesi lazım. Sürreal rakamlarla başlarsa hayal kırıklığına uğrar. Yapman gereken şey (bence) bir şey yemeden/almadan önce acaba diye kendine sormak ve hareketli olmak. Bu sayede eğer yeteri kadar her birini uygularsan ilk aylar 4-5 kilo sonrasında git gide 1-2 kilo sonrasındada kilonu korumaya devam edersin. Bu 1-2 ayda olacak bir şey değil. Hem sağlık açısından da çok daha zararlı.
Çok kullanıyorum diyor basit bir kahvede bile 4-5 küp şeker olduğunu varsayarsak 120 küp şeker olmasada ona yakın miktarda tüketiyor olabilir

xthepatates

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
201
İsim
Yiğit Arık
Ben yüzmeye felan girmeyi düşünüyordum da oda olur

Yüzmeye gitmeyi düşünüyorum o verdirirmi?
Yüzmek çok sağlıklıdır ve vücudunun neredeyse heryerini kullandığın için çok kalori harcarsın fakat sadece yüzmek seni bir yerden sonra sıkabilir. Bunun yanında güzel bir yürüyüş yapmak, biyere giderken otobüs/araba yerine yürümek veya bisiklet sürmek gibi şeyleride ekleyebilirsin. Lifli besin tüketmek önemlidir. Lifli besinler zor sindirildiği için hem seni uzun süre tok tutar hemde sindirilirken zaten alacağın kalorinin %10-20 si harcanır.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,098
İsim
Kürşat

xthepatates

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
201
İsim
Yiğit Arık
16 yaşındayım boyum 173 95 kiloyum obezmiyim
Eğerki paran varsa güzel bir akıllı saat alabilirsin. Bu hem seni motive eder hem ortalama az bir sapma payıyla ne kadar kalori harcadığını, kaç adım attığını, vs. Vs. Gösterir.

semre57

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Emre Ağan
Şekeri "KOMPLE" kes, ekmeği komple kes geri kalan şekilde hayatına devam et, tecrübem var bu konuda, 3 ayda 95'den 78'e düşmüştüm bundan 2 - 2.5 sene önce ancak çok iyi irade gerekiyor zira şekeri ve ekmeği komple kes derken şaka yapmıyorum. 20 bin adım attığım akşamı eve geldiğimde künefe vardı, 1 gram şerbet dahi sürmedim ağzıma, tüm yemekleri ekmeksiz doyana kadar yedim vesaire. Yani sağlam irade şart ama başarınca çok rahat yiyorsun her şeyi. Çok rahat da olmamak lazım tabi şimdi boyum 1.90'a ulaştı kilom da 90, ben de kilolu sayılırım zayıflamak için sağlam bir diyete gireceğim.

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Eren
Şekeri "KOMPLE" kes, ekmeği komple kes geri kalan şekilde hayatına devam et, tecrübem var bu konuda, 3 ayda 95'den 78'e düşmüştüm bundan 2 - 2.5 sene önce ancak çok iyi irade gerekiyor zira şekeri ve ekmeği komple kes derken şaka yapmıyorum. 20 bin adım attığım akşamı eve geldiğimde künefe vardı, 1 gram şerbet dahi sürmedim ağzıma, tüm yemekleri ekmeksiz doyana kadar yedim vesaire. Yani sağlam irade şart ama başarınca çok rahat yiyorsun her şeyi. Çok rahat da olmamak lazım tabi şimdi boyum 1.90'a ulaştı kilom da 90, ben de kilolu sayılırım zayıflamak için sağlam bir diyete gireceğim.
ben çok şeker kullanan birisiyim full kessem 1 ayda kaç kilo veririm?
İkinizede cevap olarak yazmak istedim bir şekeri birden keseyim diye bişe yok heleki çok kullanıyorsa belli miktarda bağımlılık vardır o yüzden yavaş yavaş azaltılmalı yoksa pes edebilir. 1 ayda olacak iş değil adam akıllı yapman lazım istemeyi herkes yapar önemli olan onun için harekete geçmektir 3-5(veya daha fazla) kilo vereyim sonra yeter kafasındaysa bu bi çözüm değil ertelemedir. Başlayacaksan asla bırakma tavsiyemdir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,473
Üyeler
141,584
Son üye
Jormungandr
Top Bottom