Neler Yeni

Öğrenci için küçük yatırımlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
512
İsim
Paşadöner
Arkadaşlar öğrenciyim bazen 500 TL elime para geçiyor bu parayı nasıl degerlendirebilirim mesala halka arz diyorlar küçük yatırım için ama nasıl işliyor para kaybetme riski varmı halka arz da olmasına gerek yok legal herhangi küçük daha az riskle ne yapabilirim para çar cur olmasın en azından

Whattyu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
dolar/euro, altın(ki şuan en karlılardan biri) bunlar seçimden sonra uçar bence ama ytd

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,135
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Arkadaşlar öğrenciyim bazen 500 TL elime para geçiyor bu parayı nasıl degerlendirebilirim mesala halka arz diyorlar küçük yatırım için ama nasıl işliyor para kaybetme riski varmı halka arz da olmasına gerek yok legal herhangi küçük daha az riskle ne yapabilirim para çar cur olmasın en azından
Yapacağın her yatırımın riski vardır risk olmadan kazanç olmaz

hid_ibrahim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Halil İbrahim
İlgilendiği Kategoriler
Borsa
halka arza girebilirsin en son halka arza attığım 210 TL şuanda 860 TL oldu kar yüzdesi %309 yani 4 kattan fazla. bunun dışında batmayacak bir şirketten hisse alıp unutabilirsin. THY Ford Otosan veya Koç Holding gibi hisseleri örnek verebilirm. ytd. alıp unutma genelde dolar veya alabileceğin başka bir currency'den daha fazla para kazandırıyor. bu yüzden ben bistte güvendiğin bir kağıttan birkaç tane alabilirsin diye düşünüyorum

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,135
İsim
Emre
Discord
necromancerr
halka arza girebilirsin en son halka arza attığım 210 TL şuanda 860 TL oldu kar yüzdesi %309 yani 4 kattan fazla. bunun dışında batmayacak bir şirketten hisse alıp unutabilirsin. THY Ford Otosan veya Koç Holding gibi hisseleri örnek verebilirm. ytd. alıp unutma genelde dolar veya alabileceğin başka bir currency'den daha fazla para kazandırıyor. bu yüzden ben bistte güvendiğin bir kağıttan birkaç tane alabilirsin diye düşünüyorum
Gayet doğru açıklamışsınız hocam Ford uçtu gitti 1057 TL ne en son 900 TL idi ben aldığımda

hid_ibrahim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
232
İsim
Halil İbrahim
İlgilendiği Kategoriler
Borsa
halka arz her zaman olan bişey değil sana vereceğim taktik ise şudur: batmayacak hisseyi alırsın, bir halka arz çıkar ve halka arz olacak şirket hoşuna giderse maksimum kişi başı düşecek pay kadar satarsın, halka arzdan çıkman gerektiğinde çıkıp, batmayacak şirkete geri dönersin. bunlar hiç zamanını almayacak şeyler. birkaç kez yapıp elin alıştıktan sonra yapacağın 10 dakikalık işlem 5 günde 5 bin TL kazandırabilir. ytd
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gayet doğru açıklamışsınız hocam Ford uçtu gitti 1057 TL ne en son 900 TL idi ben aldığımda
teşekkürler hocam. tabii ki fordumuzu aldık zamanında, maliyetimiz 880 :)

Rrom

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Kağan Göktürk
Bir şey sormak istiyorum bu Ford otosan gibi şirketlerin hisselerini nerden veya nasıl alabilirim?

Mehmet Karahanlı

80+ Bronze
Borsaya giriyorsanız alın unutun lafını çok duyarız ancak aldığımız uzun vade hisselerin en azından haftada bir teknik ve temel analizini yapmalıyız.
Yukarıda dolar/euro ve altın yatırımı yap diyen arkadaş olmuş ona şu soruyu sormak istiyorum kısa vadede bu dediklerinizinden ne kadar kazanmayı planlıyorsunuz :D
Halka arzlara katılmanı tavsiye ederim borsanın açılışında halka arz olan şirketin tavandaki lotlarını izle ve el değiştirme oranlarını sürekli kontrol et benim için halka arzda el değiştirme oranı yüzde 30 dan fazla olan hissenin satılma vakti gelmiştir.
Bir şey sormak istiyorum bu Ford otosan gibi şirketlerin hisselerini nerden veya nasıl alabilirim?
Çoğu bankanın hisse al ve sat bölümü bulunuyor.

edit
Yatırım yapacağın para kesinlikle boştaki paran olmalı kredi çekip hisse al sat yapan tipler var kafalarınca yatırım yapıp para kazandıklarını sanıyorlar ama yaptıkları kumardan başka bir sey değil.

Son düzenleme:

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
791
İsim
Berat fatih
yaw halk arz bor şeker aldım 20 TL uçtu 600 oldu çekmedim artar diye ertesi gün girdim 300 olmuştu şimdi tekradna 600 olmasını beklıom lol

• Beğen
Reaksiyonlar: Rrom

MAH0A

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
Mahmut Taplamacıoğlu
Öğrenci isen o para sana lazım olabilir her an o yüzden çok önermiyorum açıkçası. Yine de risk sana ait.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,135
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Öğrenci isen o para sana lazım olabilir her an o yüzden çok önermiyorum açıkçası. Yine de risk sana ait.
Parayı unutucaksa almalı yoksa hiç girmemeli ihtiyacı olan parayla

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,792
Üyeler
143,019
Son üye
farslab
Top Bottom