Neler Yeni

Öğretmenim ile kavga ettim ne yapacağım

Obito Uchiha

80+ Silver
Biraz zorlamışsın ama artık geri dönüşü yok, mahcupluğunu belli edersen o da anlayışla karşılayacaktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öğretmene saygısızlık yapmışsın. Özür de dilemişsin aferim ama adamı bi sal artık

Örnek not isteme merasimi nasıl olmalıdır:
Alıntıyı görüntüle

Dersi de geçemedim btw
Bu dönem matematik öğretmenim ile konuşmam böyle olacak galiba.

SemihÖzdoğdu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
688
İsim
Semih
Dostum çok gereksiz uzatmışsın yahu. Sadece özürünü dileyip geçsen sorun çözülürdü belki bazen insafa geliyorlar mahçupluğunu anlayıp. Çok fazla sıkmışsın.

naberr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
naber
sözlü hoca ortalama vermis zaten bosa tiribe girmişsin hoca senin gibi bir cok ogrenciyle tartismistir fazla kafasina takmaz merak etme.
bu tur bir durumu onemsicek hoca olmaz 1. gun soylensede 2. gun unutur

Coolpanda

80+ Silver
Neden, hoca kim oluyor ki? Bize kattığı yararlı şeyler yok. Hocaya istediğin gibi mesaj atabilirsin. Hocanın yaptığı ayıpsa ayıp diyebilirsin. Seni gerçekten egiten kişiye saygısızlık yapamazsın. Ufacık şeye "notusu düşüreceğim" diye tepki verenlere saygi yok! Durumu normalleştirmeyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Mustafa Açıkgöz
Harbiden hoca sizle uğraşmak zorunda değil kendin kaşınmışsın

rıza baba

80+ Bronze
70 yine iyi matematikçi bana 50 verdi

SefaBaba

80+ Silver
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,032
İsim
Safa Uyğun
Biz hocalarla yumruk yumruğa girişiyorduk bişe olmuyordu :D
Bu biraz boş mesele kalmışta olum hocayla niye sözlü konusunda kavga eder bi insan.

KaganKK06

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,785
İsim
Kgn
Hoca doğru söylemiş böyle bir şekilde başlanmaz ve hoca bence istediğini vermekte haklı.Ders içi aktiflik,derse katılma filan bunlara bakılıyor.Çok fazla uğraşma yoksa daha kötü olacak gibi.2 yıl sonra görsen bile umursamayacaksın belki okul bitince.Bende 10.sınıfta Matematikten notumu iyi yükselttiğimden dolayı hoca bana kopyacı muamelesi yaptı ve ortalamamı bile azds olsa düşürür (57-94---70-75) hocaya aşırı sinirlenmiştimki anlatamam.Ama boşa uğraşmamanı öğrenirim belki hocaya böyle bir üslupla yazdın diye bakamayacaksın belki.Boşver gitsin ve bence böyle konuşma.

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,250
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Ben öğretmen olsaydım öğrencimin benle wp üzerinde böyle konuşması hoşuma gitmezdi açıkçası ama hocan da fazla egoist be kardeşim.

Kangalll

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
Kangal Kangaoğlu
Öğretmene böyle mesaj atılmaz, öğrencilerin böyle davranmasının sebebi öğretmenlerin öğrenciyle çok samimi olmasından kaynaklanıyor, öğrenci de bunları diyecek yüzü bulabiliyor. Umarım sana ders olur.

Evil Belief

80+ Platinum
En İyi Cevap
10
Neden, hoca kim oluyor ki? Bize kattığı yararlı şeyler yok. Hocaya istediğin gibi mesaj atabilirsin. Hocanın yaptığı ayıpsa ayıp diyebilirsin. Seni gerçekten egiten kişiye saygısızlık yapamazsın. Ufacık şeye "notusu düşüreceğim" diye tepki verenlere saygi yok! Durumu normalleştirmeyin.
Anlattığın senaryo kendin için geçerli olabilir. Bu arkadaş aldığı sözlü notunu beğenmemiş, "ayıp, böyle not mu verilir?" şeklinde bir mesaj atıyor. Bir hocaya öyle bir üslupla konuşulmaz. Arkadaş kendince enseye şaplak olmanın kendisine sağladığını düşündüğü samimiyetle "ayıp" kelimesini kullanmış, zaten sonra da pişman olmuş. Bence siz saygısızlığı normalleştirmeyin. Askerde üstümüze, iş yerinde amirimize, okulda öğretmenimize saygı duymakla mükellefiz. Sevmezsin o başka.

majorw0w

80+ Silver
Anlattığın senaryo kendin için geçerli olabilir. Bu arkadaş aldığı sözlü notunu beğenmemiş, "ayıp, böyle not mu verilir?" şeklinde bir mesaj atıyor. Bir hocaya öyle bir üslupla konuşulmaz. Arkadaş kendince enseye şaplak olmanın kendisine sağladığını düşündüğü samimiyetle "ayıp" kelimesini kullanmış, zaten sonra da pişman olmuş. Bence siz saygısızlığı normalleştirmeyin. Askerde üstümüze, iş yerinde amirimize, okulda öğretmenimize saygı duymakla mükellefiz. Sevmezsin o başka.
Eskiden saygı vardı hocanın yüzüne bakamıyorduk şimdi saygı kalmamış maalesef. Nasıl bu kadar rahat konuşabiliniyor anlamıyorum gerçi şimdiki öğretmenlerde o ağırlık yok gene de böyle konuşulmaz. O ağırlığı öğretmen verecek kendini sevdirecek çizgiyi bozmayacak yoksa böyle abuk subuk kafa ütülenir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,117
Üyeler
152,616
Son üye
Kemal2323323
Top Bottom