Neler Yeni

Ölü piksel mi, toz mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berke
Selam vatan bilgisayardan 3-4 gün önce 2K 27 inç monitör aldım. Orda test yapmamıza rağmen, (fark etmedik) evde dikkatlice baktığımda şöyle bir şey fark ettim. Ölü piksel mi toz mu anlayamıyorum açıkçası. Kendi gözümle gördüğümde ölü piksel gibi gözüküyor ama kamerayla çekip zoomladığımda 1 piksel yer kaplamadığını görüyorum. Yardım edebilir misiniz (Siyah renkte kesinlikle gözükmüyor)

Ekler

• unnamed (1).jpg
    unnamed (1).jpg
    1.8 MB · Hit: 96
  • unnamed (2).jpg
    unnamed (2).jpg
    1.1 MB · Hit: 100
  • unnamed (3).jpg
    unnamed (3).jpg
    1.8 MB · Hit: 95
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berke
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
valla yeni aldığım için gözüme çarpıyor, hafif ıslak bezle sil tarzı şeyler gördüm veya hafif baskı ile düşüyor diyen gördüm ama ölü piksel de olabilir diye düşünüyorum bilgili biri söyleyebilirse iyi olur

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,114
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Selam vatan bilgisayardan 3-4 gün önce 2K 27 inç monitör aldım. Orda test yapmamıza rağmen, (fark etmedik) evde dikkatlice baktığımda şöyle bir şey fark ettim. Ölü piksel mi toz mu anlayamıyorum açıkçası. Kendi gözümle gördüğümde ölü piksel gibi gözüküyor ama kamerayla çekip zoomladığımda 1 piksel yer kaplamadığını görüyorum. Yardım edebilir misiniz (Siyah renkte kesinlikle gözükmüyor)
Ölü pixel gibi durmuyor , pixel sıkışmış sanırım panelde. Sorun olacağını zannetmiyorum .

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berke
Ölü pixel gibi durmuyor , pixel sıkışmış sanırım panelde. Sorun olacağını zannetmiyorum .
Yani kesin olarak nasıl anlayabilirim? İnternette büyüteçle bakınca anlaşılır diyen gördüm

KasapBey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
810
İsim
Kasap Bey
İlgilendiği Kategoriler
Grafik tasarım.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Sıkışmış piksel olabilr. Bende de var bundan, 2. Senesinde ekranın tam ortasında çıktı bundan üstüne 4 sene daha geçti ilerlemedi. Ama monitörü yeni aldıysan bu bir sorun bence.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berke
Vatana gidip fotoğrafları gösterdim, bunlar panelin arkasındaki toz ölü piksel olsa siyah arkaplanda da görürdük testte "ben kendi monitörümmüş gibi kontrol ediyorum" dedi.

hilas0

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Salih
Sıkışmış piksel dert edilecek bir şey değil hayırlı olsun

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
710
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
VR - Sim Racing - Formula 1
Gözlük temizleme bezi diye bir şey satılıyor onu al ve orta sertlikte bastırarak orası ovala düzelicek

Top Bottom