Neler Yeni

Özel güvenlik olmak.

postac

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Postac Catsop
Ağalar silahlı özel güvenlik kimliği sertifikası vs. her şey dahil ne kadara mal olur bi tanıdık fiyat verdi uygun mu değil mi anlamak istiyorum?

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bu arkadaş yardımcı olur
indir.jpeg

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
835
İsim
Taksim Delisi Cenk
2022 de her şey dahil 3500 e almıştım silahlı.
Ama son 2 yılda arttı illaki.
Farklı bir kursa uğrayıp öğrenebilirsin...
1-Kurs ücreti
2-Sağlık raporu
3-Vergi ve kart ücreti
4-sınav ücreti (silahlı alacaksan Ayrıca Atış sınavı ücreti)
5-Atış eğitimi-silahlı alacaksan (özel poligonda atış yapılıyor)

Mr. A.G.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Arda Can
2022 de her şey dahil 3500 e almıştım silahlı.
Ama son 2 yılda arttı illaki.
Farklı bir kursa uğrayıp öğrenebilirsin...
1-Kurs ücreti
2-Sağlık raporu
3-Vergi ve kart ücreti
4-sınav ücreti (silahlı alacaksan Ayrıca Atış sınavı ücreti)
5-Atış eğitimi-silahlı alacaksan (özel poligonda atış yapılıyor)
maaşları ve şartları nasıl ?

postac

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Postac Catsop
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tanıdık silahlı 8k dedi daha da indirim yaparız dedi yarın gitcem konuşmaya bu herhalde sadece kurs ücreti

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
735
İsim
Berat fatih
bu kursların içinde silah kullanma ücreti ve toplu taşıma beleş mi :D

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
835
İsim
Taksim Delisi Cenk
maaşları ve şartları nasıl ?
şöyle ki genelde 2 çeşit vardiya sistemiyle çalışılıyor.
1- mesai saati 12 saat - 2 gündüz-2 gece-2 izin......Ay 30 veya 31 le bitişine göre ayda 20-21 gün çalışma
Ben hep bu sistemle çalıştım.piyasa bilgim bu vardiya sistemine göre..Yemek parası verilir veya işyerinde yemek varsa biraz değişebilir 2-4 bin arası ortalama.Yemek yok parası veriliyor şeklinde söyliyim.Birde bu vardiyada şöyle bir durum var.
Mesela pazartesi -salı 08:00-20:00 gündüz çalıştın 2 gün..gündüzden geceye geçeceksin. Salı akşamı işten 20:00 da çıktın ya..Gece gideceğin mesai başlangıç saati çarşamba 20:00 ..gündüzden geceye geçişlerde 24 saat boşun oluyor iznin dışında bu saat
maaş + yol+yemek ortalama : 22-31 bin TL arası aylık ücretle işler var.En dip ve tavan ücretleri verdim ama piyasada ortalama 24-27 arası işler daha çok.Dip ve tavan işleri biraz aramak lazım ama bulunabilir.Bu saatlerle çalışan yerler şirket,Site gibi yerler genelde

2-Günde 8 saat 3 vardiya çalışılan yerler.Genellikle AVM gibi yerler. Saatler örneğin : 23:00-07:00--07:00-15:00---15:00-23:00bu şekilde saatler değişsede 8 saatlik günde 3 vardiya
Haftada 6 saat çalışıyorsun 1 gün iznin oluyor.maaşlarda 30 31 .binler biraz aramak lazım genelde 20-26 arası.bu vardiyada hiç çalışmadım ücret konusunda detaylı bilgim yok.
Sektör olarak büyükşehir için konuşayım.İş bulmak kolay.Özel güvenlik ilanı dolu heryer.yaklaşık 3 aydır çalışmıyorum ben.Eski işyerleri dahil arayıp soruyorlar personel lazım çalışır mısın falan şeklinde.iş bulmanız kolay fakat güzel maaş ve güzel şartlarda iş bakın bence.
ilk 1 yıl biraz seçici olmayın en azından tecrübe açısından iyi olur sizin için.

Her işin zorlukları olduğu gibi özel güvenlik işininde zorlukları var elbet.Uzun uzadıya bahsetmiyim youtube dan bakılabilir.

t1k3beratfatih

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
735
İsim
Berat fatih

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
835
İsim
Taksim Delisi Cenk
Ayrıca mesleki anlamda ''özel güvenlik'' mesleğinde sanırım suç oranı çok yüksek.Şöyle ki ;
Elle arama yapma yetkisi olmayan özel güvenliğin,yetkilerini tam anlamıyla bilmeyip kişiye elle arama uygulaması.Bu bir suçtur.
Özel Güvenlik olmak isteyen arkadaşlara tavsiyemdir.Kurstaki bütün derslere katılın ve iyi öğrenin.
Veya özel güvenlik mesai saatinde ve görev alanında,Güvenlik dışında iş yapması yasaktır.
Mesela sitede çalışıyorsun.Site müdürü sana gelip şurayı süpür,yok git ekmek gazete al.Yok site içi kargoları dağıt falan şeklinde özel güvenliğe farklı iş yaptıramaz.Güvenlikte kendi rızası ilede olsa farklı iş yapamaz. 2 tarafada cezası vardır.
Özel güvenlik kendi yetkilerini iyi bilmek zorunda !!!
mesai saatinde ve görev alanında oluşabilecek suçlarda kamu davası açılır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,908
Üyeler
142,190
Son üye
ihatejewssomuch
Top Bottom