Neler Yeni

Ofis için pc tavsiyesi

EmirhanK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emirhan Koç
Bütçe
20000
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar ofis işlerimizde kullanmak için pc alacağım ağır bi işimiz yok office programlarını sıkıntı yaşatmayacak şekilde çalıştırsın bide muhasebe programımız var oda yük isteyecek bir şey değil 20k bandında bir şey arıyorum aslında ilk başta all in one pc düşünüyordum ancak toplama ile yakın fiyat ve performansta bir şey bulamadım eğer aklınızda bu şekil bir model varsa all in one daha iyi olur
https://www.amazon.com.tr/dp/B0CGMB...=epey-21&th=1&psc=1&_encoding=UTF8&aff_sub4=1 all in one olarak bu modele baktım ama ssd ve ram yeterli olur mu emin olamadım

toplama olarak da;
ryzen 5 5600g
asus b550m-a wifi
2x8gb ram
1tb m2 ssd
24 inç monitör
uygun fiyatlı bi kasa ve power ile baktığımda yaklaşık 19-20k bandında çözülebiliyor hangi şekilde daha mantıklı olur fikir verebilirseniz sevinirim.

ertgrllks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ertuğrul Köse
İyi forumlar. Ofis işleriniz için 20k bandında bir PC arıyorsanız, hem all-in-one hem de toplama seçenekleriniz mantıklı. All-in-one olarak baktığınız model fena durmuyor ama SSD ve RAM konusunda biraz sınırlı kalabilir. Eğer toplama PC ile daha iyi bir performans elde edebiliyorsanız, özellikle RAM ve SSD konularında daha esnek olmanız avantaj sağlar. Ryzen 5 5600G ve 16GB RAM kombinasyonu ofis işleri ve muhasebe programları için gayet yeterli olur. Kendi ihtiyaçlarınıza göre all-in-one'ın pratikliğini mi yoksa toplamanın performansını mı tercih edeceğinize karar verin. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

EmirhanK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emirhan Koç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İyi forumlar. Ofis işleriniz için 20k bandında bir PC arıyorsanız, hem all-in-one hem de toplama seçenekleriniz mantıklı. All-in-one olarak baktığınız model fena durmuyor ama SSD ve RAM konusunda biraz sınırlı kalabilir. Eğer toplama PC ile daha iyi bir performans elde edebiliyorsanız, özellikle RAM ve SSD konularında daha esnek olmanız avantaj sağlar. Ryzen 5 5600G ve 16GB RAM kombinasyonu ofis işleri ve muhasebe programları için gayet yeterli olur. Kendi ihtiyaçlarınıza göre all-in-one'ın pratikliğini mi yoksa toplamanın performansını mı tercih edeceğinize karar verin. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Aslında all in one pratikliği için almak istiyorum fiyatı da gayet mantıklı geldi ama ram ve ssd yükseltmesi yapılsa da bi masaüstü pc kadar rahat yapılmayacaktır sonuçta o biraz arada bırakıyor beni. Peki iki bilgisayar arasında performans açısından çok fark olur mu sizce?

Muhammet Emir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
289
İsim
Muhammet Emir
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyunlar, Teknolojik Gelişmeler, Borsa, Ticaret, Kripto
Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar ofis işlerimizde kullanmak için pc alacağım ağır bi işimiz yok office programlarını sıkıntı yaşatmayacak şekilde çalıştırsın bide muhasebe programımız var oda yük isteyecek bir şey değil 20k bandında bir şey arıyorum aslında ilk başta all in one pc düşünüyordum ancak toplama ile yakın fiyat ve performansta bir şey bulamadım eğer aklınızda bu şekil bir model varsa all in one daha iyi olur
https://www.amazon.com.tr/dp/B0CGMB...=epey-21&th=1&psc=1&_encoding=UTF8&aff_sub4=1 all in one olarak bu modele baktım ama ssd ve ram yeterli olur mu emin olamadım

toplama olarak da;
ryzen 5 5600g
asus b550m-a wifi
2x8gb ram
1tb m2 ssd
24 inç monitör
uygun fiyatlı bi kasa ve power ile baktığımda yaklaşık 19-20k bandında çözülebiliyor hangi şekilde daha mantıklı olur fikir verebilirseniz sevinirim.
20k ya ofis işleri için oldukça yeterli 2 tane laptop bile alabilirsiniz hocam gerekliyse eğer sadece söylediğiniz uygulamalar kullanacaksa o kadar bütçe gerekemeyebilir bile.

dyron

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
muhammet
İlgilendiği Kategoriler
Futbol

toplama olarak da;
ryzen 5 5600g
asus b550m-a wifi
2x8gb ram
1tb m2 ssd
24 inç monitör
yurt dışında mini pcler var trde varmı bilmiyorum el kadar kutunun içinde mesela 5800h fln var baya işini görür
Mesaj otomatik birleştirildi:

yurt dışında mini pcler var trde varmı bilmiyorum el kadar kutunun içinde mesela 5800h fln var baya işini görür
boşverin hocam mini pcyi düzgün olanlar 20kdan başlıyo o fiayata laptop alınır

5600g alın bence sizin için daha iyi olur istediğiniz zaman yükseltme yapbilirsiniz baktınız ekran kartı lazım oluyo(gerek olcanı sanmıyorum) 2. el takarsınız bi tane

EmirhanK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emirhan Koç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
20k ya ofis işleri için oldukça yeterli 2 tane laptop bile alabilirsiniz hocam gerekliyse eğer sadece söylediğiniz uygulamalar kullanacaksa o kadar bütçe gerekemeyebilir bile.
laptop istemiyorum çünkü ekran boyutları küçük oluyor kullanımı rahat olmuyor hocam. all in one da laptoptan çok iyi sayılmaz ama ekran boyutu açısından daha iyi olur diye düşündüm

boşverin hocam mini pcyi düzgün olanlar 20kdan başlıyo o fiayata laptop alınır

5600g alın bence sizin için daha iyi olur istediğiniz zaman yükseltme yapbilirsiniz baktınız ekran kartı lazım oluyo(gerek olcanı sanmıyorum) 2. el takarsınız bi tane
ofiste diğer 2 pc yi dediğim gibi topladım bizim işler için performans canavarı oldu aslında tek derdim kasanın kalabalığından kurtulmak gibi oluyor. Ama düşününce de ofis tipi ufak bi kasa alsam kaplayacağı yeri görmezden gelebilirim gibi, sanırım toplama pc alsam iyi olacak dediğiniz gibi

Top Bottom