Neler Yeni

Öğrenciler Bankkart-Kredi kartı alabilir mi?

pLowstone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Kadir
Bir öğrenci bankkart-kredi kartı alabilir mi? Ön yüzü banka kartı arka yüzü kredi kartı olandan bahsediyorum. Maaş almıyorum maaş falan soruyor başvuracağım. Alma sebebim dursun öyle kullanmak gerekir diye :) Olmuyorsa normal kart alacağım.

TLCWeeb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Berke
Baban sana ek kredi kartı çıkartabilir. Limitini belirledikten sonra kullanırsın. Ayrıca 18 yaş altı öğrenciler için hesap açılıp bankamatik alınabiliyor.

pLowstone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Kadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Baban sana ek kredi kartı çıkartabilir. Limitini belirledikten sonra kullanırsın. Ayrıca 18 yaş altı öğrenciler için hesap açılıp bankamatik alınabiliyor.
Ben kendim yapamıyor muyum? Ek kredi kartını internet üzerinden çıkartabiliyor muyum bir de normal benim aldığımdan farkı ne? yaş 20

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Bir öğrenci bankkart-kredi kartı alabilir mi? Ön yüzü banka kartı arka yüzü kredi kartı olandan bahsediyorum. Maaş almıyorum maaş falan soruyor başvuracağım. Alma sebebim dursun öyle kullanmak gerekir diye :) Olmuyorsa normal kart alacağım.
18 yaş üstü değilsen ve maaşın yoksa alamazsın. Sadece banka kartı almak istersen alabilirsin ama kredi kartı alamasın.

Üniversite öğrencisi isen bazı kartları alabiliyorsun. Bir çok farklı bankada üniversite öğrencileri için kartlar mevcut.

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,971
İsim
Abdullah Aydoğdu
Ben 1 haftalığına işe girdim diye maaş kartı çıkartmıştım. Hala kullanıyorum. :p

TLCWeeb

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Berke
Maaşın yoksa biraz zor. Bu yüzden ek kart seçeneğini söyledim.

pLowstone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Kadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
18 yaş üstü değilsen ve maaşın yoksa alamazsın. Sadece banka kartı almak istersen alabilirsin ama kredi kartı alamasın.

Üniversite öğrencisi isen bazı kartları alabiliyorsun. Bir çok farklı bankada üniversite öğrencileri için kartlar mevcut.
Bunun için de burs veya kredi almak zorunlu 20 yaşındayım. Bankkart'a kaldık belli ki
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben 1 haftalığına işe girdim diye maaş kartı çıkartmıştım. Hala kullanıyorum. :p

Maaşın yoksa biraz zor. Bu yüzden ek kart seçeneğini söyledim.
Maaş dediğin düzenli bir işe ihtiyaç var sanırım part time çalışan biri alamaz çünkü elden alıyor parayı zaten.

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,971
İsim
Abdullah Aydoğdu
Bunun için de burs veya kredi almak zorunlu 20 yaşındayım. Bankkart'a kaldık belli ki
Mesaj otomatik birleştirildi:

Maaş dediğin düzenli bir işe ihtiyaç var sanırım part time çalışan biri alamaz çünkü elden alıyor parayı zaten.
Kanki dediğim gibi, 1 haftalığına işe girdim sadece. 6 aydır kullanıyorum ama, çalışmıyorum yani.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Burs almak zorunda değilsin. Sadece üniversite öğrencisi olsan yeterli.
Üniversite okuyor musun?

pLowstone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Kadir
Kanki dediğim gibi, 1 haftalığına işe girdim sadece. 6 aydır kullanıyorum ama, çalışmıyorum yani.
Girdiğin iş sanırım maaşını yatırmak için maaş kartına ihtiyaç duyuyordu o yüzden alabildin :)
Üniversite okuyor musun?
Okuyorum hocam da öylesine kredi kartını da yanında alayım dedim yoksa bankkart alacağım zaten. benim vardı bu arada ama eskimiş post makinelerinde bile çalışmıyor yenileyeceğim kısacası.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Okuyorum hocam da öylesine kredi kartını da yanında alayım dedim yoksa bankkart alacağım zaten. benim vardı bu arada ama eskimiş post makinelerinde bile çalışmıyor yenileyeceğim kısacası.
Alabilirsin o zaman.
Burs vs de gerekiyor. Tek şart üniversite okuman.

pLowstone

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Kadir
Alabilirsin o zaman.
Burs vs de gerekiyor. Tek şart üniversite okuman.
Dedim ya burs gerekli almak için yani KYK bursu çıkarsa alabiliyorsun veya kredisini sen alırsan o kartı almaya hak kazanıyorsun bana burs çıkmadığı için alamıyorum veya kredisini istemediğim için almadım bu yüzden de alamıyorum o gençkartı
Tek şartı üni okumak değil KYK bursu almak da zorunlu diye biliyorum

Top Bottom