Neler Yeni

Okulu ciddiye almalı mıyım ? Yurt dışına geri dönmelimiyim ?

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
991
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Merhaba Manisanın /Akhisar ilçesinde iyi sayılan bir anadolu lisesinde okuyorum. Ve dersler ile pek haşır neşir değilim. (Ortaokulda ort 95 di) . Ben fransa doğumluyum 5 sene önce Türkiye'ye taşındık, ülkenin ekonomik ve işsizlik durumunu görünce pekde okuma hevesim kalmadı. Hocalarıma sorduğumda hepsi hatayı buraya gelerek yapmışsınız dedi. Geri dönme imkanım var , Fransız vatandaşıyım zaten. Ve yakında bölüm seçmem lazım aklımda bilgisayar ile ilgili bir bölüm var ,bu konuya merakım var hevesliyim. Ama notlarım bu dönem pekde iyi sayilmaz . Yani okusam ne olcam diyip motivasyonunu kendi kendime bitiriyom. Yani okulu ciddiye alıp notlarımı duzelteyim mi yoksa Fransa'ya dönerim diyip görmezden mi geliyim. Bana tavsiye verirmisiniz .veya düşünceniz nedir.

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Evet ciddiye almalısın.
Üniversiteyi burada da okuyabilirsin. Sonra yurt dışına gidersin diplomalı bir şekilde.

Kaneki Ken

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,459
İsim
Fatih Ege Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
Anime , Bilgisayar , Kodlama
Merhaba Manisanın /Akhisar ilçesinde iyi sayılan bir anadolu lisesinde okuyorum. Ve dersler ile pek haşır neşir değilim. (Ortaokulda ort 95 di) . Ben fransa doğumluyum 5 sene önce Türkiye'ye taşındık, ülkenin ekonomik ve işsizlik durumunu görünce pekde okuma hevesim kalmadı. Hocalarıma sorduğumda hepsi hatayı buraya gelerek yapmışsınız dedi. Geri dönme imkanım var , Fransız vatandaşıyım zaten. Ve yakında bölüm seçmem lazım aklımda bilgisayar ile ilgili bir bölüm var ,bu konuya merakım var hevesliyim. Ama notlarım bu dönem pekde iyi sayilmaz . Yani okusam ne olcam diyip motivasyonunu kendi kendime bitiriyom. Yani okulu ciddiye alıp notlarımı duzelteyim mi yoksa Fransa'ya dönerim diyip görmezden mi geliyim. Bana tavsiye verirmisiniz .veya düşünceniz nedir.
Fransa daki eğitim ile buradaki eğitim bir değil ben olsam Fransa yı seçerdim yaşamak için ama türk olmaktan sonuna kadar gurur duyuyorum eknomik sebelerden dolayı fransa diyorum

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849

Şaka maka bir yana gerçekten senin yerinde olsam düşünmeden Fransaya dönerdim, şu anda ülkenin hali pek iç açıcı değil.
Okuyan da işsiz, okumayanda.

José Mourinho

80+ Silver
Fransada eğitimine devam et burdaki eğitimli ordaki eğitimin arasında tofas-ferrari farkı kadar var
F.png

alex jensen

80+ Silver
bro hiç alma direkt git azcık beynin varsa

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Evet ciddiye almalısın.
Üniversiteyi burada da okuyabilirsin. Sonra yurt dışına gidersin diplomalı bir şekilde.
Burada üniversite okursa boş yere sürünür.Avrupa'da okuması daha iyi hem euro olarak alacak oradaki bursu/krediyi.İstediği gibi de gezer.

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
991
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Liseyi orda bitirme gibi bi durumum yok okul bitirdikten sonra para biriktirip dönebilirim . Ailem okutmaya göndermez yani.

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,114
İsim
Mert Metshi
Liseyi bitir sonra git

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,871
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
5'ten 14.saniyeye kadar izle

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,839
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Eğitimi okul için değil kendin için alıyorsun. Kendini gelistir, bu okul puanindan ziyade ilerde sana lazım olacaktır.

• Beğen
Reaksiyonlar: Ilar
Top Bottom