Neler Yeni

Okulu ciddiye almalı mıyım ? Yurt dışına geri dönmelimiyim ?

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,646
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Liseyi orda bitirme gibi bi durumum yok okul bitirdikten sonra para biriktirip dönebilirim . Ailem okutmaya göndermez yani.
O zaman burada okumaya devam et. Ancak iyi bir üniversiteye gitmen lazım. Dil de biliyorsun zaten. Yolun açık olur.

equinoxx

80+ Bronze
O zaman burada okumaya devam et. Ancak iyi bir üniversiteye gitmen lazım. Dil de biliyorsun zaten. Yolun açık olur.
Olm şu para biriktirip dönme zihniyetini anlamıyorum. Tamam kur güzel iyi hoş ama orada kazandığın 1000Euro harcama açısından daha rahat. Buraya geldin tamam 15k. Anca bi telefon alırsın mesela. Kalın abi gelmeyin, hata edersiniz.

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,020
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
buraya gelmekte ne bilm fransadan türkiyeye ne bilm
Böyle düşünen tek siz değilsiniz . Ama bi örnekle ailemin neden geri döndüğünü açıklayayım . Suriyeliler üzerinden örnek vereceğim. Şimdi burada kime sorsam herkes suriyelilerinden ülkemizde olmasından son derce rahatsızdır. Ama şöyle düşünün onlar sadece ırk olarak farklılar , dinimiz aynı . Ama biz ordayken hem ırk hem dini yönden farklıydık . Ve çok fazla baskı görülüyordu . Market sırasında bile . Şimdi bazı kişiler sizi devlet çağırdı dicek , evet bizi devlet çağırdı ama halk değil . suriyelileride devlet aldı içeri ,yine halk değil . ABD gibi ülkelerde bu durum yine var ama daha azdır elbet. Fakat bir gerçek varki ekonomik ve iş imkanı olarak kesinlikle burdan çok daha iyi . Bu soruyu bana sormayan yok , tanıştığım bir çok kişi neden geri geldiğimizi soruyo . Genelde kısa cavep veriyom ama başkalırıda okur diye uzun uzun yazmak istedim.

equinoxx

80+ Bronze
Fransaya gidip 1 ay muhasebeci olarak çalısırım altıma audi en kötüsü passat çekerim (en kötüsüü)
Muhasebeye gerek yok, MCDonalds veya Burger king bile yeter. Hatta 1 aya gerek bile kalmaz.

equinoxx

80+ Bronze
Böyle düşünen tek siz değilsiniz . Ama bi örnekle ailemin neden geri döndüğünü açıklayayım . Suriyeliler üzerinden örnek vereceğim. Şimdi burada kime sorsam kimse suriyelilerinden ülkemizde olmasından son derce rahatsızdır. Ama şöyle düşünün onlar sadece ırk olarak farklılar , dinimiz aynı . Ama biz ordayken hem ırk hem dini yönden farklıydık . Ve çok fazla baskı görülüyordu . Market sırasında bile . Şimdi bazı kişiler sizi devlet çağırdı dicek , evet bizi devlet çağırdı ama halk değil . suriyelileride devlet aldı içeri .yine halk değil . ABD gibi ülkelerde bu durum yine var ama daha azdır elbet. Fakat bir gerçek varki ekonomik ve iş imkanı olarak kesinlikle burdan çok daha iyi . Bu soruyu bana sormayan yok , tanıştığım bir çok kişi neden geri geldiğizi soruyo . Genelde kısa cavep veriyom ama başkalırıda okur diye uzun uzun yazmak istedim.
Ya hocam haklısınız da işte kafanıza pek takmasaydınız keşke. Bakın Suriyelilere, adamlar geçen aylarda böyle bir konuşma yaptı :D

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,020
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Ya hocam haklısınız da işte kafanıza pek takmasaydınız keşke. Bakın Suriyelilere, adamlar geçen aylarda böyle bir konuşma yaptı :D
milyonluk şirketi otel zincirleri olan dostlarımız bile var bizim . Ki onlarda ordan gelen bir gelir kaynağı ile burda emekli olmayı düşünüyo . Benim ailem burda ev yaptırdı ve kira geliri ile rahat ediyorlar . Yoksa onlarda apaçık farkında ekonomik farkın . Ama sonuçta ailemin maddi durmu benim pek işime yaramicak , kendimi düşünmem lazım benim.

equinoxx

80+ Bronze
milyonluk şirketi otel zincirleri olan dostlarımız bile var bizim . Ki onlarda ordan gelen bir gelir kaynağı ile burda emekli olmayı düşünüyo . Benim ailem burda ev yaptırdı ve kira geliri ile rahat ediyorlar . Yoksa onlarda apaçık farkında ekonomik farkın . Ama sonuçta ailemin maddi durmu benim pek işime yaramicak , kendimi düşünmem lazım benim.
Aynen, burada üst gelirin varsa tamam. Ancak 3000-4000 TL gibi bir rakamlarla geçinmek imkansız artık. Kendi geleceğini düşün kimseye bel bağlama. Yurtdışında yaşayan bir türk'ün burada emekli olma sebebi apaçık ortada zaten :D 1000 Euro alsa edecek 20000 TL :D

HİT_GOOSE

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,098
İsim
GRKM
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, Konu dışı,Futbol
Merhaba Manisanın /Akhisar ilçesinde iyi sayılan bir anadolu lisesinde okuyorum. Ve dersler ile pek haşır neşir değilim. (Ortaokulda ort 95 di) . Ben fransa doğumluyum 5 sene önce Türkiye'ye taşındık, ülkenin ekonomik ve işsizlik durumunu görünce pekde okuma hevesim kalmadı. Hocalarıma sorduğumda hepsi hatayı buraya gelerek yapmışsınız dedi. Geri dönme imkanım var , Fransız vatandaşıyım zaten. Ve yakında bölüm seçmem lazım aklımda bilgisayar ile ilgili bir bölüm var ,bu konuya merakım var hevesliyim. Ama notlarım bu dönem pekde iyi sayilmaz . Yani okusam ne olcam diyip motivasyonunu kendi kendime bitiriyom. Yani okulu ciddiye alıp notlarımı duzelteyim mi yoksa Fransa'ya dönerim diyip görmezden mi geliyim. Bana tavsiye verirmisiniz .veya düşünceniz nedir.
Anadolu lisesi ise Üniversiteyi bitirmeden bişey olamazsın. Meslek liselerinde 12. Sınıfta Staj yaptığın için Sana belge veriliyor galiba o belge ile Bölümündeki işi yapabiliyorsun+deneyimin oluyor.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Fransa'da 1-2 ay çalışıp burada istediğin okulu okuyabiliyorsun ama yine de sen bilirsin.

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Merhaba Manisanın /Akhisar ilçesinde iyi sayılan bir anadolu lisesinde okuyorum. Ve dersler ile pek haşır neşir değilim. (Ortaokulda ort 95 di) . Ben fransa doğumluyum 5 sene önce Türkiye'ye taşındık, ülkenin ekonomik ve işsizlik durumunu görünce pekde okuma hevesim kalmadı. Hocalarıma sorduğumda hepsi hatayı buraya gelerek yapmışsınız dedi. Geri dönme imkanım var , Fransız vatandaşıyım zaten. Ve yakında bölüm seçmem lazım aklımda bilgisayar ile ilgili bir bölüm var ,bu konuya merakım var hevesliyim. Ama notlarım bu dönem pekde iyi sayilmaz . Yani okusam ne olcam diyip motivasyonunu kendi kendime bitiriyom. Yani okulu ciddiye alıp notlarımı duzelteyim mi yoksa Fransa'ya dönerim diyip görmezden mi geliyim. Bana tavsiye verirmisiniz .veya düşünceniz nedir.
Bir çocuk tek başına bir şey yapamaz. Eğer ailen Fransa'da tekrardan rahat bir şekilde iş bulabilir ve çalışabilir durumdaysa burada beklediğiniz her an eğitiminiz için zarar olur. Arkadaşların dediği gibi eğitimine Fransa da devam edip, daha başarılı olabilirsiniz.

Top Bottom