Neler Yeni

Okulun saçmalıktan ibaret olması

Halsiz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,534
İsim
Efe Demir
İlgilendiği Kategoriler
Bende Bilm....
İş hayatını biliyorum aga boşuna anlatıyorsun burda emin ol işte daha çok tecrübem olur en azından özgürlük hiç bir yerde yok zaten düzgün.
Tm işte iki taraftada özgürlük yok ama 1 taraf daha avantajlı okulda arkadaşlarınla goygoy yapıyorsun okul saatleri kaç saat oldu bilmiyorum ama ben 7 de kalkıp akşam 10 da anca evde oluyorum bence okul daha özgür bi seçim olur :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Azıcıkta olsa

kraxius

80+ Bronze
Tm işte iki taraftada özgürlük yok ama 1 taraf daha avantajlı okulda arkadaşlarınla goygoy yapıyorsun okul saatleri kaç saat oldu bilmiyorum ama ben 7 de kalkıp akşam 10 da anca evde oluyorum bence okul daha özgür bi seçim olur :)

Azıcıkta olsa
Ah be kanka dediğin gibi değil işte o olay.

Bura.K

80+ Silver
Günün ortalama 10 saati orda geçiyor modern kölelik sistemi ileride bir şey de elde edemiyorsun önüne kağıt koyuyor zorla yaptırıyor müfredattaki bütün dersleri yapacaksın diyor belki yapamıyorum belki başka şeye ilgim var tamamen modern kölelik hapishane her gün mahkum yoklaması alır gibi yoklama alınıyor limiti geçersen kalıyorsun sanki hapishanede cezana ceza ekler gibi senelerdir bu sistemin kölesiyiz çok sinir ve nefret doluyum bütün bu sistem ve saçmalığa
Eğitim sistemi kötü olabilir.
Türkiye'deki eğitim sistemi öğrencilerin hepsine genel bilgiler vermeye odaklı. Avrupa'daki gibi tek odaklı bilgiler değil.
Ayrıca "kölelik sistemi" dediğin yerde onlarca öğretmen senin öğrenmen için çaba sarfediyor.
Okul sana bir şeyler öğretmeye çalışıyor. Sen kendin çalışmayıp öğrenmezsen ve doğal olarak yapamazsan buna "kölelik" demen gayet normal.
İlginin olduğu bölümü Üniversite'de seçebilirsin zaten. Yoklama olayı çok basit; Lise okumak zorunlu. Her bireyin Okuma ve Yazma öğrenmesi de zorunlu ve bunların yanında aile, çocuğunu okula gönderdiğini sanar ama çocuk kaçar veya başka bir şey olur. Yoklama alınmazsa bunların nasıl önünce geçeceksin? Daha sayarım.
Limiti bir zahmet geçme. 30 günden fazla devamsızlık hakkın var. 9 aylık okulun oluyor zaten. Bunun yarısı tatillere gidiyor. 30 günü geçiyorsan bir zahmet kal.

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,129
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Laptoplu gezgin fazla izlediniz herhalde. 🙂

Halsiz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,534
İsim
Efe Demir
İlgilendiği Kategoriler
Bende Bilm....
Ah be kanka dediğin gibi değil işte o olay.
Bence benim anladığım kadarıyla senin çalıştığın yer okulundan daha iyi ama benim çalıştığım ve zorunlu bi şekilde gittiğim yer ise okuldan dan bin kat daha beter

Halsiz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,534
İsim
Efe Demir
İlgilendiği Kategoriler
Bende Bilm....
Laptoplu gezgin fazla izlediniz herhalde. 🙂
Valla ben okulu sevin diyorum yarın öbürgün büyüdüğünüzde 25 yaşından 45 yaşına kadar aralıksız çalışınca o zmn görürsünüz özgürlük ne demek dedim ama🤷

Anlayana

kraxius

80+ Bronze
Eğitim sistemi kötü olabilir.
Türkiye'deki eğitim sistemi öğrencilerin hepsine genel bilgiler vermeye odaklı. Avrupa'daki gibi tek odaklı bilgiler değil.
Ayrıca "kölelik sistemi" dediğin yerde onlarca öğretmen senin öğrenmen için çaba sarfediyor.
Okul sana bir şeyler öğretmeye çalışıyor. Sen kendin çalışmayıp öğrenmezsen ve doğal olarak yapamazsan buna "kölelik" demen gayet normal.
İlginin olduğu bölümü Üniversite'de seçebilirsin zaten. Yoklama olayı çok basit; Lise okumak zorunlu. Her bireyin Okuma ve Yazma öğrenmesi de zorunlu ve bunların yanında aile, çocuğunu okula gönderdiğini sanar ama çocuk kaçar veya başka bir şey olur. Yoklama alınmazsa bunların nasıl önünce geçeceksin? Daha sayarım.
Limiti bir zahmet geçme. 30 günden fazla devamsızlık hakkın var. 9 aylık okulun oluyor zaten. Bunun yarısı tatillere gidiyor. 30 günü geçiyorsan bir zahmet kal.
Sistemi savunma burda ne olduğunu herkes biliyor tek demiyorum bunu ben çabaladım da noldu ne kazadım 100 alınca noldu sınavdan adam mı oldum yada düşük aldım diye şey mi oldum anladınız?

Valla ben okulu sevin diyorum yarın öbürgün büyüdüğünüzde 25 yaşından 45 yaşına kadar aralıksız çalışınca o zmn görürsünüz özgürlük ne demek dedim ama🤷

Anlayana
Özgürlük diye bir şey yok zaten köleyiz fakat eline bir şey geçsin en azından.

Halsiz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,534
İsim
Efe Demir
İlgilendiği Kategoriler
Bende Bilm....
Sistemi savunma burda ne olduğunu herkes biliyor tek demiyorum bunu ben çabaladım da noldu ne kazadım 100 alınca noldu sınavdan adam mı oldum yada düşük aldım diye şey mi oldum anladınız?

Özgürlük diye bir şey yok zaten köleyiz fakat eline bir şey geçsin en azından.
Özgürlük çocukluğun knk okul deil bak xd anlamıyon okulla alakası yok okul diyorum çünkü okul olmassa iş olur ve iş çocukluğunu öldürür çocukluğunu yaşıyorsun okul hayatın boyunca. Sonra büyüyorsun askere gidiyor geliyor siyah beyaz...

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,129
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri

Anlayana
Lise bitirmesi şart üniversite bölüme ve hangi üniversite bağlı tabi.

kraxius

80+ Bronze
Özgürlük çocukluğun knk okul deil bak xd anlamıyon okulla alakası yok okul diyorum çünkü okul olmassa iş olur ve iş çocukluğunu öldürür çocukluğunu yaşıyorsun okul hayatın boyunca. Sonra büyüyorsun askere gidiyor geliyor siyah beyaz...
Işte kanka okul da çocukluğumuzu alıyor her gün bizden büyüyünce işler de degisecek tabi.

Halsiz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,534
İsim
Efe Demir
İlgilendiği Kategoriler
Bende Bilm....
Işte kanka okul da çocukluğumuzu alıyor her gün bizden büyüyünce işler de degisecek tabi.
Öyle deil her şey zorunlu bu evrende ya iş ya okul okul basit olan arkadaşların oluyor onlarla sohbet ediyorsun onlarla eve beraber yürüyorsunuz beraber planlar yapar haftasonları gezersiniz vs. Oluyor ama iş ortamında eve yalnız gidersin tatilin olmas plan yapabilecek arklar bulamassın sadece işe kalkar çalışır kimseyle ne sohbetin olur ne de goygoyun olur gecenin köründe patronun defol der saat 10 da durakta yalnız oturursun mutsuz olursun

kraxius

80+ Bronze
I
Öyle deil her şey zorunlu bu evrende ya iş ya okul okul basit olan arkadaşların oluyor onlarla sohbet ediyorsun onlarla eve beraber yürüyorsunuz beraber planlar yapar haftasonları gezersiniz vs. Oluyor ama iş ortamında eve yalnız gidersin tatilin olmas plan yapabilecek arklar bulamassın sadece işe kalkar çalışır kimseyle ne sohbetin olur ne de goygoyun olur gecenin köründe patronun defol der saat 10 da durakta yalnız oturursun mutsuz olursun
Işte de arkadaşın olabilir illa okulda olmak zorunda değil ikincisi okulda takılmıyorum ben zaten öyle.

Top Bottom