Neler Yeni

Okulun saçmalıktan ibaret olması

Halsiz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,521
İsim
Efe Demir
İlgilendiği Kategoriler
Bende Bilm....
I

Işte de arkadaşın olabilir illa okulda olmak zorunda değil ikincisi okulda takılmıyorum ben zaten öyle.
Ben 18 yaşımdayım ve 45 yaşında adamlarla çalışıyorum ha demiyorum ki sen de böyle çalıcaksın diye ama her insanın kendine göre özgürlük düşüncesi ayrı benim düşünceme göre ben okulda daha fazla eğleniyordum iş hayatı soyut seviyorsan iş hayatını okulu bırak mesleki okullara git kayıt yaptır ama pişman olursun tanımadığın adamlardan azarlar gelip tokat atıp rencide eder sonra isyan edersin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Okuyan bi çocuk şuan evde yatarken ben bardak topluyorum farkı gör!

Son düzenleme:

Bura.K

80+ Silver
Sistemi savunma burda ne olduğunu herkes biliyor tek demiyorum bunu ben çabaladım da noldu ne kazadım 100 alınca noldu sınavdan adam mı oldum yada düşük aldım diye şey mi oldum anladınız?
Arkadaşım senin dediğin şeyler Eğitimin dışında, İş meseleleri. Ben Eğitimden bahsediyorum.

kraxius

80+ Bronze
Ben 18 yaşımdayım ve 45 yaşında adamlarla çalışıyorum ha demiyorum ki sen de böyle çalıcaksın diye ama her insanın kendine göre özgürlük düşüncesi ayrı benim düşünceme göre ben okulda daha fazla eğleniyordum iş hayatı soyut seviyorsan iş hayatını okulu bırak mesleki okullara git kayıt yaptır ama pişman olursun tanımadığın adamlardan azarlar gelip tokat atıp rencide eder sonra isyan edersin

Okuyan bi çocuk şuan evde yatarken ben bardak topluyorum farkı gör!
Bende çalıştım zamanında mızmızlanma bu kadar eline para geçiyor en azından.

Arkadaşım senin dediğin şeyler Eğitimin dışında, İş meseleleri. Ben Eğitimden bahsediyorum.
Eğitimde aynı.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,248
İsim
Berk Atmaca
Evet.

Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Hasan Can Doğru
Arkadaş ben 30 yaşındayım. 4 tane üniversite bitirdim. Hala bir yerlere girip okumak peşindeyim. 4 tane diplomam var çalıştığım işle hiç birinin ilgisi yok lise diploması yeter yaptığım işe aslında ama okumak beni bugün ki ben yaptı. Her zaman benden küçüklerime tavsiyem okumaları. Okuyun abi yarın bir gün işe başladığınızda zaten hayatınız bitecek arkadaşlar. Hayat diye bir şey kalmıyor gerçek köleliği o zaman görürsün. Bir çok insana göre işim iyi iyide maaş kazanıyorum ama cidden değmiyor abi. Çok zengin bir ailenin çocuğu olup bir şirket başına geçmeyeceksen okumak boş deme. Okuldaki her şey sana birşeyler katıyor. Bugün ki seni oluşturuyor. üni yıllarım çok zorlu geçti ama şuan iyi ki de öyle oldu diyorum. Şuan ki birikimim deneyim tamamen o yıllar sayesinde oldu. Şimdi geçmişe bakıp keşke diyorum keşke o günlere geri dönebilsem. Hayatta tek keşke dediğim şey budur. Keşke lise yıllarıma dönebilsem. Benden sana abi tavsiyesi çok kasma kendini anın tadını çıkar.

Halsiz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,521
İsim
Efe Demir
İlgilendiği Kategoriler
Bende Bilm....
Bende çalıştım zamanında mızmızlanma bu kadar eline para geçiyor en azından.

Eğitimde aynı.
Peki abi bida mızmızlanmam xd çalıştığın işi merek ediyorum doğrusu 😂

Arkadaş ben 30 yaşındayım. 4 tane üniversite bitirdim. Hala bir yerlere girip okumak peşindeyim. 4 tane diplomam var çalıştığım işle hiç birinin ilgisi yok lise diploması yeter yaptığım işe aslında ama okumak beni bugün ki ben yaptı. Her zaman benden küçüklerime tavsiyem okumaları. Okuyun abi yarın bir gün işe başladığınızda zaten hayatınız bitecek arkadaşlar. Hayat diye bir şey kalmıyor gerçek köleliği o zaman görürsün. Bir çok insana göre işim iyi iyide maaş kazanıyorum ama cidden değmiyor abi. Çok zengin bir ailenin çocuğu olup bir şirket başına geçmeyeceksen okumak boş deme. Okuldaki her şey sana birşeyler katıyor. Bugün ki seni oluşturuyor. üni yıllarım çok zorlu geçti ama şuan iyi ki de öyle oldu diyorum. Şuan ki birikimim deneyim tamamen o yıllar sayesinde oldu. Şimdi geçmişe bakıp keşke diyorum keşke o günlere geri dönebilsem. Hayatta tek keşke dediğim şey budur. Keşke lise yıllarıma dönebilsem. Benden sana abi tavsiyesi çok kasma kendini anın tadını çıkar.
Evt ya sonunda ya doğru kelimeler bunlar iişte ama daha bunlara anlatmak imkansız hayat görmemişler kölelik nedir bilmiyorlar zavallıca savundukları şeyin daha ne olduğundan habersizler
Gerçi ne diyorum ben okula gitmeye bile üşenen adama sen bide işe git diyorum xd 1 ay sonra ağlamaya başlar hayatı daha görmeden 😂

Son düzenleme:

DefKot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,821
İsim
DefKot
İşte aynı şekil birilerini memnun etmeye çalışıyoruz hep fakat orda en azından elime para geçiyor.
Çalıştığın yeri memnun edeceksin ki sana ücret versinler çok normal bir durum bu, ya okuyup masa başı işde çalışıcaksın ya da okulu bırakıp köpek gibi çalışıp para biriktirip kendi çapında birşeyeler yapya çalışcaksın.
Sisteme de bok atmaya gerek yok adam hayatında test kitabı açmamış Türkiye de okunmaz ahh yut dışında eğitim görsem falan diyor, Türkiye de okuyamayan adam başka ülkede de okuyamaz.

kraxius

80+ Bronze
Peki abi bida mızmızlanmam xd çalıştığın işi merek ediyorum doğrusu 😂

Evt ya sonunda ya doğru kelimeler bunlar iişte ama daha bunlara anlatmak imkansız hayat görmemişler kölelik nedir bilmiyorlar zavallıca savundukları şeyin daha ne olduğundan habersizler
Gerçi ne diyorum ben okula gitmeye bile üşenen adama sen bide işe git diyorum xd 1 ay sonra ağlamaya başlar hayatı daha görmeden 😂
Bos yapiyoesun burda tamam en zor işte çalışan sensin en kölede sensin com istiyorsan üniversite oku zaman burda madem okulu seviyorsun bu kadar boş konuşacağına.

Çalıştığın yeri memnun edeceksin ki sana ücret versinler çok normal bir durum bu, ya okuyup masa başı işde çalışıcaksın ya da okulu bırakıp köpek gibi çalışıp para biriktirip kendi çapında birşeyeler yapya çalışcaksın.
Sisteme de bok atmaya gerek yok adam hayatında test kitabı açmamış Türkiye de okunmaz ahh yut dışında eğitim görsem falan diyor, Türkiye de okuyamayan adam başka ülkede de okuyamaz.
Başka ülkede niye okuyayım kardeş okumaya niyetim yok zaten sistem zaten kotu benim dememle olmuyor zaten o

Litecoin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Litecoin
Günün ortalama 10 saati orda geçiyor modern kölelik sistemi ileride bir şey de elde edemiyorsun önüne kağıt koyuyor zorla yaptırıyor müfredattaki bütün dersleri yapacaksın diyor belki yapamıyorum belki başka şeye ilgim var tamamen modern kölelik hapishane her gün mahkum yoklaması alır gibi yoklama alınıyor limiti geçersen kalıyorsun sanki hapishanede cezana ceza ekler gibi senelerdir bu sistemin kölesiyiz çok sinir ve nefret doluyum bütün bu sistem ve saçmalığa
Son zamanlardaki instagram reelsin motivasyon videoları ile dolması sonucu bunun etkisine kapılan bir kişi daha. Bu konuyu açma sebebin neydi? Madem bu sistem kölelik okulu bırak, zorunlu değilsin?

kraxius

80+ Bronze
Son zamanlardaki instagram reelsin motivasyon videoları ile dolması sonucu bunun etkisine kapılan bir kişi daha. Bu konuyu açma sebebin neydi? Madem bu sistem kölelik okulu bırak, zorunlu değilsin?
Sana mi sorucam konuyu açmayı ailem yüzünden zorubluyum 18 den sonra bırakıcam zaten .

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,438
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
Bize köle gibi davranıyorlar dediğin yerde, sana birşeyler öğretmek için hazır bekleyen 20 den fazla hoca var, oturduğun sırayı her gün temizleyen ablalar var, kapıda seni korumak için bekleyen bekçi var.
İstediğin gibi de örgün eğitimden açık eğitime geçebilirsin kimse seni zorla tutmaz orda.
Git 12 saat asgeri ücrete gir işe bakıyım o zaman görürsün köleliğin ne demek olduğunu.
Haklısın ama verdiğin örnek saçma hapishanede de çalışanlar var.

Top Bottom