Neler Yeni

Olay Görüntüleyicisi Hata

Sirwenshi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Alperen DEYNEKLİ
Kernel Power 41 (63) Hatasını Neden Alırım ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Steve Smith
Bu hata çoğunlukla işlemcinin fazla ısınmasından veya uyumsuz parçaların olmasından kaynaklanıyor.

İşlemcinizin ısıları ne durumda? Hata alırken bilgisayar kilitleniyor mu? Sisteminiz nedir?

Sirwenshi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Alperen DEYNEKLİ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hata Alırken Bilgisayar Kilitleniyor Reset Atıyor Direk Isı Değerleri Boşta 55 60 Dereceler Arasında Oyunlarda Falan 70 75 Derece Arasında Değişiyor Sadece GPU Boştası 45 50 Derece Arasında

Sistemim R5 3600
Corsair V. 16 GB Ram 8+2 3000Mhz
Fsp 600w 80+
Msi X570 A Pro Anakart
Rx560 ( bir kaç güne rx5500xt gelecek)
o gelmeden sorunu bulabilseydim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Steve Smith
Dediğim adımları takip edin:
  • Bilgisayarın, Prime95, Furmark, Memtest ve OCCT uygulamaları ile stabilitesini kontrol edin.
  • Memtest testinden sağlam çıkarsa bile RAM'leri teker teker takıp test edin.
  • Yeni ekran kartınız geldiğinde sorunun devam edip etmediğine bakın.
  • BIOS'dan ``fast boot`` özelliğini kapatın.
  • Windows'u en son sürüme güncelleyin.
  • Güncel olmayan sürücüleriniz varsa hepsini güncelleyin.
  • Aygıt yöneticisinden Realtek sürücüsünü devre dışı bırakıp hatanın hala gelip gelmediğine bakın.
Bu sorunun sebepleri çok fazla. Ancak çoğunlukla stabil olmayan veya ısınan bir parça, Realtek ve güncel olmayan bir sürücü soruna sebep veriyor. Reddit'te zamanında fast boot özelliğini kapatarak ve Windows güncelleyerek sorununu çözmüş kişiler de var.

Dediklerimi deneyin ve sonuçları paylaşın.

Sirwenshi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Alperen DEYNEKLİ
Hocam Anlamadigim Birsey Var Ekran Karti Memory Clock Normalde 300Mhz de Calisirdi Ancak Suan 1750Mhz de Calisiyor Yani Bir Nevi Boostlu Gibi Anlamadim Neden

Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Steve Smith
Hocam Anlamadigim Birsey Var Ekran Karti Memory Clock Normalde 300Mhz de Calisirdi Ancak Suan 1750Mhz de Calisiyor Yani Bir Nevi Boostlu Gibi Anlamadim Neden
Normalde yükte o MHz değerinde çalışır. Arkada herhangi bir uygulama ve oyunun açık olup olmadığından emin olun ve tekrar bakın.

Olmazsa detaylı bir virüs taraması yapın, zira mining virüsü yemiş olabilirsiniz. Böyle bir şeye ihtimal vermiyorum çünkü boşta 45-50 derece arası dolaşıyor demişsiniz ama emin olmak için deneyin.

RX560'ın 2GB'lik versiyonu ise yine normal gibi çünkü Windows boşta iken bile VRAM'in çoğunu yer. Haliyle MHz'sini bu yüzden arttırıyor olabilir.

Sirwenshi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Alperen DEYNEKLİ
RX560 4 Gb Versiyonu Ben 2 Ekran Kullanirken Eski Sistemimde Tek Ekranda 300Mhz di 2.Ekrani Aktif Ettigimde 1750 ye Cikardi Anlam Veremiyorum Bu Sistemde Neden Oldu Neyse Denerim Soylediklerini Tesekkur Ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran Karti Kullanim Yuzdesi 0 iken Sacma Geldi Yani

Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
Steve Smith
2 monitör takınca Ekran kartı ve VRAM MHz yükselme sorunu şikayeti RTX ve RX tarafında çoğunlukla mevcut. Sorun bundan kaynaklanıyor.

En son iki marka da güncel sürücülerle bu sorunu düzeltecekti ancak sonradan ne oldu bir bilgim yok. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp en güncel versiyonunu AMD'nin resmi sitesinden indirip kurun. Hala düzelmediyse kullanıcıların Nvidia Denetim Masası/Radeon Ayarları'ndan yaptıği geçici çözüm yollarını deneyin.

Güncel sürümü kurduktan sonra Kernel hatasının gelip gelmediğine bakın. Sorun bundan kaynaklanmıyor olabilir.

Sirwenshi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Alperen DEYNEKLİ
2 Monitor Kullanirken 1750ydi Simdi Tek Ekran Var Yine 1750 Bir Arastirayim Ben Onu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,908
Üyeler
141,646
Son üye
Zwolf0w
Top Bottom