Neler Yeni

olması gerekenden düşük fps alıyorum

efsanebal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
efe bal
Yeni aldığım bilgisayarımda driverlarımı güncellememe rağmen olması gerekenden düşük fps alıyorum sebebini anlamış değilim yardımcı olursanız seviniirm. bi ihtimal bios ayarlarından kaynaklanabileceğini düşünüyorum. 12400f ve 4060 8gb

Zbyrtmr

80+
Yeni aldığım bilgisayarımda driverlarımı güncellememe rağmen olması gerekenden düşük fps alıyorum sebebini anlamış değilim yardımcı olursanız seviniirm. bi ihtimal bios ayarlarından kaynaklanabileceğini düşünüyorum. 12400f ve 4060 8gb
Oynadığın oyun ne? Kaç fps alıyorsun? CPU, GPU sıcaklıkları ne durumda?

efsanebal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
efe bal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oynadığın oyun ne? Kaç fps alıyorsun? CPU, GPU sıcaklıkları ne durumda?
valorant, cs, ets gibi oyunlar oynuyorum şimdilik valoda baktığım zaman gpu ve cpu sıcaklıkları 60 derece oluyor. 240hz monitör kullandığım için fpsin 240ın altına düşmesini istemiyorum ama maalesef düşüyor ne yapmam gerektiğini anlamadım

freygasm

80+ Gold
Sistemle alakalı bir sorun yok 12400f valorantta çok rahat 240 altına düşüyor normal.

freygasm

80+ Gold

hocam anlıyorum ama benim aldığım cihaz ile adam 400 fps alıyor onu anlamış değilim
400fps alamazsın demedim zaten, 240 altına çok düşüyor dedim fighttan fighta göre. Ayrıca genelde testler death matchde oluyor o da daha yüksek fps veriyor valorantta skill vs olmadığı için. 200-320 aralıklarında ortalama olarak dolaşıyorsa normal. Valorant l3 cacheden deli gibi beslenen bir oyun, l3 cache canavarı bir işlemcin yoksa %1-%10fpslerin yarısını bile görebilir max fpsin.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,001
İsim
Sinan Aba

hocam anlıyorum ama benim aldığım cihaz ile adam 400 fps alıyor onu anlamış değilim
Bu videolarda son sürüm driver kullanmıyorlar diye biliyorum. Driver'ı ddu ile sil redditte filan en iyi driver'ı bulursun.

efsanebal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
efe bal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
400fps alamazsın demedim zaten, 240 altına çok düşüyor dedim fighttan fighta göre. Ayrıca genelde testler death matchde oluyor o da daha yüksek fps veriyor valorantta skill vs olmadığı için. 200-320 aralıklarında ortalama olarak dolaşıyorsa normal. Valorant l3 cacheden deli gibi beslenen bir oyun, l3 cache canavarı bir işlemcin yoksa %1-%10fpslerin yarısını bile görebilir max fpsin.
teşekkür ederim hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu videolarda son sürüm driver kullanmıyorlar diye biliyorum. Driver'ı ddu ile sil redditte filan en iyi driver'ı bulursun.
hocam bilmediğimden soruyorum. her parçayı kendi sitesinden güncellemek daha iyi değil mi

freygasm

80+ Gold

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,001
İsim
Sinan Aba
teşekkür ederim hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam bilmediğimden soruyorum. her parçayı kendi sitesinden güncellemek daha iyi değil mi
Nvidia'nın kendi sitesinden indireceksin zaten sadece sürücü sürümünü bulmak için reddit kullan diyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,582
Üyeler
141,316
Son üye
eray31
Top Bottom