Neler Yeni

Onvo OV-012 X-Plus Uzun Süreli Kullanım İncelemesi

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Herkese hayırlı geceler-günler.
Uzun zamandır konu açmıyordum bundan dolayı biraz garip hissediyorum diyebilirim. :D Her neyse, bugün sizlere yaklaşık olarak 3 aydır kullandığım Onvo OV-012 X-Plus model elektrikli scooterin incelemesini yapacağım. Umarım beğenirsiniz. Kafanıza takılan herhangi bir şey olursa bu konunun altına yazabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.
Öncelikle scooterimizin görünüşüne bakalım.
1720471584698.png

Ebat olarak biraz geniş, lakin sorun olmuyor benim açımdan. Her neyse özelliklerine geçelim;

Motor gücü- 800W*2 olacak şekilde toplam 1600W güce sahip. Her iki tekerde 800W motor var. Dilerseniz single dilerseniz dual yaparak tek veya çift motoru aktif edebiliyorsunuz.

Yokuş kabiliyeti- 25-35 derece arasındaki yokuşları çok rahat çıkıyor. Diğer yokuşları da çok rahat çıkıyor işin aslına bakarsak. Turbo modu ve dual modu açarsanız çıkamayacağınız yokuş olmaz. Lakin normalinden daha fazla güç harcayacağı için piliniz çabuk tükenecektir.

Pile gelmişken; fabrika verilerine göre 50 ila 55 KM arası menzil sunuyor tek şarjla. Lakin ben caddede falan kullandığım için o kadar menzili göremedim. Biraz da yaşadığınız, gezdiğiniz yerlere bağlı aslında.

Bu arada pil değerleri de şöyle; 48V 15 amper şeklinde.

Fren sistemi önde ve arkada birer tane olacak şekilde disk frenler kullanılmış. Duruşu falan gayet yeterli. Zaten zaman ilerledikçe daha soft (yumuşak) duruşlar yapacaksınız. Keyifli bir frenleme sistemi var. Lakin ıslak zeminde kullanmaya gelmez. Neredeyse ölümcül bir kazanın eşiğinden döndüm bu sebepten ötürü :D

Lastik olarak üzerinde fabrikasyon olarak 10" off road lastikler kullanılmış. Düz yolda idare etse de Arnavut kaldırım yollarda aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Çok sarsıyor insanı. Bir yerden sonra yoruluyorsunuz.

Scooteri çalıştırmak için ya anahtarlı (kontaklı versiyon) ya da uzaktan kumandalı şekilde çalıştırabiliyorsunuz. Bana kontaklı versiyon geldi. Size uzaktan kumanda da gelebilir kontak da gelebilir. Varsa fikri olan paylaşabilir.

Görselde görünen çanta scooterin yanında geliyor, ekstra herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Onvo bunu size jest olarak gönderiyor. İçi de ayrıca bir hayli geniş. Bunun yanında size ufak bir alyan takımı ve anahtar da veriyorlar. Ben içerisine rahatça 2 tane 0.5lt su şişesi sığdırabiliyorum. Tabii ki bunun yanında içinde eldivenlerim falan da oluyor. Dediğim gibi gayet geniş ama zorlamaya çok müsait değil. Dikişleri atıyor.

Hızlanma olarak gayet iyi ve yeterli. En azından sizi mantık misali A noktasından B noktasına götürmek için gayet yeterli. Ama çok hırçın kullanırsanız piliniz çabuk tükenecektir.

Her şeyi anlattık, pilin sıfırdan dolum süresi 8 ila 9 saat arasında değişiyor. Maalesef biraz uzun süren bir işlem. Bu yüzden gideceğiniz yerlerde muhakkak priz olsun. Kısa süreli de olsa şarj edin. En azından yolda kalmazsınız.

En son eklemem gereken şeyler ise şunlardır;

Mümkün olduğunca kasislerden, çukurlardan geçerken çok ama çok dikkatli olun. Parçalara zarar verebilirsiniz. Her kasisten geçerken mümkün mertebe en düşük hızlarda geçin, ve her sürüş öncesi ve sonrasında sıkılabilen bütün vida, conta ne varsa sıkın. Özellikle kullandığınız yollar iyi değilse buna çok önem verin.

Benim diyeceklerim bunlardı, kafanıza takılan herhangi bir sorun sıkıntı olursa elimden geldiğince yardım etmeye çalışacağım.
Kendinize iyi bakın, hoşça kalın.
-Furkyyy

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Muhteşem bir inceleme. Elinize sağlık. Çektin mi 3 den 2 ye RATATATATATATA

Top Bottom