Neler Yeni

Ortaokul kayıt için 3000 TL istiyorlar

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Kardeşim 6. sınıfı başka bir ortaokulda bitirdi, nakil olacak başka bir ortaokula.
Gideceği okul; kayıt için 3000 TL, sıvı sabun, 3 top A4 kağıdı, tuvalet kağıdı, şeffaf dosya istemişler. Bunlar olmadan kayıt olunmuyormuş.
Böyle bir uygulama var mı? Yoksa yaptıkları yanlış mı?

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: Che_

•KoRkMaZ•

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
271
İsim
Hasan Korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
OYUN VE BİLGİSAYAR PARÇALARI
Kardeşim 6. sınıfı başka bir ortaokulda bitirdi, nakil olacak başka bir ortaokula.
Gideceği okul; kayıt için 3000 TL, sıvı sabun, A4 kağıdı, tuvalet kağıdı, şeffaf dosya istemişler. Bunlar olmadan kayıt olunmuyormuş.
Devlet okulu değilse donuna kadar alıyorlar. Devlet okulu ise eğer böyle bir hakları kesinlikle yok.

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Devlet okulu değilse donuna kadar alıyorlar. Devlet okulu ise eğer böyle bir hakları kesinlikle yok.
Devlet okulu hocam. Annem kayıt için gitmişti, kağıt liste vermişler. Sabun, tuvalet kağıdı falan yazıyor. Birde okul aile birliğinin IBAN numarasını yazmışlar.

•KoRkMaZ•

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
271
İsim
Hasan Korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
OYUN VE BİLGİSAYAR PARÇALARI
Devlet okulu hocam. Annem kayıt için gitmişti, kağıt liste vermişler. Sabun, tuvalet kağıdı falan yazıyor. Birde okul aile birliğinin IBAN numarasını yazmışlar.
Kesinlikle alamazlar. Okul aile birliğinin görevi daha ihtiyacı olan öğrencilere destek sağlamaktır. Kesinlikle para talep edemez. Şikayette bulunun. Bunlar iyice sapıttı. Devlet okulunu resmen özel okula çevirmişler

Son düzenleme:

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,275
İsim
Ahmet Sevinç
bendende 3 yıl önce 2500tl istediler mal gibi verdim kesinlikle verme utanmasalar okulun ihtiyaç listesini size verecekler

Shoto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Shoto Todoroki
Gideceği okul; kayıt için 3000 TL, sıvı sabun, A4 kağıdı, tuvalet kağıdı, şeffaf dosya istemişler. Bunlar olmadan kayıt olunmuyormuş.
benim için de ilkokulda 2014 senesinde 3000 tl vermiştik kardeşim için de geçen sene 15000 tl verdik(devlet okulu) adresimiz tutmuyor diye almışlardı bizden sizinkide öyle bir şey olabilir malzemeler normal onları herkesten istiyorlar.3000 tl yi istemek için yasal hakları yok.

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
bendende 3 yıl önce 2500tl istediler mal gibi verdim kesinlikle verme utanmasalar okulun ihtiyaç listesini size verecekler
Hocam malzeme istekleri de böyleymiş:
3 top A4 kağıdı
24'lü tuvalet kağıdı
1 paket şeffaf dosya
sıvı sabun
tahta silgisi

Gerçekten de ihtiyaç listesini vermişler :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

benim için de ilkokulda 2014 senesinde 3000 tl vermiştik kardeşim için de geçen sene 15000 tl verdik(devlet okulu) adresimiz tutmuyor diye almışlardı bizden sizinkide öyle bir şey olabilir büyük ihtimalle şikayet etmeyin diyede malzeme alıyorsunuz gibi gösteriyorlar.Yasal hakları yok.
Bizim adres tutuyor ona rağmen istemişler birde

NİTRQ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ömer Özcane
3 top A4 kağıdı
24'lü tuvalet kağıdı
1 paket şeffaf dosya
sıvı sabun
tahta silgisi

bunları anlarım da 3000 tl nedir bunlar da olmamalı da hadi neyse

Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Yağız
Gideceği okul; kayıt için 3000 TL, sıvı sabun, 3 top A4 kağıdı, tuvalet kağıdı, şeffaf dosya istemişler. Bunlar olmadan kayıt olunmuyormuş.
Böyle bi hakları yok lisede de falanda isteniyordu ben geçen yıl bende nakil gitmiştim evrakları falan götürürken bendende para talep ettiler ibanin fotosunu falan aldım dedim okullar açılana kadar babama söylerim babam da gönderir parayı sonuç olarakda bidaha istemediler hiçbir sorun da yaşamadım

Shoto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
186
İsim
Shoto Todoroki
3 top A4 kağıdı
24'lü tuvalet kağıdı
1 paket şeffaf dosya
sıvı sabun
tahta silgisi

Saçma çok büyük bir miktar değil ama yinede verilmemesi lazım şikayet edebilirsiniz.

Top Bottom